Jump to content
Ménemszól.hu

Elektron Model:Samples


bart42

Recommended Posts

ha ezek a dolgok zavarnak, akkor behringer neutront se vegyél - igaz az nem ilyen rondán, de defaultból clippel szinte folyamatosan, mert túl hangosak az oscik (főleg négyszög jellel) a filter headroomjához képest. peccselni kell hozzá (attenuálni), hogy clean hang jöjjön. megoldható, csak nem ideális. pulse 2-t meg végképp ne vegyél ez esetben, mert az is ezt csinálja.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta _cutoff:

ha ezek a dolgok zavarnak, akkor behringer neutront se vegyél - igaz az nem ilyen rondán, de defaultból clippel szinte folyamatosan, mert túl hangosak az oscik (főleg négyszög jellel) a filter headroomjához képest. peccselni kell hozzá (attenuálni), hogy clean hang jöjjön. megoldható, csak nem ideális. pulse 2-t meg végképp ne vegyél ez esetben, mert az is ezt csinálja.

Hát ezek a dolgok azért mindenkit zavarnak, de van amikor orvosolható a probléma. 

A Neutronról nem tudtam hogy az is ilyen betegséggel küzd... 

Link to comment
Share on other sites

"Mert mit buksz azon, hogy ha egy analóg hangnál megfelelő beállítás mellett használod a cuccodat?"

Megmondom én: semmit. Sőt, százezreket nyersz, ha nem a túlárazott vackokat veszed. És támogatod azokat az innovátorokat, akik olcsón is tudnak hangszert építeni, és nem támogatod a hangszersznobizmust.

Ha valaki azt hiszi, hogy a zenéjének az a baja, hogy nem Moogból megy a basssz, hanem XY analóg szintetizátorból, az szerintem kezeltesse magát. A modern analóg szintik 99%-a alkalmas arra, amire megépítették: (elektronikus) zenére. Jó, mondjuk egy Akai Rythm Wolf nem annyira sárkányos...de van aki még azzal is képes alap dolgokat.

 

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta draco draconis:

 

A Neutronról nem tudtam hogy az is ilyen betegséggel küzd... 

A neutronnál nem olyan idegesítő, mert inkább analóg torzítás az eredmény (bár abból nem a legszebb), semmint konverter reccsenés. Ettől még egy nagyon jó használható cucc, ami szerintem bőven megéri az árát.

Link to comment
Share on other sites

Az az igazság, hogy sokat gondokodtam hogy vegyek -e ilyent - elsősorban az ára miatt - de nem tudott egy Bass Station II mellett semmi újat mutatni, amitől hasra estem volna. Kb. egy árban is vannak, marad a BS II, mert kényemesebb. Nekem hangban kb. egál a kettő, VCO vs DCO ide vagy oda. A BS II DCO-ja van olyan analóg (konkrétan azt hittem VCO van benne)mint a Behringer VCO-ja, nem lehet hallani a különbséget. A 3340 OSC se hozott lázba. A moduláros drótozáson meg sajnos/nem sajnos hangosan röhögök, ugye nem egyszer hangot adtam már ennek, szerintem zsákutca, egy lufi, ami arra lesz jó, hogy az emberek végre értékelni tudják a digit korszak vívmányait is.

Link to comment
Share on other sites

Te tudod. Teljesen másképp szól, mint a bs2, szerintem alma és körte. A dugdosós téma már ki lett vesézve párszor részedről, nekem vicces, mert tök más dolgokra inspirál, mint egy keyboard synth. Mondjuk bedugdosok egy generatív peccset és hallgatom, ahogy változik, "zenél" magában a masina, anélkül hogy hozzáértem volna az abletonhoz.  Ez nyilván nem mindenkinek célja, de szórakozásnak elsőrangú. 

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

Ezek már annyira hangyafasznyi változások, amelyek a soundon semmit se változtatnak - aka BS II vs Neutron. Egy BS II és Waldorf Pulse II között nagyobb hangban a távolság mint a Neutron és a BS II között.

És a korábban megcsinált patcheket szeretem máshol is használni, mert magamnak csináltam, pont olyan ami nekem kell, és csak kicsit kell változtatni per zene, de kellene legalább 10 perc mire kicsavarom megint, beállítgatom hogy pölö velocity érzékeny legyen amp/env/filter stb tekintében, hogy legyen modulációs mozgása etc. Na még ha drótot is kellene dugdosni... többet nem lenne meg az a patch. Ugyebár van olyan is, amikor csak patchet készítek, mert máshoz éppen nincs kedvem. És így ez sem kidobott idő. Modulárnál meg ez az idő kuka.

Mind technológiai mind logikai szempontból vicces a drót dugdosással a zenélésre szánt időt elcsapni. Ez a legtöbb moduláros dolgokon erősen hallható, hogy mennyire alacsony komplexitású amit "zenének" mernek nevezni. Ami zenéket hallgatgatok is - nem halivúdi mainstream fos produkciók - amatőrök készítik, sokszor még hardver szintit sem vesznek hozzá igénybe.

