Jump to content
Ménemszól.hu
devon

Öreg Behringer nem nyugszik...

Recommended Posts

Válaszolta (szerkesztve)
20 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Én megmondom őszintén, hogy ez első hétvégén nagyon elszomorodtam amikor bekapcsoltam a Deepmind 12-őt. A Youtube-on marha jó hangok voltak, a gyári presetek meg értékelhetetlenek. A DM12 előtt agyon tanulmányoztam a Roland SN-S szintimotorját és az SN-S oszcillátorának lehetőségei beégtek etalonnak. Ezután beleugrottam a DM12-be és első körben kétségbeejtőnek találtam az oszcillátor lehetőségeit az SN-S-hez képest. Kábé egy hét után rájöttem hogy a DM12 egy egészen más hangszer, nem kell másik VA-hoz hasonlítani.

Mára ott tartok a történetben, hogy sorra gyártom a saját hangszíneket, nem érdekel hogy milyenek a presetek, gyönyörűen szól a hangszer, nagyon klassz, érzékletes saját dolgokat lehet benne létrehozni, imádom! Mindezt úgy, hogy megy mellette az iPad editor és mégsem kell hozzányúlnom... a hangszer a saját felületén teljesen kiszolgál. Arra használom az iPad editort, hogy a hangszínek új nevét beírjam és ne az encoderrel kelljen bepötyögni.

Meg kell találni a hangszer lényegét és a saját utunkat. Most már tudom, hogy pont ez a hangszer kellett a lelkemnek :D

Én még csak próbálgattam a DM12-t, nem volt saját, de nekem pont azt nyújtotta mint amire számítottam. Ami meglepett inkább az építés minősége: nagyon stabilnak látszik. Mégiscsak bélingerre számítottam, de ez nem az.

Másrészről a VC340-et a fura nevű promoter fickó azzal futatja - legalábbis volt egy ironikus kiszólása - hogy a Rolanddal szemben ez, ha bekapcsolod, ez bizony működni fog... :D
Ja és szerintem a MS101 és az Arp Odyssey szól a legnagyobbat - kizárólag a demók alapján megítélve.

Szerkesztette draco draconis

Hozzászólás megosztása

Egyébként a neutron is rohadtul stabil. Potik feszesek, kapcsolók, minden jó rajta érzetre, a hangja meg brutál agresszív, pont a dm12 ellentéte. A másodikat szerintem megtartottam volna, de nem tudtam elhessegetni a gondolatot, hogy ez a fura bekapcsolás valami hibajelenség. Szerintem lesz majd harmadik is, de majd használtan, idővel. Egyelőre tudok létezni nélküle.

Hozzászólás megosztása

2 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Egyébként a neutron is rohadtul stabil. Potik feszesek, kapcsolók, minden jó rajta érzetre, a hangja meg brutál agresszív, pont a dm12 ellentéte. A másodikat szerintem megtartottam volna, de nem tudtam elhessegetni a gondolatot, hogy ez a fura bekapcsolás valami hibajelenség. Szerintem lesz majd harmadik is, de majd használtan, idővel. Egyelőre tudok létezni nélküle.

Szerintem nem nagy dolog már ilyen cuccot építeni, csak az ára a kérdéses, hogy mennyire olcsón. De ne számíts 10 évre a Neutrontól, szerintem 5 évre építették ezeket.

Egyébként mindig minden az árában kell megnézni. Ha látod használtan árulja valaki a Prophet 08-at 230.000 Ft-ért. Ami ugye egy 8 polis használt rack szintetizátor. Nem adja drágán aki árulja. Node ezért már DM12-t kap az ember és szerintem hangban a kettő cucc kb. egál. Csak a DM12-nek van billentyűje, effektje, egyéb modern hülyeségei (lásd iPad kontroller). Amiben jobb a 08 a multitimbralitás, ami nálam hatalmas pont.

Hozzászólás megosztása

1 órája írta kib:

Én a Deepmindról sok jót hallok, sok elégedett felhasználó véleményét. Ez attól függ, hogy az ember milyen körökben mozog. Az biztos, hogy a gyári presetek elég gyengék, de van sok jó minőségű felhasználói preset, ami megéri az árát. Meg persze ha az ember ért hozzá, akkor magának is elő tudja állítani. De persze az is kérdés, hogy ki mire használná. 80-as évekre teljesen jó, én meg vagyok vele elégedve (most már, hogy szereztem hozzá normális hangszíneket, a gyáriakkal nagyon nem tudtam mit kezdeni).

Mesélj már nekem, hogy honnan lehet ilyen preseteket kukázni iletve, hogy lehet menteni, ha valamit csinálok? Még nagyon az elején járok a DM12-nek.

Hozzászólás megosztása

1 órája írta power32:

Mesélj már nekem, hogy honnan lehet ilyen preseteket kukázni iletve, hogy lehet menteni, ha valamit csinálok? Még nagyon az elején járok a DM12-nek.

Jókat kukázni nehéz, mert aki jókat csinál, az pénzt kér érte. Pont ezért sokáig húztam-halasztottam a dolgot, addig nem is nagyon használtam (sajnos ott még nem tartok, hogy igazán használható sajátokat csinálják, meg elsősorban én dalokat írni szeretek/szeretnék, nem hangzásokat előállítani). Aztán végül rászántam magam, és megvettem ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=Ynm44MeqPfk

És nagyon nem bántam meg, pont ilyenre volt szükségem a zenéimhez, sokkal nagyobb örömmel nyúltam/nyúlok azóta a hangszerhez.

Ezt is sokan dicsérik:

https://www.geosynths.com/deepmind-12

De nekem inkább a 80-as évekbeli klasszikusokra volt szükségem, azért választottam a másikat.

Fórumokon lehet még találni ingyeneseket/demókat, de az az igazság, hogy azokat még nem próbáltam ki, nagyon ritkán szoktam csak a szintiket rákötni a számítógépre, lusta vagyok rá. Meg kitalálni, hogy mit írjak felül stb.

Itt pl. találhatsz a leírásban egy linket ingyenes hangokhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=Jia39gcNZQQ

Meg a gearslutzon is van egy nagy Deepmind 12 topik, ott is feltöltöttek a userek egyet-kettőt, csak azt sajnos nehéz így utólag kihalászni a rengeteg hozzászólás közül.

Menteni egyszerű, csak rányomsz a Write gombra a képernyő alatt. Ott el/át tudod nevezni, ha akarod, utána még egy Write gomb és el is menti.

• Like 2

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)
1 órával ezelőtt írta draco draconis:

Egyébként mindig minden az árában kell megnézni. 

Attól tartok, hogy ha a neutron 5 év, akkor a deepmind is.

Pont azt mondtam egyik havernak, hogy a behringernek ez az eszeveszett tempója vagy a legnagyobb (anyagi) sikert fogja hozni a szinti történelemben, vagy a legnagyobb bukást. Ha 1-2 év alatt elkezdenek beszarni a cuccaik, akkor hamar vége szakadhat ennek a nagy lelkesedésnek a vásárlók részéről, hiába a kedvező árak. Mondjuk én személy szerint szívesebben fizetnék egy 20%kal többet a cuccaikért, ha biztosra vehetném, hogy pont olyan tartósak, mint a nevesebb gyártók hangszerei. Mint egy nord mondjuk. 

Szerkesztette _cutoff

Hozzászólás megosztása

30 perccel ezelőtt írta kib:

Jókat kukázni nehéz, mert aki jókat csinál, az pénzt kér érte. Pont ezért sokáig húztam-halasztottam a dolgot, addig nem is nagyon használtam (sajnos ott még nem tartok, hogy igazán használható sajátokat csinálják, meg elsősorban én dalokat írni szeretek/szeretnék, nem hangzásokat előállítani). Aztán végül rászántam magam, és megvettem ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=Ynm44MeqPfk

És nagyon nem bántam meg, pont ilyenre volt szükségem a zenéimhez, sokkal nagyobb örömmel nyúltam/nyúlok azóta a hangszerhez.

Ezt is sokan dicsérik:

https://www.geosynths.com/deepmind-12

De nekem inkább a 80-as évekbeli klasszikusokra volt szükségem, azért választottam a másikat.

Fórumokon lehet még találni ingyeneseket/demókat, de az az igazság, hogy azokat még nem próbáltam ki, nagyon ritkán szoktam csak a szintiket rákötni a számítógépre, lusta vagyok rá. Meg kitalálni, hogy mit írjak felül stb.

Itt pl. találhatsz a leírásban egy linket ingyenes hangokhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=Jia39gcNZQQ

Meg a gearslutzon is van egy nagy Deepmind 12 topik, ott is feltöltöttek a userek egyet-kettőt, csak azt sajnos nehéz így utólag kihalászni a rengeteg hozzászólás közül.

Menteni egyszerű, csak rányomsz a Write gombra a képernyő alatt. Ott el/át tudod nevezni, ha akarod, utána még egy Write gomb és el is menti.

Köszi a tippeket! Nezem is, illetve hallgatom :)

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)

Birom bennuk, hogy megtalaltak maguknak Moot Booxle-t reklamarcnak:

en kb ezota a 2006-os videoja ota birom a sracot... :)

Szerkesztette DutchFlowers
  • Like 2

Hozzászólás megosztása

46 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Birom bennuk, hogy megtalaltak maguknak Moot Booxle-t reklamarcnak:

en kb ezota a 2006-os videoja birom a sracot... :)

Ja, a csávónak van egy bukéja :D

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)

Szerkesztette ant

Hozzászólás megosztása

1 órája írta markcoldberg:

ez a CRAVE valami böszme jó (lesz)

Beszerzendő darab! Főleg ár/érték szempontból.

Hozzászólás megosztása