Jump to content
Ménemszól.hu

Öreg Behringer nem nyugszik...


devon

Recommended Posts

3 perccel ezelőtt írta xinu:

 

 

Igen, mindenki várja ezt a replikát,....ezért dobtam be ezt a másik kettōt, mert akkor inkább ebbōl a kettōbōl választanék, ha Uli Behringer ott állna pisztollyal a kezében és mondaná, hogy “ aggyá 200$-t,és vigyé egyet”...:D

Link to comment
Share on other sites

A Synthwave bement a mainstream stílusok királyai közé, a Gunship a Billboard no 1-ja lett. 

Ha kijön az UB-Xa, azzal a synthwave rajongók eléggé ki lesznek szolgálva, nem lesz ember aki ne gondolkozna el, hogy neki ez kellene. 

Szóval Behringernek az lesz a csúcs terméke. Ha jó lesz és ha kijön jó áron. 

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta draco draconis:

A Synthwave bement a mainstream stílusok királyai közé, a Gunship a Billboard no 1-ja lett. 

Ha kijön az UB-Xa, azzal a synthwave rajongók eléggé ki lesznek szolgálva, nem lesz ember aki ne gondolkozna el, hogy neki ez kellene. 

Szóval Behringernek az lesz a csúcs terméke. Ha jó lesz és ha kijön jó áron. 

Szerintem jó áron jön ki majd...ez a Crave 150€!…:)

Link to comment
Share on other sites

Igazából szerintem eléggé fura dolog történik a hangszergyártó ipargában: annyira olcsón lehet ilyen kicsi dolgokat (sorozat)gyártani, hogy a hulladékfeldolgozás már többe kerül. Ergo hamarosan ezek a szintű "szintik" hulladékárban fognak menni.

A komolyabb/normális szintetizátorokra meg ezek miatt hatalmas kereslet alakult ki, ami tovább fokozódik. Emiatt a használt piacon szinte mindennek az egekbe szökik az ára.

Elég jó hangilag ez az izé, de nekem nem kéne, mert kevés. Mint ahogy mondtam, mint oly' sokan, az UB-Xa-ra leszek kíváncsi. Ha meg addig lesz pénzem felesleges, akkor DM12 vagy VC340. Így egyetértek az előttem szólóval is egy másik topikban: ezek a cuccok még mindig túl buták még egy CS1x szintihez képest is.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

Igazából szerintem eléggé fura dolog történik a hangszergyártó ipargában: annyira olcsón lehet ilyen kicsi dolgokat (sorozat)gyártani, hogy a hulladékfeldolgozás már többe kerül. Ergo hamarosan ezek a szintű "szintik" hulladékárban fognak menni.

A komolyabb/normális szintetizátorokra meg ezek miatt hatalmas kereslet alakult ki, ami tovább fokozódik. Emiatt a használt piacon szinte mindennek az egekbe szökik az ára.

Elég jó hangilag ez az izé, de nekem nem kéne, mert kevés. Mint ahogy mondtam, mint oly' sokan, az UB-Xa-ra leszek kíváncsi. Ha meg addig lesz pénzem felesleges, akkor DM12 vagy VC340. Így egyetértek az előttem szólóval is egy másik topikban: ezek a cuccok még mindig túl buták még egy CS1x szintihez képest is.

Nem hinném,  hogy ekkora szakadék alakulna ki a hangszerpiacon. Láttam nem is olyan rég Kronos pár hónaposan majd a bolti 2/3-ért.
Én a DM12-vel a tudásomhoz képest maradéktalanul meg vagyok elégedve. Számomra egy komolyabb csak gyöngyöt a disznók elé lenne :) Talán a VC340 még ami érdekelne, de a demó alapján elég vékonyka a hangja.

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta power32:

Nem hinném,  hogy ekkora szakadék alakulna ki a hangszerpiacon. Láttam nem is olyan rég Kronos pár hónaposan majd a bolti 2/3-ért.
Én a DM12-vel a tudásomhoz képest maradéktalanul meg vagyok elégedve. Számomra egy komolyabb csak gyöngyöt a disznók elé lenne :) Talán a VC340 még ami érdekelne, de a demó alapján elég vékonyka a hangja.

Hát SZERINTEM a VC340 nagyon nem vékonyka, én sokat kísérleteztem digit vokóderekkel, és nem is a vékonykaság számít itt sem, hanem hogy hogyan jelenik meg a torzítás a magasabb (értsd 600-800 Hz feletti) hangoknál. Na most ebben a digit vokóderek eléggé gyenguszok. Sőt, szerintem a digit technológia kizárólag a torzítás megjelenítésében (iterációjában ahogy most divatos :D:D) van lemaradva az analógtól, minden másban ráver az analógra minőségben.

A másik az érthetőség. A legérthetetlenebb vokódere a (régi) Waldorfnak és a Korg WS-eknek van. A legérthetőbb nekem eddig az Orange Vocoder volt, ez már olyan "mintha", néha még akár hasonlít is a VC340-re. De nehézkes használni, nincs a régihez támogatás, vedd meg az új plugint, ami most talán nem is kapható az utsó infóm szerint. Utána a Logic már nem tudom milyen nevű pluginje jött, de a Reasoné sem rossz. Ezzel egy színvonalon vannak a Novation, Korg gégecsöves szintijei, amitől jobb a Roland JD-X1, hardverben talán ez volt a legjobb a másik sokkal komolyabb, már nem kapható Roland cuccon kívül, aminek most nem jut eszembe a neve. Az új Waldorf vokóderes szintiről néhány demó alapján jót tudnék mondani, de szerintem ilyen cucca közel s távol senkinek sincs, a VC340 tekintetében értelmetlennek is tűnik.

A VC340 jól artikulált kellemes hangú, nekem tetszik. Számomra csak az ára a kérdéses, habár az se nagyon: szerintem 690 euro lesz az ára.

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat az Off-ért, de muszáj megkérdeznem, hátha: Sz'al mi a helyzet például az annyira várt Model D-vel? Hegyekben adogatják el őket bagóért, ugye most jött 75e-ért még egy a hirdetések közé. Valakinek valami tapasztalat? Ennyire nem jön be senkinek, hogy így szórják? Más fórumokon is tucatjával van eladó, Facebook is tele vele. Olvastam már annyi mindent, de próbálni még nem próbáltam, nem éreztem a hiányát. Kíváncsinak viszont kíváncsi vagyok: mi a nem oké vele?

Deepmind-dal szemezgettem, de annyi savat kap az is, hogy már kipróbálni sincs kedvem. Tényleg ennyire gázosak, vagy csak a név miatt kapják az oltást?

Valaki?

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta power32:

Nem hinném,  hogy ekkora szakadék alakulna ki a hangszerpiacon. Láttam nem is olyan rég Kronos pár hónaposan majd a bolti 2/3-ért.
Én a DM12-vel a tudásomhoz képest maradéktalanul meg vagyok elégedve. Számomra egy komolyabb csak gyöngyöt a disznók elé lenne :) Talán a VC340 még ami érdekelne, de a demó alapján elég vékonyka a hangja.

Kronos? Szerintem aki megveszi többnyire kurvára el van tévedve azzal hogy az mire jó. Én csak lesek és lesek az Oasys előtt is. Megy a modulárosok siránkozása az előre huzalozás meg hasonlóak miatt és milla felett költenek korlátozott lehetőségű cuccokra, ami a tizedéig sem közelíti meg a VPM szintézis lehetőségeit.

Hát digitben a Korg VPM szintézise minden csak nem előre huzalozott. Annyi lehetőség van az FM szintézisen belül, hogy az ember csak a falat kaparja. És akkor a kontrollerekről nem is beszéltem. A minősége meg fenomenális. És ez csak a VPM, ami a legbonyolultabb. Méghogy a Kurz bonyolult :D:D  A KARMA funkciókkal megszorozva az ember azt se tudja melyik bolygón van.

Szerintem sok eltévelyedett ember preset színpadi cuccnak veszi. Ami hatalmas kapufa. Lehet arra is használni, de ezek igazi stúdió cuccok, amikkel molyolni kell és lehet.

Szerkesztette draco draconis
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Blank:

Bocsánat az Off-ért, de muszáj megkérdeznem, hátha: Sz'al mi a helyzet például az annyira várt Model D-vel? Hegyekben adogatják el őket bagóért, ugye most jött 75e-ért még egy a hirdetések közé. Valakinek valami tapasztalat? Ennyire nem jön be senkinek, hogy így szórják? Más fórumokon is tucatjával van eladó, Facebook is tele vele. Olvastam már annyi mindent, de próbálni még nem próbáltam, nem éreztem a hiányát. Kíváncsinak viszont kíváncsi vagyok: mi a nem oké vele?

Deepmind-dal szemezgettem, de annyi savat kap az is, hogy már kipróbálni sincs kedvem. Tényleg ennyire gázosak, vagy csak a név miatt kapják az oltást?

Valaki?

Én hazahoztam egy Bodel D-t, s amíg a saját skiffjében volt, addíg nem is volt vele gond sōt, majdnem meglepett amit hallottam..de, mivel én eleve azért vettem,hogy bepakoljam az eurorackbe, így ott már ( valamiért) nagyon ergyának tūnt...

Van aki ( én ) azért veszi, mert ennyi pénzért nem kapok osc/ filter/ envelop/ lfo modulokat a rackbe,szóval egy próbát megért, nem jött be..

Vannak sokan akik azt gondolják, hogy veszek egy Moog, vagy ugye a most aktuális Sh 101klónt bagòért, és onnantól kezdve radikális fejlōdés fog mutatkozni a zenémben, vagy a demóimban...mert a promó videón is ezt látja a kliens..aztán mikor megérkezik a cucc b.zinagyot csalódik, mert nincs benne ez, nincs benne az, hol vannak a presetek,nem is tudom elmenteni a patch-et?… ír róla egy -két fikázò kommentet ( rendre a gyártó official posztjai alá,mert az úgy trendi), majd teszi fel hírdetni, vagy cserélni valami sokkal jobb cuccra..aztán becseréli egy mini/monologue-ra, vagy valami Waldorf valami-field cuccra,mert a promó videón azt látta, hogy EZ a tökéletes hangszer ambient zenére,vagy metálra...és minden kezdōdik elölrōl...

Te magad tudod/ ismered a neked kényelmes vagy kézreálló munkamòdszereket, ne vezessen félre, hogy ki mit mond egy adott hangszerrōl...szerencsére most már egyre több üzletben van lehetōség kipróbálni ezeket (Hitspace például), odamész, megsimogatod,megpaskolod, lōsz egy szelfit csak, hogy biztosan jól néztek majd ki együtt a késöbbi fotókon, s ha minden klappol akkor hazaviszed..;)

( További reklámlehetōségek ügyében e-mailben keressetek...ezt a Hitspacenek írtam...;) )