Harmadrészt a jobb szintik komplexitása és modulációs mátrixa messze felette van annak, amit egy átlag user meg tudna venni drótozásra szánt modulokból. Polifóniájáról nem is beszélve. Néhány millió forint lenne... mondjuk millió Ft/polifónia.

Ja, használtan nem is mernék ilyen cuccot venni, aminek a jack dugóit ezerszer ki-be húzták, össze-vissza porosodik. Lehetne még sorolni ezt a részét is.




 

Link to comment
Share on other sites

Ez logika, no de mindegy, azt valóban nem sok emberrel lehet "tolni".

ps.: egyébként meg teszek egy szakmai fórumon mind a (üzleti) divatra, mind az egyéni érzékenységre, mert éppen "valamilyen hülyeség sorba beálltam, akkor már azt nem szabad objektív úton kritizálni". Poltikában ezt nevezik PC-nek, meg "safe place"-nek.

Dehogynem, kritizálni kell. Ugyanúgy mind bármi mást, ami ész nélküli.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

A zenében, hangban, szintikben azért van egy rohadt nagy adag szubjektivitás, egyéni ízlés, nüanszok, amiket nem lehet centiben, kilóra, featureökre, összetettségre, stb-re mérni, illetve nyilván más-más munkamódszer vált be mindenkinek. Amiket te etalonként folyamatosan emlegetsz hangszereket, bennem spec semmit nem mozdítanak meg. Elég határozott elképzelésem van a számomra jó hangról és jó hangszerről. Felőlem reggelig írhatsz, de az esztétikai irány, ami az évtizedek során kialakult, nem fog megváltozni sem bennem, sem másban (gondolom). Ettől még érdemes lehet kivesézni dolgokat, pl melyik hangszernek milyen előnyei/hibái vannak, az valóban hasznos lehet, esetleg segíteni másoknak, akik elakadtak dolgokkal, vagy meghibásodott cuccal küzdenek, de egyéni zenei és hangzásbéli ízlést másokra tukmálni valamiféle dogmaként, "tényként", számomra erősen kérdőjeles tevékenység. Megpendítettem, hogy nekem tetszik a neutron, erre megint jön ez a "mindenki hülye aki azokat a szarokat dugdossa, nemhogy a jó polyszintiket nyomkodnák" szöveg. Igen, ez egy szakmai fórum, engedtessék meg a modulár szintikről néhány pozitív lecsengésű szót ejteni anélkül, hogy megjelenne és agresszíven lecsapna az egyszemélyes anti-modulár kommandó.

Szerkesztette _cutoff
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 órája írta draco draconis:

Egy BS II és Waldorf Pulse II között nagyobb hangban a távolság mint a Neutron és a BS II között.
.....

Mind technológiai mind logikai szempontból vicces a drót dugdosással a zenélésre szánt időt elcsapni.... 
 

Pár válasszal feljebb írtad. Szóba került a neutron, amit én is szeretek, illetve a hibáját is megemlítettem, tehát nem vagyok egy elfogult ügyvéd ebben a kérdésben, de gondolom erről asszociáltál rá ismét a második beidézett mondatodra, mi másról, mivel a topic egy elektron grooveboxról szólna elvileg. Azt nem állítottad, hogy szar, de mivel ez is egy dugdosós szinti, így a véleményed gondolom erről is ugyanaz, mint a többiről (esetleg az árfekvése negligálja az ellenérzéseid ezzel kapcsolatban ?)

17 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Melyik hangszerről írtam etalonként?

Szerintem te is tudod. A deepmind 12-t emlegeted legjobb ár-érték arányú polyként, illetve az analog four/keys képességeit méltattad erősen már több ízben, de szerintem ehhez sem kell feltétlen memóriafrissítés, vagy mégis ?

Azt javaslom ne menjünk tovább a személyeskedésben, részemről elmondtam amit akartam, megváltoztatni meg úgysem tudjuk egymás nézeteit.

Link to comment
Share on other sites

Én mindkettőtöket értelek, s valahol igazatok is van,...de ez ma már k.rvára nem számít..ma pont felb.sztam magam, hogy lehurrogtak, mert meg mertem rendelni az új Arturia cuccot..bekommentelik, hogy akkor már miért nem Behringer 101?..miért, minek? ..mert legendás, és tök szekszi színe van..he?..már az eredetitől sem voltam hasraesve anno, főleg most..végre jön valami "új", ..szóval az ilyen arcoknak teljesen mindegy, hogy melyik hangszernek milyen headroomja van, hol/mikor és mit harmonizál a filter, vagy kopog-e az envelop...piros legyen azt kész..szóval ne b.sszátok fel egymás agyát, örüljünk/használjuk azt ami van..;)

Peace!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rendeltem egy Neutront...k.rva sokat késett,erre rábeszéltek egy Bodel D-re.. vidd el ezt, aztán ha megjön a Neutron szólunk..hazavittem ráröffentettem, majdnem meglepett..aztán szétcsavaroztam, eurorack-be betesz...eltūnt..k.rvára legyengült, a filtere már nem azt csinálta mint amikor a skiffbe volt, az ereje elfogyott..plusz, ha bárhol megbontottad a huzalozást, akkor minden leválasztódott a körrōl..he?.. a második hétvégére már jött is a vevō...a Neutront meg visszamondtam ezek után,mert copy-zni csak egyszerübb mint valami újat alkotni,nem?..beparáztatott a Bodel D..na, ennyi tapasztalatom van a Neutronnal..:)

