Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
masatee

Korg Minilogue vs. Roland System-1

Kérdés

Sziasztok,

A címben említett két szintivel kapcsolatban szeretném összeereszteni a véleményeket. Jómagam egyelőre 50-50%-ban húzok mindkettő felé, kíváncsi vagyok ki melyiket miért igen, vagy miért nem. Lényegében "általános felhasználásra" keresek szintit, amivel bassusoktól kezdve a padeken át a leadekig kb. mindent meg lehet csinálni. Legyen analóg, vagy "sounds like analogue". Arp/seq mindenképpen legyen benne, illetve billentyűi is. Szeretek potikat tekergetni, illetve ha egy gomb/knob egy féle dolgot csinál és nem kell menürendszerben lépkedve 4 tekerővel mindent megoldani. Mono/poly mód egyaránt jól jön.

Köszi!

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
34 perccel ezelőtt írta masatee:

Sziasztok,

A címben említett két szintivel kapcsolatban szeretném összeereszteni a véleményeket. Jómagam egyelőre 50-50%-ban húzok mindkettő felé, kíváncsi vagyok ki melyiket miért igen, vagy miért nem. Lényegében "általános felhasználásra" keresek szintit, amivel bassusoktól kezdve a padeken át a leadekig kb. mindent meg lehet csinálni. Legyen analóg, vagy "sounds like analogue". Arp/seq mindenképpen legyen benne, illetve billentyűi is. Szeretek potikat tekergetni, illetve ha egy gomb/knob egy féle dolgot csinál és nem kell menürendszerben lépkedve 4 tekerővel mindent megoldani. Mono/poly mód egyaránt jól jön.

Köszi!

system-1m van nekem

hát tipikus roland fosbaromságok a felület mögött, preset backup pl trágyadomb rendszer.
nem szól jól bitrányosan digitális az egész, igázából egy jó éve porosodik , nem ajánlom senkinek. Novation A stationöm keményebben szól ennél a vacaknál.

az emlitett korg nekem nincs de minden ami korgom volt az elég gyorsan unalmassá vált----

• Haha 1

Hozzászólás megosztása

• 0
12 perccel ezelőtt írta markcoldberg:

Ha nem sűrgős, szerintem várd meg az áprilist: Coming soon lö Korg Minilogue XD

A büdzsé 130e Ft körül van, ami egy sima Minilogue-ért is baráti ár (használtan), így az XD kiesett.

Hozzászólás megosztása

• 0
15 perccel ezelőtt írta ZizicsFantaLászló:

system-1m van nekem

hát tipikus roland fosbaromságok a felület mögött, preset backup pl trágyadomb rendszer.
nem szól jól bitrányosan digitális az egész, igázából egy jó éve porosodik , nem ajánlom senkinek. Novation A stationöm keményebben szól ennél a vacaknál.

az emlitett korg nekem nincs de minden ami korgom volt az elég gyorsan unalmassá vált----

Ettől tartottam én is, hogy ugyan Rolandék elvileg tudják mit kell lemodellezni, még sem lesz meg az analóg susogása.

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
9 órája írta ZizicsFantaLászló:

Leírnád, hogy pontosan milyen Korg-jaid voltak, hogy a kívülálló ne azt a következtetést vonja le ebből a felületes kommentből, hogy "minden KORG szar" ? :)

Szerkesztette Aquarius

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
39 perccel ezelőtt írta Aquarius:

Leírnád, hogy pontosan milyen Korg-jaid voltak, hogy a kívülálló ne azt a következtetést vonja le ebből a felületes kommentből, hogy "minden KORG szar" ? :)

A drog, akarom mondani korg rossz, értem ? :)

Szerkesztette _cutoff
  • Haha 1

Hozzászólás megosztása

• 0

A róland is. Egyszer vettem náluk bőr övet, fél év után kirepedezett. A méregdrága ingjeikről meg már nem is beszélek. 

• Haha 3

Hozzászólás megosztása

• 0
17 órája írta Aquarius:

osszes Electribe MK2 (ER1mkII ES1mkII EA1mkII) es szeria, EMX-1, Volca Kick, Volca FM, Electribe (2) music production station

Hozzászólás megosztása

• 0
2 perccel ezelőtt írta ZizicsFantaLászló:

osszes Electribe MK2 (ER1mkII ES1mkII EA1mkII) es szeria, EMX-1, Volca Kick, Volca FM, Electribe (2) music production station

Köszi. Ez így elég behatárolható.

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés