Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU Command Station


Fanta

Kérdés

Sziasztok,

reménykedek hogy nem én vagyok az egyetlen tulajdonos

Van még valakinek CS-e?

Nekem XL7 em van

ezekkel ROM-okkal:

XL-2 a gyári

Protean Drumz

Proteus Composer

World Expedition (Planet Earth)

Számomra az egyik legbrutálabb Groovebox workstation.

Talán vetekszik a Machinedrummal, ami ugye sokkal frissebb termék mint ez.

sajna pár gomb eléggé kész van, de akkor is imádom, ...

dubstep, glitch, dnb re tökéletes acél....

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

igen elő mind a két cucc...

Sajnos kevés időm van most a CSel komponálni.

Elvileg lehet custom ROM ot csinálni. Erről már én is olvastam. ezen a groupn láttam http://launch.groups.yahoo.com/group/xl7/?prop=eupdate

De szerintem tök fölösleges nekem a 4 ROM amit beletoltam tökéletesen megfelel. Olyan szép átfogó képet ad hogy sok mai vas irigykedhetne. Ezért is válaszottam CS-t

Orchestra ROM kellene még .. de nem tudom hova rakni:D lehet majd rackbe megveszem ebayen...

Volt egy hibás Lila CS de ugy eltünt a srác a cuccal hogy reménytelen. ROMok nélklüli volt....

na majd... :D

Amugy meg Liveactre tornázunk haverral 1CS lenne meg pár effekt hogy kömény legyen...

Ami fasza ebbe a vasba hogy egész használhatón elő lehet keverni a sávókat a megfelellő filterekkel..mintha 1eq lenne... lowshelf hishelf re megfelel. sajna a mi nem tetszik az a bandpass filtere...valahogy nem stimmel amit csinál..

a Q érték csak boostol nem pedig a szélességet állítja... ugyhogy ezt nem értem....

De a 6 mono kimenet - ah nincs master effekt - akkor teljesen jó...

Link to comment
Share on other sites

Emulator Ultra Operating Systems

EOS 4.7 Beta

Date: 3/3/2005

Azóta is béta állapotban van szegényke:)

A támogatott winyok felett is eljárt az idő

Max 20 Gb-ról beszéltek

nekem egy 160Gb os 5400rpm Samsung van benne

erre már sok cd-t lehet backup-olni

Link to comment
Share on other sites

OK! Meggyőztél! Talán avval ki lehetne egészíteni, hogy melyik owner's manual írja a sampleré vagy a P-modulé. (ha a kezem ügyébe kerülnek ilyenek juszt is ki fogom próbálni már csak kíváncsiságból is majdan - jut eszembe nem volna rossz licenszelni ezen Proteusok terveit egy újragyártáshoz valahogyan a Flash boardokkal együtt!)

Link to comment
Share on other sites

Kicsit utánaolvasgatva, kiderült számomra, hogy a Flashek 2 létező változata mellett (E-MU 16MB Flash SIMM - Model No. 6876 & E-MU 32MB Flash SIMM - Model No. 6877) ezek osztott memóriaterületűek! Max 15.9MB minta szervezhető egy bankon belül rájuk, ami 128 preset/bank kiosztásához van kötve.

Továbbá a Big Flash memóriaterületet olvasni tudja minden EOS Ultra sampler (így egy P2k modullal gyári ROM-ról Flashre másolatot készítve felteszem azt is, mint korábban erre céloztam!), a Baby Flash memóriát viszont csak a P2k modulok olvassák róla, a nekik szánt paraméterszervezettség miatt.

Irányadásul:

An E-MU Flash SIMM actually contains two separate Flash memories which

we call “Big Flash” and “Baby Flash”.

When a bank is saved to Flash on an EOS Ultra, ALL the preset data is saved

into Big Flash and can be read by another EOS Ultra. All the preset data will

be preserved. (EOS Ultra does not use Baby Flash.)

