Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zenekari keverő klubkoncertekre?


Olmutz

Kérdés

Sziasztok, 

Egy héttagú amatőr rockcsapat vagyunk, kis klubokban koncertezünk, és már többedszer fordul elő, hogy a Behringer X1832-es keverőnk csúnyán cserbenhagy minket: egy bizonyos idő elteltével mintha túlmelegedne, elkezd recsegni előbb az egyik csatorna, aztán a másik is, kikapcs-bekapcs néha segít, néha nem, de mindig újrakezdi. A szervíz nem talál benne hibát, így arra jutottunk, hogy ha ez ilyen, akkor inkább lecserélnénk. De mire? Paraméterek:

- Nem akarunk még egy Behringert 🙂

- Nem akarunk stúdiózni, fölvenni vele, kizárólag az élő körülmények közötti hangosítás megbízhatósága (és ha már csere, akkor a minősége) a szempont

- Négy énekmikrofon, 1 akusztikus gitár, 2 elektromos gitár (erősítőről line-out), elektromos dob el kellene férjen, monitort is használunk

- Jó lenne effektes verzió, valamint az énekcsatornákon kompresszor, de nem létkérdés egyik sem

- Nincs sok pénzünk, és nincs fülszobrász közönségünk sem, tehát anyagiakban a földön szeretnénk maradni (mondjuk 100K HUF környéke, rugalmasan kezelve)

Így első körben találtam egy Studiomaster C6XS-16-ost de nem tudok semmit róla. Esetleg Soundcraft, Mackie?

Minden jó szándéknak, segítségnek nagyon örülünk! 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Egy Mackie VLZ4-gyel nem lehet melléfogni.

https://mackie.com/products/vlz4-series

A 1402-be belefér minden, amit felsoroltál (nagyon szűkösen talán a 1202-be, de jobb, ha van egy kis tartalék). Akár használtan is, de egy új is kb. 100 ezer forint körül van. Ebben mondjuk nincs effekt, de cserébe jó minőségű előfokokat kapsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta kib:

Egy Mackie VLZ4-gyel nem lehet melléfogni.

https://mackie.com/products/vlz4-series

A 1402-be belefér minden, amit felsoroltál (nagyon szűkösen talán a 1202-be, de jobb, ha van egy kis tartalék). Akár használtan is, de egy új is kb. 100 ezer forint körül van. Ebben mondjuk nincs effekt, de cserébe jó minőségű előfokokat kapsz.

Köszi a tippet! Már nézegettem, esélyes lehet.

Mi a helyzet a Yamahával? MG 166 CX?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Olmutz:

Köszi a tippet! Már nézegettem, esélyes lehet.

Mi a helyzet a Yamahával? MG 166 CX?

 

Nekem mindig is Mackie volt (vagyis van, megvan még mindegyik, 402 VLZ3, Tapco Blend 6 by Mackie, 1202 VLZ4), úgyhogy máshoz sajnos nem tudok hozzászólni. Én a Mackie-vel meg vagyok elégedve, mondjuk a 1202-t élőben még nem használtam, csak otthon, de jó kis cucc, 5 szinti meg 2 dobgép van rákötve, jól bírja :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
59 perccel ezelőtt írta +Vader:

Én is a Mackie-t ajánlom, tekintet nélkül az árkategóriában szóba jöhető egyéb versenyzőkre - még a sok-sok éves leharcolt darabjaik (volt ilyenünk) is lazán veszik a kanyarokat, ha van kedvetek néha kipucolni

Köszi! Megnézzük...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...