Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Win10 gitár pc + focusrite solo


Atttila

Kérdés

Recommended Posts

16 perccel ezelőtt írta Atttila:

külső ssd csak egyéb adatoknak, a teljesség kedvévért írtam le 🙂

alaplap lpt-t lehet hogy kell, véletlenül megláttam és van egy skennerem ami még működik

TB3 az egyszer majd talán, de ha most összeáll az USB-s hangkártyámmal el leszek egy darabig

memória foglalat - tényleg a több az jobb

VGA - szerintem az alaplapi HDMi jó lesz

ok már csak egy cpu kellene?

A teljesség kedvét értem, csak amennyibe egy külső SSD kerül annyiért veszel egy jó nagy winyót, amire lényegesen több adat fér. Ezért tartom feleslegesnek adattárolásra az SSD-t(kicsi tárhely drágán).
SSD rendszernek kell, vagy projekteknek, esetleg mintakönyvtáraknak, hogy gyorsabban betöltsön 1 projekt. A CPU legyen mondjuk i5 8500 vagy 8600. Szerintem ezzel elleszel bőven. 
Ha kelleni fog TB3 akkor az sokba fáj. És ha úgy látod, hogy kelleni fog, akkor már előre olyat nézz szerintem, amin van. USB úgy is van mindegyiken az LPT-s scanner meg kivitelezhető szerintem egy USB_LPT átalakítóval is. De ez tényleg a te döntésed, ahogy te jobbnak látod, én csak a lehetőséget próbálom megvilágítani, és hogy mi az ami inkább fontosabb lehet zenélés szempontjából. 
Az Ableton minimum követelménye az i5 proci és minimum 4 Gb ram, de ajánlott a 8Gb. Ebből kell kiindulni, a többi pénztárca függő úgyis. 

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Rengeteg mindent tudnek ajanlani, csak a meghatarozasod nem eleg jo, es nem benchmark alapjan kell valasztani. 8.generacios i5 tokeletes. 6 mag 6 szalon. En meg mindig a 4.generacios i7 4790et hasznalom kifogastalanul. Csak a TB3 miatt fogok valtani egy i7 7700-ra.

Az első gondolatom nekem is az volt, hogy a meglévő alaplapba  keresek egy izmosabb cpu-t, de árban nem sok különbség volt és arra jutottam, hogy új gépet kell beszerezni és az időben hosszabban "tart". AZ i5 8400 és az AMD Ryzen 5 2600x kb ugyanaz árban és talán tudományban kb eddig jutottam magamtól. Hobkins milyen paraméterre lenne még szükség?

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta Atttila:

Az első gondolatom nekem is az volt, hogy a meglévő alaplapba  keresek egy izmosabb cpu-t, de árban nem sok különbség volt és arra jutottam, hogy új gépet kell beszerezni és az időben hosszabban "tart". AZ i5 8400 és az AMD Ryzen 5 2600x kb ugyanaz árban és talán tudományban kb eddig jutottam magamtól. Hobkins milyen paraméterre lenne még szükség?

Miket szeretnel kesobb boviteni, akarsze nagy meretu winyot, ez az alaplapot es a memoriat, winyot befolyasolja. De 16 giga ram alatt en azt gobdolom ne kezdj. 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Miket szeretnel kesobb boviteni, akarsze nagy meretu winyot, ez az alaplapot es a memoriat, winyot befolyasolja. De 16 giga ram alatt en azt gobdolom ne kezdj. 

a rendszernek 260GB M2 ssd-t gondoltam + mellé hdd az adatoknak, meg külső ssd, alaplap ASUS PRIME H310-PLUS, ram meg amennyi kell majd lépcsőzve. A memória MHz mennyi legyen?

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Atttila:

a rendszernek 260GB M2 ssd-t gondoltam + mellé hdd az adatoknak, meg külső ssd, alaplap ASUS PRIME H310-PLUS, ram meg amennyi kell majd lépcsőzve. A memória MHz mennyi legyen?

