Jump to content
Ménemszól.hu

Dal lopása - ügyesen


wolf

Recommended Posts

4 órája írta JánosHorváth:

Az a helyzet, hogy indirekten, fordított logikával közelítek ehhez a dologhoz. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy Petruska szerű, közepes, majdnem sztár úgy lopjon el tudatosan egy nótát, amit már közel 40 000-en megnéztek, hogy leszarja a lebukás veszélyét. Vagy nem ő volt az ötletgazda szerintem, vagy bárki lett légyen is a valódi szerző, sajnos létezik a nem tudatos lopás, ha elég sokat hallgat valaki egy nótát, bizony jóhiszeműen is megtörténhet, hogy hetek múlva feljön a tudatalattiból, mint "saját szerzemény". velem már történt ilyen, sokkot kaptam, amikor valamiért rájöttem, hogy a dalom már létezik.

Egyébként az is a lopás ellen szól, hogy a rendes tolvaj csak a tempót, bizonyos hangszerelési elemeket veszi át, a melódiát megváltoztatja némileg, úgy próbálja az eredeti nóta hatásmechanizmusát átemelni, hogy eközben bizonyíthatatlan legyen a konkrét zenei megoldások azonossága.

Majdnem megállja a helyét ez a megközelítés, de annyi bizonytalanság van benne, mint a 40 000 nézőben. Feltehetően nem ennyien nézték meg a videót. Ez a hazai művészekkel kapcsolatban is gyakran félreértés. 
Szóval addig működik a fenti logika, amíg meg nem hallgatod a két dalt. Itt nem arról van szó, hogy ugyanazokat a furcsa köröket futják, hanem tudatosan átemeltek mindent a forrásból. 

Link to comment
Share on other sites

Tulajdonkeppen mindenkivel egyetertek.

az sem elkepzelhetetlen, hogy a lopas “ontudatlan”, de a nevezett annyira jelentektelen szemelyiseg, hogy egy, a “fejeben motoszkalo” dalt megir, es oszinten eload.... kozben a motoszkalast nem az eteri hangok, hanem egy meghallgatott mu okozza. Es nem eloszor kerul ilyen helyzetbe, tehat sok a “motoszkalas”, abban a fejben.

az mar az O baja, hogy senki se szol neki.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2019. 02. 19. at 18:01 írta Wheel:

Majdnem megállja a helyét ez a megközelítés, de annyi bizonytalanság van benne, mint a 40 000 nézőben. Feltehetően nem ennyien nézték meg a videót. Ez a hazai művészekkel kapcsolatban is gyakran félreértés. 
Szóval addig működik a fenti logika, amíg meg nem hallgatod a két dalt. Itt nem arról van szó, hogy ugyanazokat a furcsa köröket futják, hanem tudatosan átemeltek mindent a forrásból. 

A 40 000-es dolgot nem értem, de nem is fontos. Annyian nézték meg az "eredetit". Nem állítottam, hogy nem lopott a nóta, csak magáról a versenyzőről nehezen képzelem el, hogy sorról sorra másolt, de ahogy írtam, valamelyik ötletgazdájáról, zenészéről már jobban el tudom képzelni ugyanezt- ahogy írtam is. De persze az se kizárt, hogy maga a főúhős lopta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...