Jump to content
Ménemszól.hu

Moog Sirin


bart42

Recommended Posts

Nagyon felkeltette a kíváncsisáomat, de hogy miért kell olyan semmitmondó (hogy ne írjam, szar) demó(ka)t készíteni új hangszerekhez, mint az alábbi is...

S E M M I    nem derül ki a hangszerről.

https://sonicstate.com/news/2019/01/24/namm-2019-moog-introduces-sirin-analog-synthesizer/

Ha én lennék a moog termékmanagere, az egész stábot, aki ezt a demo videót készítette, kitenném az utcára.

Link to comment
Share on other sites

Moog-ék szerint a Minitaur már 10Hz-en is szól, viszont a Sirin 20Hz-től indul. Személy szerint nem igazán érzem ezt nagy különbségnek, tekintettel arra, hogy 30Hz alatt amúgy se nagyon zenélgetünk ha csak nem experimental-ról van szó. Ugyanakkor vannak ebben a tartományban is érzékelhető rezgések, illetve lehet, hogy teltebbnek, vagy másabbnak halljuk, ha a legalsó tartomány is szól.

Mindenesetre akkor is kicsit újraeladás szaga van a dolognak... 

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Nekem inkább az nem tiszta, hogy mitől kerül 60-70nel többe, mint a minitaur, mikor tök ugyanaz a cucc hangyafaszni változtatásokkal. Rohadtul lehúzás szaga van.

Több színt használnak rajta, többe kerül a festék :)

Link to comment
Share on other sites

41 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Szerintem meg a kemény fejlesztés miatt van a dolog. Több évnyi meló volt, mire a midit átprogramozták !

Itt a limitáció nem szoftveres eredetű gond miatt volt.

A Minitaur oszcillátora lineáris V/Hz típusú. Itt 1 oktáv transponáláshoz megkell duplázni az adott feszültséget. Tehát 1V, 2V, 4V, 8V, 16V és itt el is érkeztünk a tápfeszültséghez, ami limitálja már a 16V-os oktáv range-t is.

Viszont a Sirin valószínűleg már V/oct VCO-val van szerelve, itt 1 oktáv emeléshez csak plusz 1 volt kell. Tehát 1,2,3,4,5V stb. így sokkal felljebb tudnak menni hangmagasságban, de a legkisebb feszültség az kb. 0.5 V amivel még tud dolgozni a műveleti erősítő. Így nem lehet nagyon alacson feszültségről indulni.

Egyébként anno a Taurus is lineáris VCO-val rendelkezett, és mivel alapvetően azt másolták, így a Minitaurban is ezt használták. 

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Teljesen logikus amit írsz. Viszont ez sem indokolja ezt a jelentős árkülönbözetet.

Egy lineáris VCO jóval olcsóbb, mint egy exponenciális, de pontos árakat nem ismerek. Azért itt a márkanév elég komoly arányban van jelen a végső árban...

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta _cutoff:

Ez nettó lerántás szerintem, semmi köze a vco árakhoz. Mindegy, biztosan lesz rá így is kereslet. 

Én valójában a koncepciót nem nagyon értem, hiszen ez alapvetően egy egyszerű bass szintinek született, és most feltolják a fölső regiszterekbe, de az alapkoncepció nem változott. Kíváncsi vagyok, mennyire lesz sikeres.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...