Külső SSD teljesen felesleges (szerintem). Samsung 970 EVO 250Gb M2 SSD teljesen jó, vagy a WD black széria. A memória frekvenciája a processzortól függ. Semmi értelmét nem látom a nagyobb frekvenciájú memóriának, mint amit max a processzor le tud kezelni. A 8. generációs Intelek esetében ez 2666MHz, ha nem tévedek. Nem tudom, miért pont erre az alaplapra esett a választásod, rossznak semmiképpen nem rossz, de szerintem ennyi pénzért lehet, hogy van jobb, illetve jobban kihasználhatóbb. Mert szerintem sem LPT, sem COM portot nem fogsz használni (javíts ki, ha tévedek), és az alap hátulján meg ott fityeg.
Ezt neked kell tudni, milyen csatlakozókra van szükséged, ezért mondtam, hogy nem a benchmarkok felől kell megközelíteni a dolgot, sokkal inkább innen pl. kell legalább 1db M2, ahogy azt írtad is, hogy kell, hány db SATA port kell. Esetleg akarsz-e valami speckó VGA-t bele, vagy kell-e rengeteg USB port, esetleg abból is 3.1 vagy TB3. Ha ezek tiszták, akkor sokkal jobban, felhasználhatóbb alaplapot lehet választani. Akkor nem beszélve a memória foglalatról, hogy a későbbiekben tudd tuningolni, és ez már ismételten meghatározza azt is, hogy milyen memóriát válassz bele. Mert ha neked a végső cél mondjuk 32Gb (4 modulos alaplap esetén), akkor gondolkodhatsz 4X8-ban, de ha 64-et szeretnél, akkor mindenképp a 16-os modulok jöhetnek szóba. stb.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Külső SSD teljesen felesleges (szerintem). Samsung 970 EVO 250Gb M2 SSD teljesen jó, vagy a WD black széria. A memória frekvenciája a processzortól függ. Semmi értelmét nem látom a nagyobb frekvenciájú memóriának, mint amit max a processzor le tud kezelni. A 8. generációs Intelek esetében ez 2666MHz, ha nem tévedek. Nem tudom, miért pont erre az alaplapra esett a választásod, rossznak semmiképpen nem rossz, de szerintem ennyi pénzért lehet, hogy van jobb, illetve jobban kihasználhatóbb. Mert szerintem sem LPT, sem COM portot nem fogsz használni (javíts ki, ha tévedek), és az alap hátulján meg ott fityeg.
Ezt neked kell tudni, milyen csatlakozókra van szükséged, ezért mondtam, hogy nem a benchmarkok felől kell megközelíteni a dolgot, sokkal inkább innen pl. kell legalább 1db M2, ahogy azt írtad is, hogy kell, hány db SATA port kell. Esetleg akarsz-e valami speckó VGA-t bele, vagy kell-e rengeteg USB port, esetleg abból is 3.1 vagy TB3. Ha ezek tiszták, akkor sokkal jobban, felhasználhatóbb alaplapot lehet választani. Akkor nem beszélve a memória foglalatról, hogy a későbbiekben tudd tuningolni, és ez már ismételten meghatározza azt is, hogy milyen memóriát válassz bele. Mert ha neked a végső cél mondjuk 32Gb (4 modulos alaplap esetén), akkor gondolkodhatsz 4X8-ban, de ha 64-et szeretnél, akkor mindenképp a 16-os modulok jöhetnek szóba. stb.

külső ssd csak egyéb adatoknak, a teljesség kedvévért írtam le 🙂

alaplap lpt-t lehet hogy kell, véletlenül megláttam és van egy skennerem ami még működik

TB3 az egyszer majd talán, de ha most összeáll az USB-s hangkártyámmal el leszek egy darabig

memória foglalat - tényleg a több az jobb

VGA - szerintem az alaplapi HDMi jó lesz

ok már csak egy cpu kellene?

Link to comment
Share on other sites

ssd más megfontolásból már van

Az i5 8 gen sornak az eleje a 8400 az nem javasolt? és van még 8600K meg 9400F meg még egynéhány ? ezek között pénzügyi alapon válasszak? azt látom, hogy az árnak megfelelően lépeget felfele az alapfrekvencia a mag az 6 mindenhol

Az alap vagy a turbó frekvencia a lényeg?

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Atttila:

ssd más megfontolásból már van

Az i5 8 gen sornak az eleje a 8400 az nem javasolt? és van még 8600K meg 9400F meg még egynéhány ? ezek között pénzügyi alapon válasszak? azt látom, hogy az árnak megfelelően lépeget felfele az alapfrekvencia a mag az 6 mindenhol

Az alap vagy a turbó frekvencia a lényeg?

