Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MC-909 part mute


Jump

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ha a laptopon futó zenéből szeretnéd kiütni az egyes sávokat, akkor stem lesz a megfejtés - a DJ progik szerintem már mind kezelik (Traktor biztos)

Ha a szoftvert állítod be mester tempónak, akkor a kontrolleren található Midi Out simán kiküldi az órajelet a többi cuccodba - pl TR-9be is.

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta Jump:

Ha valami külső midit rákötök ami tudja ezt a funkciót és azon vezetem ki a hangot akkor úgy már tuti jó lenne nem?

Ezt nem igazán értem. Ha a DJ-505-öt akarod vezérlőnek használni és onnan MUTE-olni, akkor az 505-nek kell tudnia ezt a funkciót, nem a rákötött eszköznek.

Sőt, valójában azt sem tudjuk hogy mit értesz "külső midi" alatt? Eszközt, hangkártyát, hangmodult, samplert, másik groovebox-ot? És mit értesz az alatt hogy "azon vezeted ki a hangot" Még nagy általánosságban sem lehet a kérdésedre válaszolni.

Én mondjuk igazából az egész DJ vonalhoz nem értek, csak volt a kezem alatt egy-két ROLAND hangszer.

Javasolom hogy foglald össze az olvasóknak, hogy mi az elképzelésed, mit akarsz csinálni? A "PART MUTE funkció" elég kevés kapaszkodó ahhoz hogy hasznosítható válaszokat adjunk.

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta +Vader:

A vezérlőknek van egy gyári beállítása (általában minden szoftverre külön), amit simán átrendezhetsz ízlés szerint (ilyenkor manapság elég a szoftver Learn funkcióját használni, a tulajdonképpeni Midi programozást nem érdemes bolygatni az eszközön)... mondjuk a Traktorban elég szépen el lehet tévedni az opciók közt, azelőtt nézz meg pár videót a kérdésről, és a teljes manual elolvasása is szükséges lesz.

Native Instruments gyárt olyan vezérlőt, ami szakít a hagyományos jog tárcsás design-nal,  helyette kijelzőt kapsz és sok gombot... volt ennek egy deckes kicsi változata is, olyat talán lőhetsz olcsóbban is djbörzén vagy másutt

Ebben a Stemben a sáv mutolás csak wav fájlal működik?

Link to comment
Share on other sites

A vezérlőknek van egy gyári beállítása (általában minden szoftverre külön), amit simán átrendezhetsz ízlés szerint (ilyenkor manapság elég a szoftver Learn funkcióját használni, a tulajdonképpeni Midi programozást nem érdemes bolygatni az eszközön)... mondjuk a Traktorban elég szépen el lehet tévedni az opciók közt, azelőtt nézz meg pár videót a kérdésről, és a teljes manual elolvasása is szükséges lesz.

Native Instruments gyárt olyan vezérlőt, ami szakít a hagyományos jog tárcsás design-nal,  helyette kijelzőt kapsz és sok gombot... volt ennek egy deckes kicsi változata is, olyat talán lőhetsz olcsóbban is djbörzén vagy másutt

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta +Vader:

Ha a laptopon futó zenéből szeretnéd kiütni az egyes sávokat, akkor stem lesz a megfejtés - a DJ progik szerintem már mind kezelik (Traktor biztos) 

Ha a szoftvert állítod be mester tempónak, akkor a kontrolleren található Midi Out simán kiküldi az órajelet a többi cuccodba - pl TR-9be is. 

Igen úgy tűnik nekem is hogy ez az amire nekem szükségem van. :) Jövőhéten updatelem a postot hogy sikerült-e. Köszi szépen!

update: ugye a controllerről fogom tudni ezt a stemet vezérelni nem kell majd egérrel baszakodni? :D

Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta +Vader:

Ha a Dj trackből akarod kinyomni, akkor stem-eket kell lejátszanod a kezelt szoftveren... ez az, ami nem tiszta nekünk jelenleg.

Le tudnád írni az elképzelt setupot az alapoktól?

Mit jelent a stem? Az elképzelt setup egyelőre egy bitang PC ami már megvan és úton a DJ-505. Ha ezzel meg tudom valahogy oldani hogy trackből lője ki pl a hand clap-et meg high tom-ot akkor okés. Ha nem sikerül megoldani akkor talán egy DJ-202 & TR-8. Bár lehet azzal se működne olyan szinten nem vágom ezt. Egyáltalán össze tudnék kötni TR-9-et egy DJ-202 vagy DJ-505-el?

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Koródi Csaba:

Ezt nem igazán értem. Ha a DJ-505-öt akarod vezérlőnek használni és onnan MUTE-olni, akkor az 505-nek kell tudnia ezt a funkciót, nem a rákötött eszköznek.

Sőt, valójában azt sem tudjuk hogy mit értesz "külső midi" alatt? Eszközt, hangkártyát, hangmodult, samplert, másik groovebox-ot? És mit értesz az alatt hogy "azon vezeted ki a hangot" Még nagy általánosságban sem lehet a kérdésedre válaszolni. 

