Jump to content
Ménemszól.hu

Öreg Behringer nem nyugszik...


devon

Recommended Posts

20 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Én megmondom őszintén, hogy ez első hétvégén nagyon elszomorodtam amikor bekapcsoltam a Deepmind 12-őt. A Youtube-on marha jó hangok voltak, a gyári presetek meg értékelhetetlenek. A DM12 előtt agyon tanulmányoztam a Roland SN-S szintimotorját és az SN-S oszcillátorának lehetőségei beégtek etalonnak. Ezután beleugrottam a DM12-be és első körben kétségbeejtőnek találtam az oszcillátor lehetőségeit az SN-S-hez képest. Kábé egy hét után rájöttem hogy a DM12 egy egészen más hangszer, nem kell másik VA-hoz hasonlítani.

Mára ott tartok a történetben, hogy sorra gyártom a saját hangszíneket, nem érdekel hogy milyenek a presetek, gyönyörűen szól a hangszer, nagyon klassz, érzékletes saját dolgokat lehet benne létrehozni, imádom! Mindezt úgy, hogy megy mellette az iPad editor és mégsem kell hozzányúlnom... a hangszer a saját felületén teljesen kiszolgál. Arra használom az iPad editort, hogy a hangszínek új nevét beírjam és ne az encoderrel kelljen bepötyögni.

Meg kell találni a hangszer lényegét és a saját utunkat. Most már tudom, hogy pont ez a hangszer kellett a lelkemnek :D

Én még csak próbálgattam a DM12-t, nem volt saját, de nekem pont azt nyújtotta mint amire számítottam. Ami meglepett inkább az építés minősége: nagyon stabilnak látszik. Mégiscsak bélingerre számítottam, de ez nem az.

Másrészről a VC340-et a fura nevű promoter fickó azzal futatja - legalábbis volt egy ironikus kiszólása - hogy a Rolanddal szemben ez, ha bekapcsolod, ez bizony működni fog... :D
Ja és szerintem a MS101 és az Arp Odyssey szól a legnagyobbat - kizárólag a demók alapján megítélve.

 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

 Egyébként a neutron is rohadtul stabil. Potik feszesek, kapcsolók, minden jó rajta érzetre, a hangja meg brutál agresszív, pont a dm12 ellentéte. A másodikat szerintem megtartottam volna, de nem tudtam elhessegetni a gondolatot, hogy ez a fura bekapcsolás valami hibajelenség. Szerintem lesz majd harmadik is, de majd használtan, idővel. Egyelőre tudok létezni nélküle.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta _cutoff:

 Egyébként a neutron is rohadtul stabil. Potik feszesek, kapcsolók, minden jó rajta érzetre, a hangja meg brutál agresszív, pont a dm12 ellentéte. A másodikat szerintem megtartottam volna, de nem tudtam elhessegetni a gondolatot, hogy ez a fura bekapcsolás valami hibajelenség. Szerintem lesz majd harmadik is, de majd használtan, idővel. Egyelőre tudok létezni nélküle.

Szerintem nem nagy dolog már ilyen cuccot építeni, csak az ára a kérdéses, hogy mennyire olcsón. De ne számíts 10 évre a Neutrontól, szerintem 5 évre építették ezeket.

Egyébként mindig minden az árában kell megnézni. Ha látod használtan árulja valaki a Prophet 08-at 230.000 Ft-ért. Ami ugye egy 8 polis használt rack szintetizátor. Nem adja drágán aki árulja. Node ezért már DM12-t kap az ember és szerintem hangban a kettő cucc kb. egál. Csak a DM12-nek van billentyűje, effektje, egyéb modern hülyeségei (lásd iPad kontroller). Amiben jobb a 08 a multitimbralitás, ami nálam hatalmas pont.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta kib:

Én a Deepmindról sok jót hallok, sok elégedett felhasználó véleményét. Ez attól függ, hogy az ember milyen körökben mozog. Az biztos, hogy a gyári presetek elég gyengék, de van sok jó minőségű felhasználói preset, ami megéri az árát. Meg persze ha az ember ért hozzá, akkor magának is elő tudja állítani. De persze az is kérdés, hogy ki mire használná. 80-as évekre teljesen jó, én meg vagyok vele elégedve (most már, hogy szereztem hozzá normális hangszíneket, a gyáriakkal nagyon nem tudtam mit kezdeni).

Mesélj már nekem, hogy honnan lehet ilyen preseteket kukázni iletve, hogy lehet menteni, ha valamit csinálok? Még nagyon az elején járok a DM12-nek.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta power32:

Mesélj már nekem, hogy honnan lehet ilyen preseteket kukázni iletve, hogy lehet menteni, ha valamit csinálok? Még nagyon az elején járok a DM12-nek.