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma pl a neutron fb csoportjában egy elvileg a berkleen tanító illető azt rótta fel a hangszer hibájául, hogy nem lehet benne menteni a preseteket és a tanítványai nehezen boldogulnak vele. Ha ez így van arra felé, akkor mit várjon az ember a random szintivásárlótól, és ezzel senkit nem akarok megbántani. Szerintem amúgy kicsit elhamarkodottan ítélsz a behringer szintik ügyében. A neutron simán hozza az elvárható szintet ennyi pénzért. Beefy analóg vco hang viszonylag tűrhető filterrel, 2 envelope, egy digital lfo, kosz hangú true analog delayy, 50nemtomhány pecspont. Nem a hangjukkal van ezeknek baj, hanem a várható élettartam kérdéses inkább. Nálam eddig két neutron járt .. az elsőn kapásból recsegett a drive poti (ez a kezdeti szériák hibája, elvileg az újabbakon már nem, vagy csak minimálisan), a második meg kb 2 hét után elkezdett nehézkesen felbootolni - ha kihúztam fél órára akonnektorból, utána 3-4mpig tartott neki, mire életjelet mutatott - ez lehet valami egyszerű táp para, illetve állítólag firmware frissítés megoldja, de én inkább nem kockáztattam és visszaküldtem a boltnak. Papíron nagyon jók ezek a behringer cuccok, de a forgalmazókat nem irigylem túlzottan, mert érzésem szerint nem 1-2 fog visszajutni hozzájuk.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

1 perce írta _cutoff:

Ma pl a neutron fb csoportjában egy elvileg a berkleen tanító illető azt rótta fel a hangszer hibájául, hogy nem lehet benne menteni a preseteket és a tanítványai nehezen boldogulnak vele. Ha ez így van arra felé, akkor mit várjon az ember a random szintivásárlótól, és ezzel senkit nem akarok megbántani. Szerintem amúgy kicsit elhamarkodottan ítélsz a behringer szintik ügyében. A neutron simán hozza az elvárható szintet ennyi pénzért. Beefy analóg vco hang viszonylag tűrhető filterrel, 2 envelope, egy digital lfo, kosz hangú true analog delayy, 50nemtomhány pecspont. Nem a hangjukkal van ezeknek baj, hanem a várható élettartam kérdéses inkább.

Ezt adom, mondom én is berendeltem a Neutront, de mivel én kifejezetten más eurorack modulok mellé akartam kipróbálni, így nekem nem jött be....de azt is írtam,hogy desktopként, semimodularként simán megállná a helyét, ha nem lenne itthon másik ilyen karakter...a tartósság megint más témakör, mostanában olvastam itt a hírdetéseknél,hogy BS2 eladó,de a potisapkák lerohadtak róla...az enyém még mindíg bolti állapotú pedig jön velem mindenhova, meg azért van cibálva rendesen...szóval ez is felhasználò függō,hogy ki mennyi idō alatt tud leamortizálni egy hangszert..;)

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta jooga1972:

Amennyiben valaha lesz a piacon az eredetivel  megegyező tudású és külsejű EMS VCS3 replika a Behringertől, arra befizetek.  Nem tudom mi jár Uli bá fejében, de ha valaki lenne oly kedves és a fülébe tenné a bogarat...  ;)

Na, arra én is utalnám a zsét azonnal..:)

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Blank:

Deepmind-dal szemezgettem, de annyi savat kap az is, hogy már kipróbálni sincs kedvem. Tényleg ennyire gázosak, vagy csak a név miatt kapják az oltást?

Valaki?

Én a Deepmindról sok jót hallok, sok elégedett felhasználó véleményét. Ez attól függ, hogy az ember milyen körökben mozog. Az biztos, hogy a gyári presetek elég gyengék, de van sok jó minőségű felhasználói preset, ami megéri az árát. Meg persze ha az ember ért hozzá, akkor magának is elő tudja állítani. De persze az is kérdés, hogy ki mire használná. 80-as évekre teljesen jó, én meg vagyok vele elégedve (most már, hogy szereztem hozzá normális hangszíneket, a gyáriakkal nagyon nem tudtam mit kezdeni).

Link to comment
Share on other sites

39 perccel ezelőtt írta jooga1972:

Amennyiben valaha lesz a piacon az eredetivel  megegyező tudású és külsejű EMS VCS3 replika a Behringertől, arra befizetek.  Nem tudom mi jár Uli bá fejében, de ha valaki lenne oly kedves és a fülébe tenné a bogarat...  ;)

Tervben van náluk elvileg. Tavaly már lehetett olvasni róla, de hiszem ha látom.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...