Proteus reads its preset information from a special memory that we call

“Baby Flash”. The EOS Sound Authoring process copies a few basic param-

eters into Baby Flash, which enables the SIMM to be read by Proteus.

forrás: http://www.emu.com/support/files/storage/Sound_Author.pdf

Link to comment
Share on other sites

hát ilyen se volt még..

Nem adott ki hangot a CS-esem egy outputon se.!.

majdnem srva is fakadtam... gyorsan be a tesztfeluletre---

test tone - done - és ez meg szóóóóól!!!

ram - pass

fx borad - pass

user data - pass

reboot. kicsit mgnyugodva de nem reménykedtemn....

patternek semmi , instrumentek semmi.... WéTéEFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

na mondom ez beszarás fasza... akkor a demo sondog se mennek?

és de basszameg mindegyik tökéletesen szólt!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ez WÉTÉEEFFFFFF

na mondom ez FESZTIVÁLLAPÓÓÓÓÓÓT

ki-be kapcs 100E szer.. semmi...

hát akkor ennyi INIT USER DATA...

reboot

- és basszus minden tökéletes -

csak elvesztette ma presetjeimet (miért nem mentettem el a sysexet? mert befostam)

viszont hibátlan a CS. ez többet ér nekem mint a presetjeim.. azokat ujra lehet csinálni puikkpakk pukk :D

szép napot nektek....

Link to comment
Share on other sites

Költői kérdés: szerintetek az MP-7 vagy az XL-7 modellt érdemes keresni inkább vételi céllal? Úgy értem melyiknek volt ütősebb a gyári hangkészlete?

Továbbá, a rack verziók ezekhez képest félig lebutítottak voltak (polifónia, exp. slotok stb.) viszont volt valami Turbo Upgrade Kit hozzájuk a "fullosításhoz". Erről lehet valami bővebbet tudni hogy nézett az ki?

És még annyi, hogy olvastam a P2000 és P2500 kapcsán, hogy utóbbi 3x gyorsabb CPU-val volt szerelve? Ez miért volt lényeges hogy ekkora sebességnövekedést alkalmazzanak? Ez vonatkozna a Com.station modellekre is, vagy azok P2000 "lassúságúak" még?

Link to comment
Share on other sites

a rackesek 64polifonok igen. kivéve persze a Proteus 2500at. ami egy CS csak rakcben.a 2500 ugyanaz mint a Command Stationök.

MP-7 rap hiphop

XL-7 techno dubstep drumandbass house hardcore

alap romra értem, a szine hát lilát nem vettem volna soha :D persze lehet styleflipnél matricát csináltatni hozzá....

mp7es kicsit lágyabb anyag

xl7 es keméynebb De mindekttő kegyetlen jó szerintem, de attól függ mire akarod használni az alapkészletet

Link to comment
Share on other sites

a rackesek 64polifonok igen. kivéve persze a Proteus 2500at. ami egy CS csak rakcben.a 2500 ugyanaz mint a Command Stationök.

MP-7 rap hiphop

XL-7 techno dubstep drumandbass house hardcore

alap romra értem, a szine hát lilát nem vettem volna soha :D persze lehet styleflipnél matricát csináltatni hozzá....

mp7es kicsit lágyabb anyag

xl7 es keméynebb De mindekttő kegyetlen jó szerintem, de attól függ mire akarod használni az alapkészletet

Kösz a megkésett választ, de közben átgondoltam, nem hinném hogy megérné már egy ilyen. Ill a kontrollerek és PAD gombok miatt gondolkoztam el rajta, de önállóan nem használható, hisz a sequenceréből nincs mire kimenteni a munkát. Ilyen téren az AKAI MPC-k talán durvábbak és ott ezek kiadott mintái is felhasználhatók. Rájátszik természetesen a 64 poly is ahogy írod, viszont itt érdekes mód 128-at mondanak: http://www.vintagesynth.com/emu/mp7.php A Z filterek persze nagyon jók, de volt P2000-em és igazán főleg a LP, HP szűrőit használtam, a többi csak felesleges időtrabló dolog a próbálgatásokra. A fő gond viszont a marha pici kijelzővel van manapság, mikor más cuccokat iPad-en lehet programozni.

