Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Youtube-ra szánt videóklipbe milyen zenei formátumot célszerű beágyazni?


Suba Krisztián

Kérdés

Youtube-ra saját videoklipet szeretnénk feltölteni, viszont kérdéses hogy: A hanganyag milyen formátumú, felbontású legyen?

A dawban a projekt 96khz/24bit, ebből exportáltam ki waw-ot, és 320 as mp3 at . Viszont olvasgattam itt is hogy legjobban talán 44.1- est érdemes mindenhova, de a video szabványa 48khz... Ha valaki eltudná mondani mi a gyakorlat, milyet a legcélszerűbb a videóba ágyazni, azt nagy megköszönném...
A válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Köszönöm! 96/24 waw ban tettuk ala a videonak, de sok hibat belerakott a zenebe, foleg a torzitos gitaros reszekbe, ahogy itt mar irta valaki az ilyen temaban.. lehet hogy 48khz re konvertalta maganak az mp4 be, es azert torzult a zene? Megprobaljuk akkor 48/24bittel, hatha ugy nem lesz gond. Ezt a kettot irja ott amit linkeltel: 48, meg 96khz.. de a 96 kihuzva..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Youtube 44,1-en megy. Szóval ha eleve 44,1-en van a zene a CD miatt, akkor teljesen felesleges felkonvertálni 48-ra, mert csak roncsolódik minden konvertálásnál. Ha  44,1-es a master wav, akkor már eleve a video projectet is 44,1-re kell állítani és exportnál is 44,1.

Nagyon fontos, hogy wav legyen berakva a video projekte. Ezt 10-ből 9-en elrontják és mp3-at raknak bele
és így a végére már háromszor lesz széttrancsírozva, mire felkerül.

Tömörítetlen wavot sajnos nem lehet az mp4-be exportálni, ezért az 512-es AAC-t célszerű választani, az egész közel van a wavhoz.
Ha a szoftver ezt nem tudja, akkor meg jó a kisebb is, de legalább 320-as legyen.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
5 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

A Youtube 44,1-en megy. Szóval ha eleve 44,1-en van a zene a CD miatt, akkor teljesen felesleges felkonvertálni 48-ra, mert csak roncsolódik minden konvertálásnál. Ha  44,1-es a master wav, akkor már eleve a video projectet is 44,1-re kell állítani és exportnál is 44,1.

Nagyon fontos, hogy wav legyen berakva a video projekte. Ezt 10-ből 9-en elrontják és mp3-at raknak bele
és így a végére már háromszor lesz széttrancsírozva, mire felkerül.

Tömörítetlen wavot sajnos nem lehet az mp4-be exportálni, ezért az 512-es AAC-t célszerű választani, az egész közel van a wavhoz.
Ha a szoftver ezt nem tudja, akkor meg jó a kisebb is, de legalább 320-as legyen.

dawban (tudom teljesen feleslegesen) 96/24 ben dolgozok, és eleve ott exportáltam ki waw 48/16 ra.. de így nem rakott bele hibát.. több verziót próbáltunk, eddig ez jó mp4 ben, bár még yt re nem került fel, hátha még akkor ott is kapunk egy pofont.. viszont akkor 44.1/16 os waw jobb lenne yt re mint a 48/16?

Szerkesztette Suba Krisztián
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Manapság már igazából lényegtelen, hogy 48, vagy 44 megy fel. Addig volt ez érdekes, amíg nem volt a hangerő normalizálás,
mert akkor 2dB-t is el lehetett bukni a sample rate konverzió miatt. Azzal nincs tapasztalatom, hogy mit kezd a 96kHz-es anyaggal a YT.
Ha 44,1 a master, akkor azt szoktuk felrakni, ha 48, akkor meg azt.
Sokan azt rontják el, hogy a 44,1-es dolgokat elkezdik felkonvertálni feleslegesen, csak azért, mert a video sablonok 48-asok.
Holott a videoba mehet akármi, csak a DVD-video nál kell 48kHz, meg a Bluray-nél.
Egy másik leírásban amúgy kifejezetten 44,1-et ír a YT is, hozzátéve, hogy mehet nyugodtan a 48 is, de nem szükséges.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Amúgy egyáltalán nem felesleges az a 96 kHz. Sőt, bőven kellene  a 192 is, ha elbírja a gép, meg ha rendesen megvan oldva a végén a lekonvertálás 44,1-re. Az a gond, hogy ez még mindig nincs megoldva tisztességesen és mastering előtt kell átkonvertálni a jelszint eltérés miatt.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 04. 21. at 9:48 írta Suba Krisztián:

