Jump to content
Ménemszól.hu

Nord Grand: Kawai mechanika, csúf dizájn, de csak 20kg!


djuice

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

szted csúf design?

1. bele kellett férnie a kawai kalapácsmechanikának, ami jó nagy - azért olyan alakúak a kawai high-end digitzongik;

2. érezhetően rhodes-formátumú hangszert akartak alkotni, aminek a tetejére is pakolhatsz;

3. nord színűnek szánták, amit meg is valósítottak, méghozzá fából.

ha te mindezt szebben megoldod, hajrá, lássuk.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

19 órája írta muti:

szted csúf design?

Kifejezetten!!! De ha neked tetszik ez a búbos kemence, védjed, vegyed nyugodtan, engem hidegen hagy. :D 

(Csak megsúgom, hogy ez színtiszta marketing! Nem tudnak mivel előállni már csak a RAM növelgetésével, meg egy ilyen hülye kinézetű bumfordi hangszerrel. A Kawainak egyébként sem ez a ~20 kilós mechanikája a legfejlettebb, sőt ezek kerülnek pont a közép kategóriás MP6 stb modelljeibe :)  úgyhogy biztos érdemes ezért 1 milkót kifizetni majd, hogy a svédek zsebét tömd...) ;) 

"Csodaszépek" voltak ezek is mind (á la 70-es évek!):

banner.jpg

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

engem egyedül a mechanikája érdekel, majd kiderül..

eddig nem volt szó arról, hogy nekem tetszik-e, de hamár szóba hoztad: nem igazán tetszik. nekem eleve nem jön be a nord színvilág - meglepő volt először látnom (frankfurtban, még a lead1-et) de az első 20mp után inkább csak zavar a rikítása.

de megvenni nem ezért nem fogom (ötödik 'zongorának'), hanem mert a hangminta alapú digitzongik már régen hidegen hagynak.

amúgy ha tetszene, akkor azt írnám, hogy 'tetszik', nem azt, hogy 'szép'  --  de ez már a nyelvi logika témaköre, azaz offtopik.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Válaszolta (szerkesztve)
5 órája írta Koródi Csaba:

Ezt úgy érted, hogy ha kijön egy ilyen pack, azt Te is be tudod tölteni az Electro3-ba?

Hát majd meglátjuk, mert most már nagyon új irányvonal kezd kialakulni a 3.0-ás könyvtáraktól, de becsületükre legyen mondva, eddig mindent fogadott az E3 is (mármint a memória kapacitása függvényében), de különböző méretű pakkokból lehetett eddig is szemezgetni vagyis megcsinálták a korábbi modellekben is használhatóra. 
+ a 2.0-ás könyvtárat is ugyanúgy támogatják még az új mintákkal, tehát nem nagyon avulnak el a Nord cuccok, ami hatalmas előnyük :)  és gyakorlatilag az új modellek is pont azokat a mintákat kapják meg, csak cizelláltabban. De a hangzás tulkép végig ua. Most jöttek ki pl. gitárok is pár napja. Igaz 1 layeres minták, de nem szólnak rosszul.
Demo: https://www.nordkeyboards.com/sound-libraries/nord-sample-library-20/latest

Amitől viszont hátast dobtam, olyan hamisítatlan cimbalom minta is van nekik, ami tényleg csak egy "Lakatos-Kolompár Alfréd" stílusú zenész keze alól hallik és eszméletlen rajta játszani! :D 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 órája írta djuice:

Hát majd meglátjuk, mert most már nagyon új irányvonal kezd kialakulni a 3.0-ás könyvtáraktól, de becsületükre legyen mondva, eddig mindent fogadott az E3 is (mármint a memória kapacitása függvényében), de különböző méretű pakkokból lehetett eddig is szemezgetni vagyis megcsinálták a korábbi modellekben is használhatóra. 
+ a 2.0-ás könyvtárat is ugyanúgy támogatják még az új mintákkal, tehát nem nagyon avulnak el a Nord cuccok, ami hatalmas előnyük :)  és gyakorlatilag az új modellek is pont azokat a mintákat kapják meg, csak cizelláltabban. De a hangzás tulkép végig ua. Most jöttek ki pl. gitárok is pár napja. Igaz 1 layeres minták, de nem szólnak rosszul.
Demo: https://www.nordkeyboards.com/sound-libraries/nord-sample-library-20/latest

Amitől viszont hátast dobtam, olyan hamisítatlan cimbalom minta is van nekik, ami tényleg csak egy "Lakatos-Kolompár Alfréd" stílusú zenész keze alól hallik és eszméletlen rajta játszani! :D 

Épp a tegnapi posztod miatt néztem rá a sample library-ra és meglepődtem hogy mennyi jó dolog van benne. Korábban bele sem szagoltam ebbe az oldalba, mert az Electro 2 semmit sem fogadott belőle. Így utólag sajnálatos, hiszen telis-tele vannak olyan mintákkal, ami méretét tekintve beleféhetett volna bőven.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Koródi Csaba:

hiszen telis-tele vannak olyan mintákkal, ami méretét tekintve beleféhetett volna bőven.

Én nyomtam már bele sajátokat is és kb 1/3-ára tömöríti le a hangszerre küldve, azaz 3x annyi fér bele mint a felhasználói megadott memóriája! :) Annyi baja van csak a sample editorának hogy eleve kész loopolt wav fájlokat pl újra loopolja magának, azaz nem veszi át ezen metaadatokat.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta djuice:

Én nyomtam már bele sajátokat is és kb 1/3-ára tömöríti le a hangszerre küldve, azaz 3x annyi fér bele mint a felhasználói megadott memóriája! :) Annyi baja van csak a sample editorának hogy eleve kész loopolt wav fájlokat pl újra loopolja magának, azaz nem veszi át ezen metaadatokat.

Sajnos ezt csak az E3-tól tudta. Az E2, ami nekem volt, a gyári néhány pack-nál többet nem tudott betölteni. Sem az újabb mintákat, sem a sajátokat... még azt sem, ami tízszer belefért volna. Talán majd egyszer újra megnézek egy Nord Elektro 3-at :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
×
×
  • Create New...