Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg Minilogue vs. Roland System-1


masatee

Kérdés

Sziasztok,

A címben említett két szintivel kapcsolatban szeretném összeereszteni a véleményeket. Jómagam egyelőre 50-50%-ban húzok mindkettő felé, kíváncsi vagyok ki melyiket miért igen, vagy miért nem. Lényegében "általános felhasználásra" keresek szintit, amivel bassusoktól kezdve a padeken át a leadekig kb. mindent meg lehet csinálni. Legyen analóg, vagy "sounds like analogue". Arp/seq mindenképpen legyen benne, illetve billentyűi is. Szeretek potikat tekergetni, illetve ha egy gomb/knob egy féle dolgot csinál és nem kell menürendszerben lépkedve 4 tekerővel mindent megoldani. Mono/poly mód egyaránt jól jön.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 1
23 órája írta Kilobeat:

Lenni naív, azt hittem beszélni magyar

Semmi beleszólásom nincs, kötözködni sem akarok, szimplán csak nagyon fúrja az oldalamat a kíváncsiság :)

Egy több mint három évvel ezelőtt leírt öt mondatra feltett egy szavas "Eladó?" kérdésre mi lett volna a helyes válasz? :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
34 perccel ezelőtt írta masatee:

Sziasztok,

A címben említett két szintivel kapcsolatban szeretném összeereszteni a véleményeket. Jómagam egyelőre 50-50%-ban húzok mindkettő felé, kíváncsi vagyok ki melyiket miért igen, vagy miért nem. Lényegében "általános felhasználásra" keresek szintit, amivel bassusoktól kezdve a padeken át a leadekig kb. mindent meg lehet csinálni. Legyen analóg, vagy "sounds like analogue". Arp/seq mindenképpen legyen benne, illetve billentyűi is. Szeretek potikat tekergetni, illetve ha egy gomb/knob egy féle dolgot csinál és nem kell menürendszerben lépkedve 4 tekerővel mindent megoldani. Mono/poly mód egyaránt jól jön.

Köszi!

system-1m van nekem

hát tipikus roland fosbaromságok a felület mögött, preset backup pl trágyadomb rendszer.
nem szól jól bitrányosan digitális az egész, igázából egy jó éve porosodik , nem ajánlom senkinek. Novation A stationöm keményebben szól ennél a vacaknál.

az emlitett korg nekem nincs de minden ami korgom volt az elég gyorsan unalmassá vált----

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 perccel ezelőtt írta ZizicsFantaLászló:

system-1m van nekem

hát tipikus roland fosbaromságok a felület mögött, preset backup pl trágyadomb rendszer.
nem szól jól bitrányosan digitális az egész, igázából egy jó éve porosodik , nem ajánlom senkinek. Novation A stationöm keményebben szól ennél a vacaknál.

az emlitett korg nekem nincs de minden ami korgom volt az elég gyorsan unalmassá vált----

Ettől tartottam én is, hogy ugyan Rolandék elvileg tudják mit kell lemodellezni, még sem lesz meg az analóg susogása.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta ZizicsFantaLászló:

az emlitett korg nekem nincs de minden ami korgom volt az elég gyorsan unalmassá vált----

Leírnád, hogy pontosan milyen Korg-jaid voltak, hogy a kívülálló ne azt a következtetést vonja le ebből a felületes kommentből, hogy "minden KORG szar" ? :)

Szerkesztette Aquarius
Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 órája írta Aquarius:

Leírnád, hogy pontosan milyen Korg-jaid voltak, hogy a kívülálló ne azt a következtetést vonja le ebből a felületes kommentből, hogy "minden KORG szar" ? :)

osszes Electribe MK2 (ER1mkII ES1mkII EA1mkII) es szeria, EMX-1, Volca Kick, Volca FM, Electribe (2) music production station

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 10. 02. at 0:40 írta Kilobeat:

Lenni naív, azt hittem beszélni magyar

mit nem értesz ?
Két dolgora kérdezted, hogy "eladó?"..
Roland System-1m és a Novation A-Station.!
Szoval nem jöttem rá gondolatolvasó tabletták nélkül mit szeretnél megvenni....!

De hátha sikerül megfogalmaznod magyarul a naiv kérdést... :D
 

Szerkesztette ZizicsFantaLászló
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...