Jókat kukázni nehéz, mert aki jókat csinál, az pénzt kér érte. Pont ezért sokáig húztam-halasztottam a dolgot, addig nem is nagyon használtam (sajnos ott még nem tartok, hogy igazán használható sajátokat csinálják, meg elsősorban én dalokat írni szeretek/szeretnék, nem hangzásokat előállítani). Aztán végül rászántam magam, és megvettem ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=Ynm44MeqPfk

És nagyon nem bántam meg, pont ilyenre volt szükségem a zenéimhez, sokkal nagyobb örömmel nyúltam/nyúlok azóta a hangszerhez.

Ezt is sokan dicsérik:

https://www.geosynths.com/deepmind-12

De nekem inkább a 80-as évekbeli klasszikusokra volt szükségem, azért választottam a másikat.

Fórumokon lehet még találni ingyeneseket/demókat, de az az igazság, hogy azokat még nem próbáltam ki, nagyon ritkán szoktam csak a szintiket rákötni a számítógépre, lusta vagyok rá. Meg kitalálni, hogy mit írjak felül stb.

Itt pl. találhatsz a leírásban egy linket ingyenes hangokhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=Jia39gcNZQQ

Meg a gearslutzon is van egy nagy Deepmind 12 topik, ott is feltöltöttek a userek egyet-kettőt, csak azt sajnos nehéz így utólag kihalászni a rengeteg hozzászólás közül.

Menteni egyszerű, csak rányomsz a Write gombra a képernyő alatt. Ott el/át tudod nevezni, ha akarod, utána még egy Write gomb és el is menti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta draco draconis:

Egyébként mindig minden az árában kell megnézni. 

Attól tartok, hogy ha a neutron 5 év, akkor a deepmind is.

Pont azt mondtam egyik havernak, hogy a behringernek ez az eszeveszett tempója vagy a legnagyobb (anyagi) sikert fogja hozni a szinti történelemben, vagy a legnagyobb bukást. Ha 1-2 év alatt elkezdenek beszarni a cuccaik, akkor hamar vége szakadhat ennek a nagy lelkesedésnek a vásárlók részéről, hiába a kedvező árak. Mondjuk én személy szerint szívesebben fizetnék egy 20%kal többet a cuccaikért, ha biztosra vehetném, hogy pont olyan tartósak, mint a nevesebb gyártók hangszerei. Mint egy nord mondjuk. 

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta kib:

Jókat kukázni nehéz, mert aki jókat csinál, az pénzt kér érte. Pont ezért sokáig húztam-halasztottam a dolgot, addig nem is nagyon használtam (sajnos ott még nem tartok, hogy igazán használható sajátokat csinálják, meg elsősorban én dalokat írni szeretek/szeretnék, nem hangzásokat előállítani). Aztán végül rászántam magam, és megvettem ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=Ynm44MeqPfk

És nagyon nem bántam meg, pont ilyenre volt szükségem a zenéimhez, sokkal nagyobb örömmel nyúltam/nyúlok azóta a hangszerhez.

Ezt is sokan dicsérik:

https://www.geosynths.com/deepmind-12

De nekem inkább a 80-as évekbeli klasszikusokra volt szükségem, azért választottam a másikat.

Fórumokon lehet még találni ingyeneseket/demókat, de az az igazság, hogy azokat még nem próbáltam ki, nagyon ritkán szoktam csak a szintiket rákötni a számítógépre, lusta vagyok rá. Meg kitalálni, hogy mit írjak felül stb.

Itt pl. találhatsz a leírásban egy linket ingyenes hangokhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=Jia39gcNZQQ

Meg a gearslutzon is van egy nagy Deepmind 12 topik, ott is feltöltöttek a userek egyet-kettőt, csak azt sajnos nehéz így utólag kihalászni a rengeteg hozzászólás közül.

Menteni egyszerű, csak rányomsz a Write gombra a képernyő alatt. Ott el/át tudod nevezni, ha akarod, utána még egy Write gomb és el is menti.

Köszi a tippeket! Nezem is, illetve hallgatom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Nem tudtam hova irjam, de vettem egy ms-1est... es... csak szuperlativuszokban tudok rola beszelni.

Nem sokkal tobb mint az eredeti, de en 3 napja idoutazom. :)

Es baromira tetszik a build quality. Nagyon masszivnak tuno konstrukcio, a billentyuje egyedul, ami arfekvesenek megfelelo, de minden mas siman folotte...

