Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB-s midi nem működik


Zorda

Kérdés

A problémám hogy vásároltam egy USB-s midit. M-AUDIO keystation mini32 MK3 a pontos típusa. A számítógép és a daw-ok is felismerik hogy létezik és csatlakoztatva van viszont hiába nyomkodom egyszerűen nem működik. FL Stúdióban szeretném használni. Ott is beállítottam az in és az output-ot is a midire, de továbbra sem működik. Kérlek segítsetek. :( 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Rájöttem. Van rajta egy <PB egy MOD és egy PB> Gomb. Ha bármelyiket megnyomom közülök akkor valamiért "kikapcsol". Legalább is úgy néz ki, mert most sikerült 10 percet használnom kikapcsolás nélkül, megnyomtam és néhány leütés után kikapcsolt.

Link to comment
Share on other sites

ÚrMegvan mi volt a baja! A gyái kábel amit adtak hozzá nem jó és érzékelte hogy be van fugva mint ha rendesen menne csak éppen nyomkodásra nem történt semmi. Szerencsére még egy régi külső dvd író után maradt egy hasonló kábelem, amivel tökéletesen működik, de mondjuk a dolog érdekessége, ha usb kábel hosszabítóba dugom ugyan úgy nem működik. Szóval most megpróbálok rendelni vagy venni rgy hosszabb kábelt, hogy azzal működik,e rendesen.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Zorda:

ÚrMegvan mi volt a baja! A gyái kábel amit adtak hozzá nem jó és érzékelte hogy be van fugva mint ha rendesen menne csak éppen nyomkodásra nem történt semmi. Szerencsére még egy régi külső dvd író után maradt egy hasonló kábelem, amivel tökéletesen működik, de mondjuk a dolog érdekessége, ha usb kábel hosszabítóba dugom ugyan úgy nem működik. Szóval most megpróbálok rendelni vagy venni rgy hosszabb kábelt, hogy azzal működik,e rendesen.

Ugye nem előlapi USB portba dugod?

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Ugye nem előlapi USB portba dugod?

Már a létező összes USB Portba megpróbáltam. Előlapi, hátlapi, hátlapi 3.0, de egyikkel sem jó. Viszont a saját kábelemmel igen. Gondolom kontaktos a gyári kábel. Ja és amúgy mindegy melyik USB-be dugom csak abba a HUB-ba ne legyen más eszköz bedugva. Se hangkártya, se billentyűzet és semmi ami USB-s.

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta Zorda:

Már a létező összes USB Portba megpróbáltam. Előlapi, hátlapi, hátlapi 3.0, de egyikkel sem jó. Viszont a saját kábelemmel igen. Gondolom kontaktos a gyári kábel.

Sajnos előfordulhat, hogy a gyári kábel hibás. De azért az energiagazdálkodási beállításokban kapcsold ki az USB szelektív felfüggesztést. Az eszközkezelőben az USB Hub-ok energiagazdálkodásánál is "a gép kikapcsolhatja az eszközt, hogy energiát takarítson meg" pipát vedd ki. A hosszú USB hosszabbító nem mindig jó megoldás, mivel hosszabb kábelen, vékony vezetéken nagyobb a feszültség esés ugyanannyi áramfelvétel esetén. Igazából egy külső táp megoldaná ezt a problémát valószínűleg, de én is utálnék tápot használni egy midi billentyűhöz. Szóval, ha veszel kábelt én azt javasolnám, hogy semmiképp ne hosszabbítót, hanem rendes USB kábelt, de valami minőségit. Mondhatnám, hogy vastag vezetékűt, de sajnos azt nem lehet tudni, hogy a vezeték köpeny szigetelése alatt maga a vezeték milyen keresztmetszetű, ami a delejt szállítaná cuccoshoz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...