 

 

A k végződésű processzorok szorzózár mentes procik, azaz húzhatók. Szerintem ezt hagyjuk meg a tuning mestereknek, meg a játékosoknak. Általában ők szokták ezt választani. Vannak olyan K-s processzorok is, amik alap órajelben is magasabbak, pl. 7700 és 7700K, nyilván itt abból a megfontolásból is választható a K-s, hogy magasabb órajelen dolgozik, és teljesen mindegy, hogy ez még tuningollható is. A feltüntetett órajelek általában az alap órajelek. Én személy szerin 3000MHz alap órajel alatt nem nagyon szoktam választani. Ha te úgy gondolod, hogy a későbbiekben is tökéletesen kielégít a 8400-as, akkor hajrá. A 9400F az már 9. generációs processzor (más típusú alaplap kell hozzá), és az F végződés annyit tesz nincs benne "VGA" , tehát még pluszban egy VGA kártyát is venned kell. Én az alap órajelet venném figyelembe egyébként. Vannak olyan leírások ahol a stúdió környezetben azt javasolják, hogy BIOS-ban tiltani kell a turbot.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta Atttila:

Milyen lenne a cpu? Egy konkrét típust tudsz ajánlani?

Rengeteg mindent tudnek ajanlani, csak a meghatarozasod nem eleg jo, es nem benchmark alapjan kell valasztani. 8.generacios i5 tokeletes. 6 mag 6 szalon. En meg mindig a 4.generacios i7 4790et hasznalom kifogastalanul. Csak a TB3 miatt fogok valtani egy i7 7700-ra.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Egy kicsit off, de a kronos annyira "gagyi", h. az NI ULTI 11 jobb?

Nem állítottam hogy gagyi... szerettem használni, mert midivel vezéreltem, és digizni sem kellett. (USB-n kijön 24 bites jel.)

Eladás oka 1: anyagiak  2: ár/értékben szerintem nem jó... azért a néhány hangszínért, ami másban nincs, nem érdemes sok százezres hangszert itthon tartani. De ez magánvélemény.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Atttila:

Hát az  attól függ 🙂 azt lenne jó tudni mennyibe kerül egy olyan gép, amivel egy darabig nem lesz bajom illetve proci cserével még gyorsítható és így évekre elfelejteni a dolgot, vagy ha ez távoli akkor a meglévőt kellene tuningolni. A gitározós felvétel meg pluginnel monitorozva  a meglévő sávokkal együtt zenélni ez lenne a cél. Nagy valószínűséggel nem fogok 80 sávos zenét masterelni meg nem is tudom mit. Azt olvastam valahol, hogy felvételnél a 96kHZ-es sample rate jobb, .. ha hallod 🙂 de  ezt még nem tudom mert a mostani gép nem tudja. 

200.000 durvan es jo sokaig nem kell vele foglalkozni. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta wolf:

Éneket néha szoktam felvenni, de nem ez a fő profil. Most az összes hangszerem vst. (Egy éve Kronos lett cserélve NI Komplete 11 Ulti-ra.)

Mérésekkel talán lehetne definiálni, de nem érdemes. Celeron stb kategóriában felmerülne a probléma, de egy mai nem butított procinál szinte észre sem veszed, legalábbis néhány sáv esetén. 

Szerk:

Mértem most egyet a kedvedért... 

Zúztam 48 kHz-en...

Ableton egy midi track, rajta Kontakt 5, Guitar Rig 5/AmpliTube 4 váltva

Ableton terhelés kb 15%, proci 5% alatt

Ugyanez 96 kHz-en kb 30%, proci 5% alatt

A Kontakt azért van a sávon, mert nincs gitárom/vonaljelem, és ezt beteg módon oldom meg... ez is terhel!

köszönöm! a buffer size mire volt állítva? Cpu benchmark alapján az i7 2600K az i3 8100 és az i5 8400 között van valahol - ha ez itt számít?

Link to comment
Share on other sites

Éneket néha szoktam felvenni, de nem ez a fő profil. Most az összes hangszerem vst. (Egy éve Kronos lett cserélve NI Komplete 11 Ulti-ra.)

Mérésekkel talán lehetne definiálni, de nem érdemes. Celeron stb kategóriában felmerülne a probléma, de egy mai nem butított procinál szinte észre sem veszed, legalábbis néhány sáv esetén. 

Szerk:

Mértem most egyet a kedvedért... 

Zúztam 48 kHz-en...

Ableton egy midi track, rajta Kontakt 5, Guitar Rig 5/AmpliTube 4 váltva

Ableton terhelés kb 15%, proci 5% alatt

Ugyanez 96 kHz-en kb 30%, proci 5% alatt

A Kontakt azért van a sávon, mert nincs gitárom/vonaljelem, és ezt beteg módon oldom meg... ez is terhel!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...