Nagyon durva.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

... hozzateszem, azert van sporolas pl a tapegyseg eseteben, ami nemcsak ergya, de a kabel is rovid. Nagyon rovid. Azt pl lecserelem hamar...

... meg lehet veszek majd valami minosegibb es hosszabb, valami normalis gitar... erm... mi a faszom az, amivel fellogatod a nyakadba?

A lenyeg, hogy tetszik, hogy azokon sporoltak nagyot, ami konnyen kivalthato...

Es kezdoknek, plane, ha tetszik a 90-es evek acid, big-beat, goa esatobbi... akkor kituno elsoszinti. Analog. Mocskosul az. Es a maga egyszerusege reven hihetetlenul nagyszeru. Tegnap kitekertem egy patchet, ami 3 hangot tol, es vegulis a rezonanciat be lehetne hozni negyediknek. Irtam mar e forumon, hogy egy moniszintinek kell a 3 oszci, es vegulis tartom magam ehhez, de azert egy oszcillatoros monoszintibol is lehet nagyon veszett dolgokat kihozni...

Tanulni meg idealis, mert nem veszel el a lehetosegek tengereben. Viszont rakenyszerit, hogy kreativan gondolkodj...

szerk.: illetve az OUT -> EXT IN valamilyen szinten tolhato, a rezonancia mintha ellenfazisban lenne, es hangosodik, amig el nem szall (egyszer pattogo, egy masik alkalommal meg kvazi feherzaj tulvezerlesbe futottam), lehet vele kiserletezni, de erdemes csak ovatjaval. Maga az EXT IN meg igen hasznos, mert a szuro egy igazi karakter. :)

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Külföldi fórumokon dicsérni szokták általában. Szerintem csak megunták egyes emberek, vagy inkább szebben fogalmazva úgy mondanám, annyi minden jelenik meg mostanában, annyi új érdekesség, hogy az emberek nem tudják, hová nyúljanak, kipróbálnak ezt is, azt is, adnak, vesznek, cserélgetnek.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Lacika:

szerintem eltaláltad ;)

jó ára van, mindenki veszi, hogy na ez a tuti, csak éppen nem tud szintit "programozni" és feladja 😕

Igen,meg realizálja,hogy nincs benne 3000 gyári preset,meg aztán menteni sem lehet,szóval szar az egész=eladja...próbál megszabadulni tōle...:(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta +Vader:

...

Kb 1-1.5 eve egy "csomo" moog grandmother volt ebay-en is, meg itt marktplaats-on is. Majusban lemaradtam egyrol sajnos, ami kvazi utolso fecske volt abbol a hullambol. Marpedig azzal biztosan nincsenek minosegi gondok.

Szerintem is arrol van szo, hogy egy csomoan nem tudjak meg csak elkepzelni sem, hogy azt ki kell tekerniuk nullarol, vagy az elozo patchrol, ha nem akarsz mindent kezzel letekerni nullaba, es amint mast akarsz csinalni az a hangszin megy a levesbe. Orokre. Arrol a nem kicsit zavarbaejto patchbay-rol meg ne is beszeljunk. :)

Viszonylag uj amugy a cucc, szoval ha valodi minosegi problemak lennenek, az sztem gariban orvosolhato lenne. Ami ebben az arfekvesben valoszinuleg becsukott-szemes csere a gyar/forgalmazo reszerol.

Az ms-1 alapjan siman azt mondom, hogy kizart a minosegi problema, de neutront meg nem tapiztam, szoval nem tudhatom.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2019. 10. 13. at 22:53 írta +Vader:

Ezt a sok-sok eladó neutront minek köszönhetjük manapság? Kezd beszarni, vagy túl sok tekergetés, mire viselkedni kezd???

Nem. Inkább az van, amit felettem is írtak, hogy "kóstoljunk bele olcsón a modularozásba, aztán ha beválik, talán érdemes lesz eurozni is", de a legtöbbeknél a workflow kicsapja a biztosítékot, főleg aki dalokban gondolkodik, nem generatív peccsekben mondjuk. Rendben van a neutron, ami negatívum van, hogy a filter nagyon könnyen betorzít, nem bírja az oscik hangerejét tisztán szűrni, ezért attenuálni kell, ha klín hangot akarsz belőle kihozni, ami viszont csak peccseléssel megy a neutronon, mivel az osciknak nincs külön vol potija - ez elég zavaró lehet azoknak, akik hozzászoktak a kristálytiszta analóg hangokhoz.

Szerkesztette cisco
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...