Jump to content
Ménemszól.hu

Arturia MicroFreak


bart42

Recommended Posts

Van egy olyan érzésem, hogy az arturia nem ennyiért adná ezt a szintit, ha a behringer nem kezdi el elárasztani a piacot az ugyanennyiért árult hangszereivel. Úgy tűnik az arturia reagált erre a kihívásra, nagyon helyesen. Utoljára a microbruteot adták 100 körül, de ez láthatóan egy advanced-ebb cuccos. Azt az elcseszett matyómintát mondjuk én sem tudom hová tenni, de mire találták volna fel a fekete szigszalagot, ha nem ennek korrigálására ! (sic!)

Szerkesztette _cutoff
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 perccel ezelőtt írta devon:

Megrendeltem,mert szerintem is érdekes..a design meg (feljebb is írták) tök trash, imádnivalóan ronda..;)

Felőlem kutyaszarral is lehet díszítve (na jó, ez nem igaz :D), de a hangja eléggé hiánypótló. Úgyhogy igazad van, ha megrendelted. Én még várok a VC340-re, de szerintem 200.000 lesz az ára kb. Ennyit egy vokóderért nem biztos hogy adok, habár megérné. 

Link to comment
Share on other sites

Egyáltalán nem kötekedésként, de én nem értem, hogy mit tud ez a szinti, a digi oscikkal, amiért érdemes lenne megvenni, valós használatra,  nem otthoni nyomkodásra,amit max  2 hét után megunsz? Kijött az utóbbi években a rengeteg modular, semi modular cucc, naponta 1-1 új full analog szinti az olcsótól a milliósig. Mi értelme van minden évben 2-3 szintit venni, pláne akkor, ha csak hobbi felhasználó?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 perccel ezelőtt írta 3o3:

Egyáltalán nem kötekedésként, de én nem értem, hogy mit tud ez a szinti, a digi oscikkal, amiért érdemes lenne megvenni, valós használatra,  nem otthoni nyomkodásra,amit max  2 hét után megunsz? Kijött az utóbbi években a rengeteg modular, semi modular cucc, naponta 1-1 új full analog szinti az olcsótól a milliósig. Mi értelme van minden évben 2-3 szintit venni, pláne akkor, ha csak hobbi felhasználó?

 

 

 

 

 

 

A kíváncsiságomat a közös munka a Mutable Instrumentsel keltette fel igazán...igazad van, az elmúlt nemistudom hány évben szinte mindenki analog, vagy moduláris cuccal jött ki...nekem is van egy kazallal, az egyetlen digit (dsp) cuccom ami maradt az egy Nord Modular G1... szóval nekem már nem mond újat egy újabb legenda klónja,vagy egy újabb analog dobcucc, hiszen amit lehetett azt így vagy úgy de már mindenki beszerezte...én személy szerint vágytam rá,hogy kijöjjön valami új valami, ami szögre szembe megy az éppen aktuális trendekkel...ami a felhasználását illeti: sokan jönnek hozzám valami új,valami fasza dolgot csinálni vagy rögzíteni, de hiába röfög négy polcnyi analog meg modular a sarokban a vst-ken edzōdött embereknek néha egyszerūbb valami egyszerübbel elōállni...az Arturia ezzel a csùfsággal fogja hozni ezt...és aki modulározik, vagy csō analogb.zi, az tudja,hogy miért fontos, ha egy hangszer irdatlan rangeken tud megszólalni...ráunni?…max nem áll kézre, vagy lepi a por és mennie kell...;)

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Ennél van egyszerűbb magyarázat is. Egy új szinti vásárlása ünnepnap, izgalom, öröm ! A kérdést inkább úgy tenném fel, miért ne ?

Apropó bár 2-3 évig tudnék használni egy hangszert egyvégtében anélkül, hogy ráunnék a 

Persze, ha anyagilag nem számít, akkor megveszi az ember, legfeljebb pár év múlva eladod féláron. Aztán van, akinél néhány évtizednyi "szintibuzulás" után rémült felismerés jön, hogy már egyre kevesebbszer nyúl a hangszerekhez, változott az érdeklődési kör, ahogy örexik az embet. Ilyenkor aztán 40-50%-on kerülnek eladásra a jó kis cuccok...

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta Aquarius:

Valaki elárulja nekem, hogy mi az a "parafónikus"? Előre is köszönöm.

Lehetōség a màsodik oscillatornak note(gate) és cv pitch üzenetet küldeni...amiben különbözik a polifónikustól az az egy filtert ès egy erōsítōt használ mindkét osc...a polinál minden osc-hoz rendelnek külön amp-ot..;)

Dióhéjban..;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta 3o3:

Persze, ha anyagilag nem számít, akkor megveszi az ember, legfeljebb pár év múlva eladod féláron. Aztán van, akinél néhány évtizednyi "szintibuzulás" után rémült felismerés jön, hogy már egyre kevesebbszer nyúl a hangszerekhez, változott az érdeklődési kör, ahogy örexik az embet. Ilyenkor aztán 40-50%-on kerülnek eladásra a jó kis cuccok...