96/24 waw ban tettuk ala a videonak, de sok hibat belerakott a zenebe, foleg a torzitos gitaros reszekbe

Ebből az jön át, hogy a zenével (a DAW-ban) nincs gond. Viszont a video készítésnél (renderelés) nagy probléma van. Ezért kérdeztem, hogy milyen szoftver.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
1 órával ezelőtt írta wolf:

Ebből az jön át, hogy a zenével (a DAW-ban) nincs gond. Viszont a video készítésnél (renderelés) nagy probléma van. Ezért kérdeztem, hogy milyen szoftver.

Ja bocs nem lattam a kerdest. Vegas 13 asszem. De ha 48/16 al jo a video, akkor nincsen gond nem? A tobbi formacioval voltak gondok.. 48/24, 96/24, pedig amit kuldtel kis segitseget, abban a 96khz et is megjeloli hogy jo, de gyakorlatban a torzitos gitaros reszeknel bele rakott hibakat.. amugy a 48/16 jon ki pont a 384kbps re  

Szerkesztette Suba Krisztián
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta deneverstudio:

Mi rakott bele hibákat és milyen hibákat? A Youtube, vagy a Vegas?
Tudsz esetleg mutatni egy ilyen részt?
Amúgy igen, valószínűleg a 24 bittel van gond.
Ha a Vegas rontja el, akkor az AAC-nek van vele baja, ha a Youtube, akkor meg neki.

A vegas rontotta el.. igen a 24 bitet nem akarta.. pedig inkabb tettem volna fel 44.1 ben, de 24 bittel.. de amugy viszont a 48kHz * 16bit = 768kbit/s / 2 oldal = 384kbps.. de igy nem rossz hallgatva.. kerdes hogy a yt majd ront e meg rajta vagy sem.. bar mar nem kellene neki nem? Mutatni nem nagyon tudok reszletet.. ocsem kis semmi hangfalon meg se hallotta amugy.. (Ő csinalja a video anyagot, en az audiot) csak refrennel ahol telitettebb, meg bejonnek a torzgitarok, ott igy pukkadozott vagy mi ilyen alig hallhatoan, de idegesito.. 96/24 ben.. aztan 48/24 meg valahol hang sem volt  :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Youtube mindenképpen átkonvertálja a saját formátumára, ezért érdemes a lehető legjobb minőségben felrakni.
Mármint tömörítésileg.
Mivel úgyis 44,1/16-ot csinál belőle, ezért én már eleve így rakom fel, hogy legalább azt ne konvertálja.
Lehetne amúgy PCM wavot is felrakni, csak az mp4 azt sajnos nem tudja.

Nem volt véletlenül túlvezérelve a Vegasban az audio? Akkor szokott pattogni, ha pirosba megy.
És ha sample rate konverzió volt a Vegason belül, akkor teljesen biztos, hogy pirosban ment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta deneverstudio:

A Youtube mindenképpen átkonvertálja a saját formátumára, ezért érdemes a lehető legjobb minőségben felrakni.
Mármint tömörítésileg.
Mivel úgyis 44,1/16-ot csinál belőle, ezért én már eleve így rakom fel, hogy legalább azt ne konvertálja.
Lehetne amúgy PCM wavot is felrakni, csak az mp4 azt sajnos nem tudja.

Nem volt véletlenül túlvezérelve a Vegasban az audio? Akkor szokott pattogni, ha pirosba megy.
És ha sample rate konverzió volt a Vegason belül, akkor teljesen biztos, hogy pirosban ment.

Nem piszkalt hozza a hanghoz, csak betette, nem hangositott rajta. Vagy ugy erted hogy eleve igy is lehet hogy tul hangos volt neki? De akkor a 48/16 meg miert volt jo??

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Suba Krisztián:

Nem piszkalt hozza a hanghoz, csak betette, nem hangositott rajta. Vagy ugy erted hogy eleve igy is lehet hogy tul hangos volt neki? De akkor a 48/16 meg miert volt jo??

Ha 96k került be a 48-as Vegas projectbe, akkor már lejátszáskor túl van vezérelve, de ezt mutatja is, hogy pirosba megy.
Ha 96K-s DAW projectből exportáltál 48-at, az is felment nulláig, ami szintén okozhat gondot.
Ez a gáz a sample rate konverzióval. Akár +2dB is lehet az eltérés a sűrűbb, hangos részeknél.
Ez egyetlen biztos megoldás, ha mastering előtt 32 bit float-on van átkonvertálva és utána mastering a végső sample raten.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
52 perccel ezelőtt írta Suba Krisztián:

Mellekesen hadd kerdezzem mar meg hogy felraktam egy kerdest az atc scm7 el kapcsolatban, es nem ir senki vagy 20 oraja.. nem latszik, vagy hidegen hagy mindenkit? :)

Nemrég sajnos eltűnt a legfrissebb topikok rész a főoldalról, így elég kicsi az esély, hogy valaki észreveszi. Bármi mást is persze, mert a megnyilvánulások között kell kotorászni és az meg tele van hirdetéssel. Régen volt jó, amikor a 10 legutóbbi bejegyzés topikja látszott, de már az az 5 is nagy segítség volt, ami nemrég tűnt el.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ha 96k került be a 48-as Vegas projectbe, akkor már lejátszáskor túl van vezérelve, de ezt mutatja is, hogy pirosba megy.
Ha 96K-s DAW projectből exportáltál 48-at, az is felment nulláig, ami szintén okozhat gondot.
Ez a gáz a sample rate konverzióval. Akár +2dB is lehet az eltérés a sűrűbb, hangos részeknél.
Ez egyetlen biztos megoldás, ha mastering előtt 32 bit float-on van átkonvertálva és utána mastering a végső sample raten.

Uhh erdekes.. azt hittem dawbol valo kiexportalaskor nem lep fel ilyesmi.. a vegso anyagot meg  sztereo savkent masterelni?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Nemrég sajnos eltűnt a legfrissebb topikok rész a főoldalról, így elég kicsi az esély, hogy valaki észreveszi. Bármi mást is persze, mert a megnyilvánulások között kell kotorászni és az meg tele van hirdetéssel. Régen volt jó, amikor a 10 legutóbbi bejegyzés topikja látszott, de már az az 5 is nagy segítség volt, ami nemrég tűnt el.

Koszi. Ja ertem akkor. Fura is volt hogy regebben felraktam egy kerdest es elol volt szem elott.. miert tunt el vajon a friss topikok resz?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Suba Krisztián:

Uhh erdekes.. azt hittem dawbol valo kiexportalaskor nem lep fel ilyesmi.. a vegso anyagot meg  sztereo savkent masterelni?

Próbáld ki, hogy rommá limitálsz valamit. Aztán lehallhítod -2dB-re.
Utána sample konverzió és sajnos fel fog menni nulla közelébe.
Brutál áron van a Weiss Saracon, ami csak pár tizedet "téved".
Komolyabb helyeken ezt gyakran úgy csinálják inkább, hogy kimegy analógba és felveszik újra az új frekvencián.
Ezért mondjuk állandóan, hogy ha CD a végtermék, akkor nagy butaság 48-on dolgozni, mert csak a baj van vele aztán.
96 és 192 persze egy más történet. Ott már lehet annyit nyerni, amiért érdemes vele kínlódni a végén.
Bár az sem olyan egyértelmű, mert ha pl. UAD-okkal kever az ember, azon úgyis 4x-en számolnak a komolyabb pluginek.
Meg natívban is vannak upsampliges pluginek.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...