Link to comment
Share on other sites

Nincs mire kimenteni? :D midi fileba tudod menteni azt meg berakod mondjuk cubasebe és kész is

a CS 128 poly és 32 polifonikus csatorna. amit linketél ott is ez van , nem elírás ennyi: Polyphony - 128 voices

MPC soha nem lesz durvább mint ezek az EMU CSek.

lehet hogy kicsi a két soros kijelző rajta. de tökéletesen elég , amugy se azt nézegeti az ember. ha meg gépről hajtod lényegtelen.

iPad et meg nem használnék soha zenélésre még vezérlésre se, nincs értelem meg utálom is. nem is beszélve hogy annyiért amennyibe kerül már komplett Grooveboxokat lehet venni. nem egy ujjabb pct.

Link to comment
Share on other sites

Nincs mire kimenteni? :D midi fileba tudod menteni azt meg berakod mondjuk cubasebe és kész is

a CS 128 poly és 32 polifonikus csatorna. amit linketél ott is ez van , nem elírás ennyi: Polyphony - 128 voices

MPC soha nem lesz durvább mint ezek az EMU CSek.

lehet hogy kicsi a két soros kijelző rajta. de tökéletesen elég , amugy se azt nézegeti az ember. ha meg gépről hajtod lényegtelen.

iPad et meg nem használnék soha zenélésre még vezérlésre se, nincs értelem meg utálom is. nem is beszélve hogy annyiért amennyibe kerül már komplett Grooveboxokat lehet venni. nem egy ujjabb pct.

Értem, te a rack dolgokra írtad akkor a 64 polyt, de ott is volt kivétel, pl. a P2000, Virtuoso stb.

Egy valamire való seq tartalmaz adatmentési lehetőséget és oké hogy ha van mellé egy másik szinti ws stb ott ez kivitelezhető, de ennek pont a mobilitása volna a lényeg, meg hogy televágod ROM-okkal és all in one lenne a dolog. PC-t én sem szívesen használok, de hidd el nem véletlen hogy terjednek a tabletek és a legtöbb gyártó az új dolgaihoz nyomja ki azokra is az editor szoftvert. Oké hogy egy P2000-hez képest ezeken több a kezelőszerv, de a menüzgetésben és lapozgatásban, kurzorozgatásban sok felesleges idő tud elmenni ami effektíve nem a zenéről szól, hanem gépészkedésről és nekem ehhez már semmi kedvem, különösen egy olyan csík kijelzőn. Rendben hogy a sound nagy (mondjuk ezt is hallani kéne, a P2000 alap szetje nekem azért csalódás volt Emu brand ide, Emu brand oda), de talán ha oda kerülne a sor én visszaállnék egy E-ultrára inkább, azért az mégis más és beat mounging ott is van, mindenesetre most egy Korg M3-M agyban nagyobb fantáziát látok az egykori C.S. / EMU fellángolás óta, minden tekintetben.

Amúgy a 3x gyorsabb CPU a P2500 esetén nem tudod mivel volt indokolt? Gondolom a C.S.-k sem ennyire sebesek még, lévén azt megelőzően jöttek ki. (?)

Link to comment
Share on other sites

mintha nem lenne felhőtlen a kapcsolatotok "Mr. A/D" val:)

nade a védelmében azért elmondanám:

ezek a cuccok elég rég kint vannak, és igazán most kezdenek átcsusszanni a legendás hangszerek közé

azóta már kiadtak egy csomó frissítést, sok user kitudja miket próbált már rá-beledugni a slotjaikba

(én is személy szerint)

Ezeket az infókat követni kissé nehéz, és valóban nekem is voltak vitáim A/D-val ezzel kapcsolatban

Bocsi Audity de kicsit kijavítalak:

"Én egy Extrem Lead boardot akartam egyszer a P2000-embe vásárolni, akkor jöttünk rá, hogy az csak az Audityba jó"

Ez 6871 számú Orbit/Phatt 16 MB-os hang ROM Orbit és PlanetPhatt modul hangszíneit tartalmazza

