Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apró CSERE etika


BlackVanMan

Kérdés

Sziasztok, 

Volna egy kérdésem a nagytudású éterhez.. 

Cseréltem valakivel itt Aprón (adtam Akai Sampler, kaptam Volca)

Találkoztunk, cseréltünk, senki nem próbált ki semmit, én tudom hogy az eszköz amit adtam működött, használtam előtte nem volt baja, viszont most kapom az SMSeket hogy mekkora országos **** vagyok, mert hogy nem működik jól (recseg vagy mi, nem teljesen világos) és cseréljük vissza.. 

Egyrészt én tiszta lelkiismerettel adtam át egy nálam működő dolgot és szart nem vennék vissza (nem tudom mi történt közben), másrészt a Volcát még aznap este továbbpasszoltam egy reverbért (így szerveztem le előre) 

Ilyenkor hogy legyek korrekt szerintetek, mit csinálnátok? 

 

Pacsi, 

Zs 

 

sokat bizniszeltem már itt veletek, soha nem volt probléma.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

"Ha már több tulajdonoson is átment, akkor kellene a számla, az összes tulajdonos adás vételije meg az enyém? Hogy is van ez?"

Autóknál pl. ilyenért van eredetiségvizsgálat. (De nem mint ha ez hiányozna bevezetni a használt szintiknél is!) :D 
De ez a tűzeset, kirablás téma is érdekes. Nekünk volt régen egy videónk, ami egyszer csak nem akart tovább működni egy áramszünet után, be se kapcsolt. Szervíz vizsgálgatta, hiba nem meghatározható (full panel hiba) és amúgy fődarab csere sem volt már megoldható. Mondták: érdemes lőnni másikat a neten ha kell még, ezt meg bejelenteni a biztosítónál viharkár okozta meghibásodásra (mikor épp van vihar...) :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 03. 21. at 20:33 írta snaper:

ismerek olyan embert, aki listát vezet arról minek mikor jár le a jótállása, és 5-6 hónappal előtte elkezdi a supportot hívogatni, hogy ez sem jó, az sem jó, meg ez is van meg az is van.

Ááááá basszus, még középsuliban egy srác játszotta ezt nálunk az Adidas hátizsákjával ezer éve, hogy jótállás lejárta előtt vissza fogják vinni azzal a dumával hogy hibás és kap újat, mert mindig megjátszák! De konkrétan erre úgy most döbbenek rá visszamenőleg, hogy őt otthon így nevelték az apjáék, hogy fiam majd ezt kell csinálni! Ki volt tanítva már akkor! 👌

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 03. 21. at 21:10 írta Aquarius:

Egyébként nekem sem kérdezték, hogy mi történt a monitorral, mi a hibája, rögtön felajánlották a cserét.

Egy ismerősöm fia osztrákoknál van egy e-hulladék megsemmisítőben. Azt mondja a kifutott szériás, de még 0 km-es tv-ket is stb. úgy zúzzák be, mint a pinty!!! 😲 Amik ott a karácsonyi dömping után benn ragadnak marketeknél és outleteknek sem kell máshol, olcsóbb ha megsemmisítettik és elszállíttatják, mint ha tárolnák. A kinyerhető arany is állítólag ezt az utat mutatja, de én elég nehezen tudom elhinni hogy hatásfokban ez kifizetődő lenne, pedig hát a példa mutatja...

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 03. 22. at 10:17 írta wolf:

Most komolyan: száz-többszázezres cuccot akarok venni, és nincs annyi benzinre, hogy elmenjek, megnézzem és én elhozzam? Inkább a zsákbamacska?

Na és azzal mi van, hogy szűz állapotú cuccért elmész az ország másik végébe, mondjuk kölcsön autóval, mert nincs mivel elhozd és ott derül ki a helyszínen hogy kamu, tönkrebaszott cucc, akármilyen fotókat küld róla... Azért ilyenre se áldoz be 10-20 ezret mindenki útiköltségben, hogy a végén csak legyintsen: nahát eljöttünk fagyizni 400 km-t (+ vissza!). Pont így járt egy ismerősöm pár éve egy jónak mondott Korg TR88-al.

