Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

atc scm7 is jó?


Suba Krisztián

Kérdés

Azt már tudjuk hogy ha kompromisszummentes lehallgatást akarunk, és még a zenét is élvezni akarjuk, akkor ATC.. De valahogy a legkisebb tesóról nem találok jókat itt, szóval az lenne a kérdés hogy kis 20nm otthoni stúdióba ez is csúcs lenne? Van amúgy mellette egy emu ps12 szub, tehát a basszus szegénység nem gond..

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
2 órája írta Suba Krisztián:

Azt már tudjuk hogy ha kompromisszummentes lehallgatást akarunk, és még a zenét is élvezni akarjuk, akkor ATC.. De valahogy a legkisebb tesóról nem találok jókat itt, szóval az lenne a kérdés hogy kis 20nm otthoni stúdióba ez is csúcs lenne? Van amúgy mellette egy emu ps12 szub, tehát a basszus szegénység nem gond..

Subbal vélhetően jó lesz, de azért nem árt meghallgatni a Hitspace-ben.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
30 perccel ezelőtt írta wolf:

Talán ez a videó áll a legközelebb a valósághoz, szemben a szar mobilokkal felvett és a fázisfordítottan bekötött samplek-kal szemben...  🙂 Én nem tennék hozzá sub-ot.

 

Ki be kapcsolhato a szub, szoktam ellenorizgetni igy is ugy is.. de az scm11 csak abban ter el hogy 4hz el lejjebb megy melyben, vagy van mas is? 

Amugy jelenleg egy m audio bx5 van, ahhoz kepest biztosan nagy erolelepes lenne ugy sejtem, akarmilyen erositovel is hajtom meg.. jol gondolom? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Van "más is". Ne a számokat nézd. Nekem nincs ATC-m, csak gyúrok rá (12 Pro-ra), ne vegyél komolyan. Menj be, hallgasd meg.

Bocs, félreolvastam... a "más"-t a BX5-re értettem. De kérdezd deneverstudio-t, neki 19-e van, ha jól tudom.  :-) Az is ATC...

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pont itt, éveken át mindenki ledumált a subról és már nagyon bánom, hogy hagytam magam. Most vettem egy Genelec 7070-et az ATC SCM19  mellé és beszarás jó. De már az EMU is nagy segítség, ha csak az van. Nyilván az akusztikát össze kell vele hozni, hogy ne vigyen erdőbe, de amúgy nagyon kell. Valójában még az SCM45-nek sincs meg az az alja, amit egy sub ad hozzá. Az is csak 70Hz-ig egyenes. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Pont itt, éveken át mindenki ledumált a subról és már nagyon bánom, hogy hagytam magam. Most vettem egy Genelec 7070-et az ATC SCM19  mellé és beszarás jó. De már az EMU is nagy segítség, ha csak az van. Nyilván az akusztikát össze kell vele hozni, hogy ne vigyen erdőbe, de amúgy nagyon kell. Valójában még az SCM45-nek sincs meg az az alja, amit egy sub ad hozzá. Az is csak 70Hz-ig egyenes. 

 :) Én nem bánom hogy vettem, nagyon szeretem ezt az emut...Persze óvatosan kell vele bánni, bár ha megszokja más zenéken az ember, ahhoz be lehet lőni viszonyításképpen sajáton is.. legalábbis én úgy csinálom.   Viszont még mindig kérdés van bennem hogy akkor elég jó e már az scm7 is hosszabbtávra, vagy sem. Ez is hozza már azt a részletességet, meg hogy amit ezen megcsinál az ember, az mindenütt jó lesz e, meg ilyenek... szóval hozza e már azt a biztos pontot amihez lehet menni nyugodtan..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...