Jump to content
Ménemszól.hu

Moog Sirin

bart42

Recommended Posts

Nagyon felkeltette a kíváncsisáomat, de hogy miért kell olyan semmitmondó (hogy ne írjam, szar) demó(ka)t készíteni új hangszerekhez, mint az alábbi is...

S E M M I    nem derül ki a hangszerről.

https://sonicstate.com/news/2019/01/24/namm-2019-moog-introduces-sirin-analog-synthesizer/

Ha én lennék a moog termékmanagere, az egész stábot, aki ezt a demo videót készítette, kitenném az utcára.

Moog-ék szerint a Minitaur már 10Hz-en is szól, viszont a Sirin 20Hz-től indul. Személy szerint nem igazán érzem ezt nagy különbségnek, tekintettel arra, hogy 30Hz alatt amúgy se nagyon zenélgetünk ha csak nem experimental-ról van szó. Ugyanakkor vannak ebben a tartományban is érzékelhető rezgések, illetve lehet, hogy teltebbnek, vagy másabbnak halljuk, ha a legalsó tartomány is szól.

Mindenesetre akkor is kicsit újraeladás szaga van a dolognak... 

4 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Nekem inkább az nem tiszta, hogy mitől kerül 60-70nel többe, mint a minitaur, mikor tök ugyanaz a cucc hangyafaszni változtatásokkal. Rohadtul lehúzás szaga van.

Több színt használnak rajta, többe kerül a festék :)

• Haha 2
41 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Szerintem meg a kemény fejlesztés miatt van a dolog. Több évnyi meló volt, mire a midit átprogramozták !

Itt a limitáció nem szoftveres eredetű gond miatt volt.

A Minitaur oszcillátora lineáris V/Hz típusú. Itt 1 oktáv transponáláshoz megkell duplázni az adott feszültséget. Tehát 1V, 2V, 4V, 8V, 16V és itt el is érkeztünk a tápfeszültséghez, ami limitálja már a 16V-os oktáv range-t is.

Viszont a Sirin valószínűleg már V/oct VCO-val van szerelve, itt 1 oktáv emeléshez csak plusz 1 volt kell. Tehát 1,2,3,4,5V stb. így sokkal felljebb tudnak menni hangmagasságban, de a legkisebb feszültség az kb. 0.5 V amivel még tud dolgozni a műveleti erősítő. Így nem lehet nagyon alacson feszültségről indulni.

Egyébként anno a Taurus is lineáris VCO-val rendelkezett, és mivel alapvetően azt másolták, így a Minitaurban is ezt használták. 

Szerkesztette tbrown
  • Like 2
5 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Teljesen logikus amit írsz. Viszont ez sem indokolja ezt a jelentős árkülönbözetet.

Egy lineáris VCO jóval olcsóbb, mint egy exponenciális, de pontos árakat nem ismerek. Azért itt a márkanév elég komoly arányban van jelen a végső árban...

1 perce írta _cutoff:

Ez nettó lerántás szerintem, semmi köze a vco árakhoz. Mindegy, biztosan lesz rá így is kereslet. 

Én valójában a koncepciót nem nagyon értem, hiszen ez alapvetően egy egyszerű bass szintinek született, és most feltolják a fölső regiszterekbe, de az alapkoncepció nem változott. Kíváncsi vagyok, mennyire lesz sikeres.

• Create New...