Ekkor: 2019. 03. 22. at 11:47 írta kib:

Másrészről viszont vannak olyanok, akik el akarnak adni, de nem akarnak idegeneket beengedni a lakásukba.

Mikor egy Korg M3-at hirdettem itt, egy szerb faszi hetekig kábított, hogy csak ekkor meg akkor tudna jönni megnézni, aztán mindig lemondta valami fos sztorival + hogy csak euroban tud fizetni ('sztán meg a tökömnek van itthon pénzvizsgálója különben is), s egyre jobban kezdett gyanússá válni az ügy. Inkább bevittem volna a hangszert én is a munkahelyre, de szerencsére nem jött össze, kamuzgatott még egy ideig. Haveromnál viszont gyanútlanul pont így bejelentkezett egy utólag  kiderülten "hiperpigmentált társulat" anyósostul, vőstül, menyestül, s úgy masíroztak be a lakásba "hangszernézősdibül", mint a focicsapat az öltözőbe. :D Haver lesett is hogy most aztán lesz nagy takarítás, mi mindent nem kellesz többet törölgetni utánuk majd a polcokon, de mint kiderült, a hangszervásárlás náluk akkora családi ünnepnek számított, hogy végre összejött a rávaló, hogy simán boldog volt mindenki ennek örömére. Aztán lenn az utcán meg körbeállták a szintit egy kuka tetejére téve és ott csodálták. :D A haver az ablakból röhögte őket annak örömére is, hogy így megúszta az eladást ép bőrrel. :) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 órája írta djuice:

Mikor egy Korg M3-at hirdettem itt, egy szerb faszi hetekig kábított, hogy csak ekkor meg akkor tudna jönni megnézni, aztán mindig lemondta valami fos sztorival + hogy csak euroban tud fizetni ('sztán meg a tökömnek van itthon pénzvizsgálója különben is), s egyre jobban kezdett gyanússá válni az ügy. Inkább bevittem volna a hangszert én is a munkahelyre, de szerencsére nem jött össze, kamuzgatott még egy ideig.

Ebben az a vicces, hogy ugyanez a vevő végül nálam járt a lakásban és KP forintban megvette az én KORG M3-asomat :D

Gyakorlatilag soha semmiben nem lehetünk biztosak ezért az a biztos, ha személyesen intézünk minden új partnert és lehet postán azzal, akivel már megbízunk egymásban.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta Koródi Csaba:

Ebben az a vicces, hogy ugyanez a vevő végül nálam járt a lakásban és KP forintban megvette az én KORG M3-asomat

Igen, ezt amúgy Csabival már priv tárgyaltuk, hogy gyakorlatilag az a hangszer volt előtte az enyém, amit Ő utána tovább adott a szerbnek... Végül is nem mondom hogy lemaradtam bármiről, mert utána lett belőle cserebere módján a Nord E3, így vannak jó zongoráim és orgonáim vele, ami az M3-nek nem volt épp előnye. Szóval ettől függetlenül, ahogy a közmondás is mondja mifelénk: "aki mer az nyer, aki merít az nyerít"! :lol:

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Ha már több tulajdonoson is átment, akkor kellene a számla, az összes tulajdonos adás vételije meg az enyém? Hogy is van ez?"

Ezt egy olyan rendszerrel lehetne megoldani, amit már a biciklikkel is próbáltak külföldön, hogy gyáriszám alapján regisztálva van a tulajdonos és adás-vétel esetén a gyáriszámot a hatóság átírja a nyilvántartásban a vevő nevére.

Fogalmam sincs, hogy ez az életben meggoldható-e ennyi hangszer és ember esetén vagy, hogy erre egyáltalán szükség van-e.

De egyébként nem ötelező számla és nem kell minden tulajdonos adás-vételije, hogy igazolja a tulajdonjogodat, csak a saját adásvételid, amit azzal kötöttél, akitől megvetted.

Kereskedelmi forgalomban a jóhiszemű és ellenérték fejében szerző személy akkor is megszerzi a dolog tulajdonjogát, ha az eladó nem volt a dolog tulajdonosa.

Na azon lehet csak polemizálni, hogy ez most kereskedelmi forgalom vagy nem:)))

Na, viccet félretéve, lényeg az lenne, hogy az ilyen okoskodásig ne jusson el a dolog, hanem korrektek legyenek a felek és ne átbaxni akarják egymást, hanem a win-win szitu legyen:)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta Zoleeka02:

Na, viccet félretéve, lényeg az lenne, hogy az ilyen okoskodásig ne jusson el a dolog, hanem korrektek legyenek a felek és ne átbaxni akarják egymást, hanem a win-win szitu legyen:)

Abszolút egyetértek. 22 év alatt soha nem volt lepapírozva egyetlen hangszerem sem. Azonban van egy másik aspektusa a dolognak, ami független a vevő és az eladó jószándékától. Mi van, ha egy kifejezetten rosszindulatú rendőr megállít és firtatja hogy honnan loptad a hangszert? Illetve ha az ember a lakásbiztosításba szeretné bevonni a hangszert. Én tegnap életemben először írtam adásvételit, ráadásul olyan emberrel, akiben vakon megbízok :) Ezzel ő is és én is jogos birtokosai lettünk a hangszernek... win-win. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Koródi Csaba:

Illetve ha az ember a lakásbiztosításba szeretné bevonni a hangszert.

Na pont ezért kérdezem én is, mert nyugodtabb lennék, hogyha tudnám mi van egy betörés, ne adja az ég, egy lakástűz esetén, illetve hogyan tudom biztosítani a "szerelmeimet"...

Lehet, hogy ezzel mindenki tisztában van, de azért leírom hát, hogy mit tudtam meg a biztosítómtól:

- Miképp, és hogyan tudom bizonyítani egy esetleges betörés, vagy bármilyen káresemény (lakástűz) az elektromos berendezések meglétét, illetve hogy azok az én tulajdonomat képezték eddig. 

- Betörés esetén rendőrségi határozatot kérünk.  Abban fel vannak sorolva az ellopott tárgyak értékkel együtt. Más esetben számlát, fényképet be lehet mutatni a vagyontárgyakról, illetve tűz esetén a megmaradt, rongálódott vagyontárgyakat.

-Ez esetben a maradványt meg kell őrizni. Illetve ha van számla, adásvételi szerződés, vagy fénykép az is megfelelő.

- Köszönöm. Illetve hallottam olyanról is, hogy leltárat vesznek fel... Gondolom ennek akkor van értelme ha adás-vételi szerződés sincs a hangszerről.. Jól gondolom, hogy ebben az esetben mindenképp érdemes ezt megtenni?

-Ez az Ön döntése, mi nem kérjük.

-Tehát a maradvány és egy fénykép a tárgyról elegendő. (gondolom egy olyan fénykép szükséges amin a helyiség is látható, tehát bizonyítható hogy a hangszer ott tartózkodott?)

-Igen

Tehát akkor tűz, villám, tornádó, cunami, földrengés esetére azért jó ha van egy adás-vételink is, de egy alapos körbe fénykép amiben van egy lakásfotó is a cuccal, és a maradványok.. (OMG) mindenképp legyenek meg, így nagy eséllyel biztosítva van a hangszerünk is!

Biztos én vagyok ennyire tudatlan, de azért én csak utánajárok annak is, miképpen tud belekerülni a "rendőrségi határozatba" a részben papírmentes hangszer.. :D Csak hogy egy betörés esetén se fossak mán...

 

 

  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na, picit off (aztán majd nagyon), de ez kikívánkozik belőlem, mint a Jagermeister-Unicum. Nem szeretnék károgó lenni, de a biztosítók tekintetében igen sok tapasztalatom van, s kivétel nélkül negatív. Nem feltétlenül lopási, mint inkább víz, illetve villám okozta műszaki károk értek, de annak ellenére, hogy aktuális fotóval és számlával tudtam igazolni a tulajdonomat képező tételeket, elképesztően nevetséges összeget kaptam. Példának okáért egy közel 100e Ft-os Denon erősítőre (minek után már 3 éves készülék volt) kalkuláltak ki 6400 Ft-ot. Ennek tükrében kíváncsi lennék, hogy ezek a 20-25 éves öreg vacakok itt mellettem mit érhetnek az ő számításaik szerint. :DNon plusz ultra: a Denon-ra kötött EQ-m sérülése az én hibám, mert a kárszakértő álláspontja szerint ha nem használom a gépeket, ki kellett volna húzzam a kábeleket. Kvázi az EQ-ra nem kaptam pénzt. (Ha tehát esetleg van otthon egy 16 sávos keverőd, ne felejts el kihúzgálni a kábeleket, ha este elmész csucsukálni). No comment. 

És akkor az Off topic-ot tovább feszítendő (Mea Culpa): azt képzeljétek el, volt olyan, hogy egy vízkár miatt felázott a teljes előszobánk, s mivel épp felújítás után voltunk, számlával tudtam igazolni gyakorlatilag mindent. A laminált padló 8 napos(!!!) volt mikor a káresemény ért. Viccet félretéve. Elkészült a felújítás, mi meg elutaztunk hazulról. A konyhában a csap főnyomója eltört, mire hazaértünk, a teljes padlózat alatt állt a víz. Fotók is készültek és még aznap délután ki is jött a kárszakértő. Helyszínen megszakértette, hogy a teljes padlózat szerencsére nem púposodott fel, csak négy darab léc, úgyhogy azt a négy darab lécet kifizetik. Ez 7e Ft volt, mert nm alapon számolták. Szerintetek mennyi volt a komplett padló cseréje és újrarakása?

Megint másik (ez most autós) eset: tavaly nyáron egy balek átkúszott a sávomba és lekoccolta a visszapillantómat. Mivel nagy tank autóm van, szegénynek meg egy csöpp szappantartója, az ő tükre letört, az enyémnek kutya baja. No, ezen annyira felszívta magát a tag, hogy elkezdett ordibálni, majd odajött és ököllel leütötte a tükrömet. Persze rendőrség jött, helyszínelés, a faszit elvitték garázdasággal. Ééés akkor itt jön a lényeg: A muki elismerte a szándékos károkozást, ám(!!!!) mivel közlekedési szabálysértés nem esett, illetve az ütközés közúton történt, ilyen esetben a biztosító álláspontja szerint - mivel mindkét tükör sérült -, mindkét fél egyenlő mértékben károkozó és károsult, így mindenki a saját költségén köteles megtéríteni a saját(!) kárát. Természetszerűen mivel az én tükröm az ütközés során eleve nem sérült, nincs is miről beszélni, miért is szeretnék a biztosítótól bármiféle kárenyhítést? A garázdaság meg bűncselekmény, kvázi megy majd egyszer bíróságra a dolog. Vagy nem. Jelzem, ez tavaly júliusi történet, azóta kaptam levelet, hogy mivel az ipse elismerte tettét, a nyomozati eljárást felfüggesztik. Kaptam a faszitól (mert megbánta tettét) egy utángyártott tükröt (az eredeti 250e Ft lett volna + fújás), ezt felszereltük, színre nem hajlandó fújatni... szóval azóta van egy noname fekete tükröm, amire csak 5 hónapot vártam. Öt hónapot. Tehát egy meg egy meg egy meg egy meg egy hónapot.