Én mondjuk igazából az egész DJ vonalhoz nem értek, csak volt a kezem alatt egy-két ROLAND hangszer.

Javasolom hogy foglald össze az olvasóknak, hogy mi az elképzelésed, mit akarsz csinálni? A "PART MUTE funkció" elég kevés kapaszkodó ahhoz hogy hasznosítható válaszokat adjunk.

Igen annak kéne viszont ha nem tudja nyilván kénytelen leszek külső eszközt használni pl TR-8. Teljesen mind1 csak tudja azt a part mute funkciót ami alatt azt értem hogy 1 gomb nyomással kilövöm a trackből mondjuk pl a bass drumot vagy high tomot egy live setben.

Link to comment
Share on other sites

Az MC sorozat (nekem csak 808-am volt, az alapján mondom) a MIDI sávot hallgattatja el, de külön beállítás a system menüben, hogy a belső sávokat automatikusan kiküldi-e a MIDI Outon.

A Mute ott simán címezhető volt külső vezérlőkre is. (Talán egy DJ controller is megbirkózik a feladattal, ha van feláldozható gomb rajta)

A tempó beállításokban az lesz a kérdés, hogy mit akarsz Master tempónak: a grooveboxot vagy a DJ cuccot (én az utóbbit ajánlom)? A DJ sorozaton van MIDI out, így ez könnyedén megoldható (csak ne felejtsd el a többi üzenetet letiltani a másik cucc Midi Filterében)

De lehet, hogy én sem arra válaszoltam, amire kíváncsi vagy....

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Arra érdemes figyelni, hogy a ROLAND-ok tapasztalatom szerint csak a hangmoduljukat MUTE-oják, a MIDI adatfolyam ugyanúgy kimegy külső eszközre.
Az FA06 például biztosan és azthiszem az MC-808 is így működik. A DJ-808/505-öt nem tudom.

Ez akkor lényeges, ha más eszközt is meg akarsz vele később hajtani MIDI-vel és fontos számodra hogy a vezérlőfelületen MUTE-olható legyenek a külső eszköz egyes sávjai is. Ha veszel egy MC-808-at vagy DJ-808-at és csak önmagában akarod használni, akkor nincs különösebb jelentősége.

505-öt veszek egyelőre. Számomra így is van jelentősége mivel pörgő trackekből szeretnék partokat mutolni mint az MC-909-cel. Ha valami külső midit rákötök ami tudja ezt a funkciót és azon vezetem ki a hangot akkor úgy már tuti jó lenne nem?

Link to comment
Share on other sites

Arra érdemes figyelni, hogy a ROLAND-ok tapasztalatom szerint csak a hangmoduljukat MUTE-oják, a MIDI adatfolyam ugyanúgy kimegy külső eszközre.
Az FA06 például biztosan és azthiszem az MC-808 is így működik. A DJ-808/505-öt nem tudom.

Ez akkor lényeges, ha más eszközt is meg akarsz vele később hajtani MIDI-vel és fontos számodra hogy a vezérlőfelületen MUTE-olható legyenek a külső eszköz egyes sávjai is. Ha veszel egy MC-808-at vagy DJ-808-at és csak önmagában akarod használni, akkor nincs különösebb jelentősége.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta eahk:

Az 505-ön ott van a MUTE gomb a bpm kijelző mellett. Úgy sejtem, az lesz a megoldás. A 808nál nem látom, de biztos tudja az is. Ott külön hangerőpotik
 vannak a dobonként.

Próbáld mindig átnézni a megvásárolandó eszköz használati útmutatóját. Az teljesebb képet ad az eszközök funkcióiról. Sokszor nem jössz rá a dolgokra ránézésre vagy a marketing rizsából.

Olvass, olvass, kérdezz, próbáld ki egy boltban és csak utánna vásárolj!

Csak nyugi, ráérsz. Hetente megjelenik valami új cucc...

Én is erre tippeltem. Remélem nem csak a trackből is tud mutolni nem csak a dobgépet...

Link to comment
Share on other sites

Az 505-ön ott van a MUTE gomb a bpm kijelző mellett. Úgy sejtem, az lesz a megoldás. A 808nál nem látom, de biztos tudja az is. Ott külön hangerőpotik
 vannak a dobonként.

Próbáld mindig átnézni a megvásárolandó eszköz használati útmutatóját. Az teljesebb képet ad az eszközök funkcióiról. Sokszor nem jössz rá a dolgokra ránézésre vagy a marketing rizsából.

Olvass, olvass, kérdezz, próbáld ki egy boltban és csak utánna vásárolj!

Csak nyugi, ráérsz. Hetente megjelenik valami új cucc...

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta +Vader:

MC-808, hehe... egyébként szinte minden multimódban hajtható eszköznek le lehet tiltani az egyes sávjait, csak nem mindegyik kapott hozzá gombokat az előlapon. Általában a sequencerben kell kiütni az egyes sávokat. És az gyakran külső eszköz.

Mit értesz az alatt hogy "multimódban hajtható eszköz". A DJ-505 vagy 808 tud ilyet?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...