Nekem is benne van az E5000Ultra samplerembe ezt a bővítőt elfogadja a Audity2000 is, az E-synth Dance kütyü alapból bővítve van ezzel

A/D bizonygatta h nem tud a E5000U a 20GB PATA vinyót Fat32 re formázni noha kiveri az ember szemét a felirat a gépen

Azóta is PC-n mentem le a hangkészleteket a sampler vinyójáról

Külömben fent van a E-mu oldalon a "hogyan készítsünk könyvtárszerkezetet" "PC-n WinXP-n"

Kicsit gondolkozzatok már ki hallott "Write Only" cucc-ról, nem lehet egy berendezést így legyártani ....noooormáááális??????

Mivel rendelkezek egy Proteus Custom-al (2x32MB FlashROM) és egy Orbit3-al (plusz PurePhat-Xlead ROM)az első dolgom volt h kipróbáltam a ROM-okat

az E5000U ban...........

Respect és ne marakodjatok sokat:)

Link to comment
Share on other sites

Egész korrekt basszusok jönnek belőle, ahhoz képest, hogy PCM.

Ezek a demók jobban tetszenek mint agyáriak. Azok valahogy olyan gagyik. A soundcloudos cucc is élő csavargatás?

Egy időben nagyon vágytam egy ilyenre, de manapság már inkább Live-ozok, az az én grooveboxom. :-)

Link to comment
Share on other sites

Elég jól szól a cucc! Wav-okat is lehet rá tölteni, vagy csak az EMU soundsetek játszanak?

Sziasztok,

reménykedek hogy nem én vagyok az egyetlen tulajdonos

Van még valakinek CS-e?

Nekem XL7 em van

ezekkel ROM-okkal:

XL-2 a gyári

Protean Drumz

Proteus Composer

World Expedition (Planet Earth)

Számomra az egyik legbrutálabb Groovebox workstation.

Talán vetekszik a Machinedrummal, ami ugye sokkal frissebb termék mint ez.

sajna pár gomb eléggé kész van, de akkor is imádom, ...

dubstep, glitch, dnb re tökéletes acél....

Link to comment
Share on other sites

Én úgy tudom, hogy EMU ultra szériás samplerrel gyártott 16 MB-os flash romon lehet bele saját mintákat juttatni, valamint az egyéb Proteus 2000 szériás hangszerek romkártyái rakhatók bele (mindegyikben ugyanaz az engine), más módon nem.

Link to comment
Share on other sites

. Sziasztok, reménykedek hogy nem én vagyok az egyetlen tulajdonos. Van még valakinek CS-e?

Volt belőle pár eladás.

Nekem van Orbit 3.

A másikra: PCM gépeknek is lehet csúnya nagy basszusuk, itt nincs ilyen kitétel, hogy csak az analóg vághat agyon. És akkor még nem beszéltünk a hibridekről, pl.

Én úgy tudom, hogy EMU ultra szériás samplerrel gyártott 16 MB-os flash romon lehet bele saját mintákat juttatni, valamint az egyéb Proteus 2000 szériás hangszerek romkártyái rakhatók bele (mindegyikben ugyanaz az engine), más módon nem.

Negatív. Az EMU ultrákkal lehetett olyan flasht írni, amit bele lehetett rakni a Proteus 2000 szériás cuccokba. Az EMU Ultra NEM olvasta a Proteus kártyákat. Az Ultráknak lehetett viszont E-Synth kártyája, ami persze nem Protkó kompatibilis.

Link to comment
Share on other sites

Negatív. Az EMU ultrákkal lehetett olyan flasht írni, amit bele lehetett rakni a Proteus 2000 szériás cuccokba. Az EMU Ultra NEM olvasta a Proteus kártyákat. Az Ultráknak lehetett viszont E-Synth kártyája, ami persze nem Protkó kompatibilis.

A/D: Én is ugyanezt írtam. Egy szóval sem említettem olyat, hogy EMU ultrába lehetne Proteus kártyát tenni, végig az XL7 volt a mondat alanya.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...