Egy szó mint száz, az adás-vételi jó dolog, pláne, ha esetleg cégben fel lehet vezetni az adott tételt költségként (ennek szvsz valóban van is értelme), de a biztosítás mint olyan.... ezen nem különösebben rugóznék.

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 perccel ezelőtt írta Blank:

 (Ha tehát esetleg van otthon egy 16 sávos keverőd, ne felejts el kihúzgálni a kábeleket, ha este elmész csucsukálni).

A kábeleket nem szoktam kihúzni a keverőből, a keverőt húzom ki a konnektorból, meg persze minden egyebet is, semmi ne maradjon bedugva, pont az ilyen esetek (villám, túlfeszültség stb.) miatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
29 perccel ezelőtt írta +Vader:

Lakásbiztosításokban egyébként meg szoktak jelölni egy keretet ingóságokra, melyet szabadon megemelhetünk, ha indokoltnak látjuk ketyeréink (vélt) értéke alapján.

De nem szép dolog ám lebecsülni a sok szép analóg dinoszauruszt.....

Hát nem...:)

Nekem egyszer egy "szép analóg dinoszaurusz" saját elhatározásból zárlatos lett... Le is adatta a szerelést azzal a (szintén dinoszaurusznyi korú, és árú) előfokkal, amibe be volt dugva, depláne még visszafelé is koszolt valamit a hálózatba. Ott szerencsére csak a túlfesz védő szállt el a dugaljban, de szerencsére kiderült, hogy működik, sőt visszafelé is....:) Szép nagy jelzőfüst jött ki a Prophet-ből, egyébként. Ez nyilván "saját kár" volt, biztosító fel se merült, mert nekem is vannak olyan negatív tapasztalataim.....

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Blank:

100e Ft-os Denon erősítőre (minek után már 3 éves készülék volt) kalkuláltak ki 6400 Ft-ot

Nem fellebeztél?
K&H-nál nekünk úgy volt, hogy kijött egy suhanc, a laptopján nézett vmit outlet áron ami kapható volt kb. a tönkrement eszköz helyett és beírta kártérítési összegnek. Elfogadtuk. Utána mondták a szervizesek, mikor vinni kellett tőlük a kárszakértői jelentést, hogy annak és a bevizsgálásnak az árát is verjük le a biztin és fellebbezzünk, hogy ezen költségeket a kolléga nem kalkulálta be kárfelméréskor. Megfogadtuk és így egy tizessel többet is fizettek ki. (nekik aprópénz úgy is...) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta kib:

A kábeleket nem szoktam kihúzni a keverőből,...

Teljesen mindegy amúgy. Szervízben nekem azt mondták, ha van egy akkora marha felhő feletted, hogy gigantikusan fel van töltődve, még villám se kell hogy nálad csapjon le, másodlagos hatásként így is akkora kárt tud okozni a mai érzékeny smd-s cuccokban, hogy semmi nem védi meg, mert bármilyen kanóc ilyenkor antennaként szívja le magához a töltéseket a sztatikus térben! Kvázi egy baszott nagy kondiként működik a felhőkkel, légkörrel és a cuccainkkal ilyenkor.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Blank:

Na, picit off (aztán majd nagyon), de ez kikívánkozik belőlem, mint a Jagermeister-Unicum. [...]

Úh bazmeg. :(

Gyorsan vegyél egy olcsó Dell monitort, csesszed szét, aztán élvezd a cseregarancia erejét, csak hogy visszaálljon a harmónia, a világba vetett hited. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 órája írta +Vader:

Lakásbiztosításokban egyébként meg szoktak jelölni egy keretet ingóságokra, melyet szabadon megemelhetünk, ha indokoltnak látjuk ketyeréink (vélt) értéke alapján.

De nem szép dolog ám lebecsülni a sok szép analóg dinoszauruszt.....

Nálunk ez van.
Én hülye vagyok ezekhez, de mikor asszony látta, hogy kezdem telepakolni a kis stúdiót akkor előjött vele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...