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta _cutoff:

Pár válasszal feljebb írtad. Szóba került a neutron, amit én is szeretek, illetve a hibáját is megemlítettem, tehát nem vagyok egy elfogult ügyvéd ebben a kérdésben, de gondolom erről asszociáltál rá ismét a második beidézett mondatodra, mi másról, mivel a topic egy elektron grooveboxról szólna elvileg. Azt nem állítottad, hogy szar, de mivel ez is egy dugdosós szinti, így a véleményed gondolom erről is ugyanaz, mint a többiről (esetleg az árfekvése negligálja az ellenérzéseid ezzel kapcsolatban ?)

Szerintem te is tudod. A deepmind 12-t emlegeted legjobb ár-érték arányú polyként, illetve az analog four/keys képességeit méltattad erősen már több ízben, de szerintem ehhez sem kell feltétlen memóriafrissítés, vagy mégis ?

Azt javaslom ne menjünk tovább a személyeskedésben, részemről elmondtam amit akartam, megváltoztatni meg úgysem tudjuk egymás nézeteit.

Tudod melyik cuccot állítanám etalonnak? 

A Modal 008-at. Csakhogy méreg drága 8 polihoz képest. 

Az Andromedát. Ha nem volna egy hulladék, és a hangja is furán vacak. 

De így nincs etalon csak a lehetőségek és a stílusok közötti ingadozás a pénztárca függvényében. 

A Deepmind 12 annyiért nagyon jó vétel. Nincs valódi alternatívája. Van ahol 220.000 alatt megkapod a billentyűs DM12-t. 

De azért a limitált osc funkció, hogy nem multitimbrál, hogy nem analóg a chorus, sokat vesz vissza belőle. Viszont tökéletes Juno 106 pótlék, egy 70.000 Ft. Boss effekt upgrade segít az eredeti 106 hangzás elérésében, és máris több mint egy Juno 106.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

8 órája írta devon:

Rendeltem egy Neutront...k.rva sokat késett,erre rábeszéltek egy Bodel D-re.. vidd el ezt, aztán ha megjön a Neutron szólunk..hazavittem ráröffentettem, majdnem meglepett..aztán szétcsavaroztam, eurorack-be betesz...eltūnt..k.rvára legyengült, a filtere már nem azt csinálta mint amikor a skiffbe volt, az ereje elfogyott..plusz, ha bárhol megbontottad a huzalozást, akkor minden leválasztódott a körrōl..he?.. a második hétvégére már jött is a vevō...a Neutront meg visszamondtam ezek után,mert copy-zni csak egyszerübb mint valami újat alkotni,nem?..beparáztatott a Bodel D..na, ennyi tapasztalatom van a Neutronnal..:)

Szerencsére nekem nincs még csak fél modulár cuccom se, egy darab volt élemben a Roland System 100m, de én ezekért egy forintot sem adnék. A Neutronnak az ára miatt bedőltem volna,  ha nincs BS II - m, de ha megvettem volna, utána csak nézegettem volna az egy beállítással, ami tetszett volna, oszt' előbb vagy utóbb már csak porfogó lenne. 

Viszont ami hangokat hallok belőlük azok pont azok, aminek lennie kell. Szerintem hangilag teljesen hibátlanok a Neutron és Model D. Az hogy másféle felhasználásra ez már nem úgy csinálja a dolgokat, az könnyen lehetséges, hiszen máshogyan vannak megépítve. 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta devon:

Látom,hogy Elektron Model a topic...én hivatalból nem mondhatok rosszat róla, mondjuk még egyet nem ütöttem rá...de nemsokára ez is megtörténik, akkor visszatérhetünk rá..;)

Az Elektron Model 100.000 forintért lenne oké, de akkor is nagyon cél limitált eszköz. Mondjuk egy új Arturia analóg dobgép mellett én nem gondolkoznék melyiket vegyem...

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta draco draconis:

Szerencsére nekem nincs még csak fél modulár cuccom se, egy darab volt élemben a Roland System 100m, de én ezekért egy forintot sem adnék. A Neutronnak az ára miatt bedőltem volna,  ha nincs BS II - m, de ha megvettem volna, utána csak nézegettem volna az egy beállítással, ami tetszett volna, oszt' előbb vagy utóbb már csak porfogó lenne. 

Viszont ami hangokat hallok belőlük azok pont azok, aminek lennie kell. Szerintem hangilag teljesen hibátlanok a Neutron és Model D. Az hogy másféle felhasználásra ez már nem úgy csinálja a dolgokat, az könnyen lehetséges, hiszen máshogyan vannak megépítve. 

Érdekes, mert mostanában én is majdnem mindent a BS2-höz viszonyítok...szerintem az a Novation legjobban összerakott motyója, és árban is jó..veszek is mégegyet amint lehet váltani a porméterek  directionjét (catch, relativ,jump).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...