Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland VST-k (Cloud motyók...)


djuice

Kérdés

Hi!

Keyboards SRX és Orchestra SRX plugineket használ itt vki a Rolandtól?

Következő gondom volna: a Korg M1 pluginhez képest ezek rendkívül satnyák hangerőben és dinamikaérzékelésben is a host progiban. Mit hogy és hol lehetne ezen állítani hogy megjöjjön a töke a hangjuknak? Kb. így most olyan mint ha fél hangerőn se szólna akárhogy csépelem a billentyűket.

A másik, hogy ti hogy oldjátok meg a preset léptetést a vst-kben? Az M1 pluginnak van egy jó browser felülete, amin a szgép klaviatúrával is szépen lehet navigálni, de a Roland plugineknél ez az elcseszett legördülő listás kiválasztás van a le/fel grafikus gombok mellett, de +/- vagy < > gombokra sem reagál és csak az egérrel kattintgatás marad amit úúútálok!

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
5 órája írta Bendi:

A "Category" gombbal feljön egy olyan patch választó, ami esetleg jó lehet neked. A Master Levellel növelheted a hangerőt.

Azzal az a baj, hogy belekattintok egérrel és egyrészt nem történik semmi, de a másik ami borzasztóbb, hogy az a felület nem pontosan érzékel nálam win10-en. Gyakorlatilag 3-4 sorral lejjebb kell kattnintani, ha vmi patchet fent ki akarok választani és még külön le kell enterezni is! Beszarok! Lényegesen jobban meg kellett volna oldani már a patch választást nekik. Nekem meg a Nord elég korlátozott e szempontból több bankon végig menni. (Amúgy orosz nyelvű volt a telepítője, talán béna törés?) :rolleyes:

Master levelt próbáltam, 127-en van és full halk a Korg Collectionhöz képest.  Vagy ilyen a Roland minták jelszintje? Hogy hozzátok azonos nívóra a vst-k hangját? Mixerbe raktok rá vmi gain plugint?

Keyboardsot, Orchestralt, JV1080-at kipróbáltam ,de nincs türelmem egérrel kattintgatni 26000-szer. :( Yamaha Motifon lehetett normálisan program changeket kiadni anno a fedélzetén, de más céleszköz nélkül a szoftverek még mindig ilyen gyalázatosan primitív kezelhetőségűek? Ez öli meg a használatukat nálam. Esetleg nincs erre vmi normális megoldás adott DAW-okban vagy hogy kapcsolópedállal válthasson az ember presetet a vst-kben? Nincs erre valami kevésbé ismert általános megoldás pl. kitenni szgép billentyű +/- gombjaira a preset és page up/down gombokra a bank váltást?

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta djuice:

Még vkinek vmi vélemény, ötlet, javaslat?

Az az igazság, hogy akkor vagy a Win10 csesz el valamit rettenetesen, vagy .... nem crackelt verziót próbálsz?

Nálam Macen tökéletesen működik a Category felület, a hangerő is "partiban van" a többi hangszerrel, és van egy olyan funkcionalitás is, hogy a displayre klikkelve feljön egy gyorsválasztó, ahol - igaz, eléggé "kezdetleges" felületen - azonnal eléhető bármelyik patch. A Bank gomb után ugyanez a funkcionalitás érhető el egy sokkal szebb ablakban. 

Az mondjuk kicsit furcsa, hogy váltani dupla klikkel kell a Bank és a Category ablakban, de e talán még mindig jobb, mint a Korg M1-ben (meg a MonoPloyban) az, hogy ugyan vált egy klikkre, de dupla klikkel kell véglegesíteni. Ebbe sokszor belefutok. 

És minden pont ott érzi a klikket, ahova klikkelek. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 03. 02. at 21:46 írta Koródi Csaba:

Nem akartam belekotyogni, de orosz, tört programot szerintem nem illik reklamálni.

Nem is merném, mert még Putyin lelövet. :D
De elég fura mindenesetre nekem ez a Roland cucc így és ha megveszi az ember, majd akkor néz egy nagyot... szóval ezért kell előtte kipróbálni. :) 
Az viszont érdekes nekem, hogy a könnyebb kezelésre hogy nem merültek fel még senkinél alternatívák a szoftvereknél általánosan! Mindenki annyira szeret "egerészni"? Nemá!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta djuice:

Nem is merném, mert még Putyin lelövet. :D
De elég fura mindenesetre nekem ez a Roland cucc így és ha megveszi az ember, majd akkor néz egy nagyot... szóval ezért kell előtte kipróbálni. :) 
Az viszont érdekes nekem, hogy a könnyebb kezelésre hogy nem merültek fel még senkinél alternatívák a szoftvereknél általánosan! Mindenki annyira szeret "egerészni"? Nemá!

Van egy hónapos ingyenes próbalehetőség, jogtisztán kipróbálhatod. Nincs korlátozás, nincs fehér zaj félpercenként...

Az egerészésről meg annyit, hogy egy alapvetően számítógépes alkalmazás esetén az egér a legkézenfekvőbb megoldás a kezelésére. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Bendi:

Van egy hónapos ingyenes próbalehetőség, jogtisztán kipróbálhatod.

Erről viszont nem tudtam.

3 órája írta Bendi:

Az egerészésről meg annyit, hogy...

Komolyan hittem benne hogy billentyűkre van már megoldás testreszabhatólag funkciókat elérni. Nem azért, de Cubaset, ProToolst is ezrével használnak gyorsbillentyűkkel. Cubira még dedikált célbillentyűzet is van! Pl:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Némelyik Roland Cloud hangszernek van MIDI Learning funkciója - pl. D50:

https://www.rolandcloud.com/getmedia/7aa4fed7-6092-4e05-b9cb-f3b1b69b5a89/D-50-Manual-E.pdf?ext=.pdf

Az SRX Orchestranak nincs, de a kézikönyve alapján elég sokminden vezérelhető MIDI üzenetekkel. (Pont a patch váltás nem, ahogy látom.)

https://www.rolandcloud.com/getmedia/3fe911ae-0f18-4827-81f7-d7ea54c1d7ad/SRX-ORCHESTRA-Manual-E.pdf?ext=.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Egy korszerű DAW-ban (mint például a Bitwig Studio) ez alapfunkció.

Nade akkor Bitwig vagy Reaper? Utóbbit jobbnak mondják net szerte.

Aki mondjuk pont Cubasezik az nemigen fog átképeződni másra már. pl. van 1-2 ilyen ismerős, meg ugyanúgy aki Cakewalkon szocializálódott, hallani se akar másról hogy beletanuljon, elég neki a pluginekre átállni olykor...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...