 

 

Igen ebben is van igazság...ezért mondják, hogy zenélgetni igen drága hobbi..;)

Azért ha tudsz dolgozni a tudásoddal/készségeddel, akkor egy ilyen kaliberū hangszert nem nagy érvágás megvenni, és mégis elmondhatod, hogy " naprakész" vagy...;)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta 3o3:

Egyáltalán nem kötekedésként, de én nem értem, hogy mit tud ez a szinti, a digi oscikkal, 

Én ellenkezőleg, épp most értettem meg hogy miért jó egy ilyen irdatlan range oszcillátor (ahogy Devon írta)... még ha digit is. Engem aztán soha nem zavart hogy mit nevezünk oszcillátornak, pcm-et, va-t, vagy analógot... például tökre nem zavart, hogy a Yamaha CS1X oszcillátora pcm volt, amit aztán VA szürőkkel, meg modulációkkal módosított... nem zavart, hogy a Waldorf Rocket oszcillátora digitális volt, amit aztán analóg összetevőkkel módosított... nem zavart, hogy a Roland FA-ban a SuperNatural synth oszcillátora lehet pcm is, meg va is, de az ég világon semmi sem analóg benne, és speciel számomra etalonná vált ez az SN-S szintimotor, pont a széles paletta miatt.

Aztán vágytam valamire, ami új, valami más, valami meleg, modulált, tekerhető, sokrétű... és szerencsésen összejött egy Deepmind 12, amire rég ácsingóztam. Na, ennek mindene analóg, de az oszcillátora ahhoz képest amin eddig szocializálódtam, szinte a nullával egyenlő. Ha az SN-S oszcillátorainak lehetőségeit (pcm+va) veszem 100%-nak, akkor a Deepmind oszcillátora max. 10%. Szerencsére a pitch modulációk, a hang melegsége, a modulációs mátrix és az FX proci elviszi a bulit, így elégedett vagyok a hangszerrel. 

Ugyanakkor mostmár pont képben vagyok hogy a Deepmind mennyire pusztító lenne ha például a MicroFreak oszcillátora lenne benne. A MicroFreak-nek is van Mod mátrixa és analóg összetevői, szóval minden megvan benne ahhoz, hogy valaki egy széles tartományú alap hangkeltőnek és sounddizájnernek használja. FX-nek meg rátenném a ZOOM MS-70 CDR-t.

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sokszor én is csak nézek egyes hangszereknél, hogy analóg létükre milyen vékonyka kis valami jön ki belőlük mondjuk basszus helyett. Legutoljára a monologue esetében. Szét kellett boostolni az alját, de még akkor sem ment le elég mélyre, olyan érzésem volt, mintha egy hp filter 90-100hz körül kivágna mindent alóla, ellenben a lenézett microkorgból (csak hogy a korgnál maradjak) meg olyan öblös mélyek jönnek, hogy hihetetlen.

Szerkesztette _cutoff
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 órája írta 3o3:

Persze jók a kibővült lehetőségek, de tényleg be is épülnek vmilyen projektbe, vagy tényleg csak 2 hetes otthoni tekergetés majd bukó eladás lesz a vége?

Hm, szerintem nincs összefüggés a között hogy mit akar az Arturia ezekkel a "kibővített lehetőségekkel" és hogy beépül-e valamilyen projektbe.

Azt gondolom hogy ha az ember megtalálja a számítását és ízlését egy eszközben, és még a worflow is kézreáll, akkor a szájharmonikától a Volcán és a MicroFreak-en át a KRONOS-ig minden (is) beépülhet valamilyen projektbe.

Teljesen egyénfüggő..., lesz aki tényleg 2 hét után megunja, és lesz aki lemezt csinál vele :) Én speciel a Deepmind12-nek köszönhetően épp most találok rá ezeknek az eszközöknek a lényegére. Korábban az FX prociban láttam a receptet, ezért beszereztem egy ZOOM MS-70CDR-t, most látom az OSC és a MOD mátrix jelentőségét, így egy ilyen MicroFreak a ZOOM effektemmel abszolút kiérdemelten megkapná a mindenes plecsnit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Koródi Csaba:

Hm, szerintem nincs összefüggés a között hogy mit akar az Arturia ezekkel a "kibővített lehetőségekkel" és hogy beépül-e valamilyen projektbe.

Azt gondolom hogy ha az ember megtalálja a számítását és ízlését egy eszközben, és még a worflow is kézreáll, akkor a szájharmonikától a Volcán és a MicroFreak-en át a KRONOS-ig minden (is) beépülhet valamilyen projektbe.

Teljesen egyénfüggő..., lesz aki tényleg 2 hét után megunja, és lesz aki lemezt csinál vele :) Én speciel a Deepmind12-nek köszönhetően épp most találok rá ezeknek az eszközöknek a lényegére. Korábban az FX prociban láttam a receptet, ezért beszereztem egy ZOOM MS-70CDR-t, most látom az OSC és a MOD mátrix jelentőségét, így egy ilyen MicroFreak a ZOOM effektemmel abszolút kiérdemelten megkapná a mindenes plecsnit.

Kövezzetek meg, és kiáltsátok rólam, hogy micsoda egy laikus vagyok, de épp nézegettem az új behringer cuccokat, nekem pl ez a CRAVE synth  jön be! 😂

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...