Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Első dobgépem - mit vegyek?!


bandus

Kérdés

Sziasztok!

 

Az első dobgépem/ritmus komponálót vásárlásában szeretném a segítségeteket kérni, hátha van valami titkos tippetek ami nekem, mint elektronikus zenében zöldfülő embernek elkerülte a figyelmem. Valami olyat szeretnék, ami vintage/lo-fi/sci-fi/ambient négyszögben elhelyezhető. Szóval elsősorban nem realisztikus hangzásokat keresek, hanem inkább valami elvontabbat. A Roland TR-8 például egészen tetszik, de ha valami hasonlót ajánlanátok régi, hardveres vonalon az jó lenne. Korg DDD-1, Yamaha RX széria ilyesmiben gondolkozok első blikkre.

Köszi előre is az ötleteket!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 órával ezelőtt írta Irw:

Szia!

Korg Electribe ER-1 egyértelműen... :)

 

Hu, ez első ránézésre tényleg nagyon jó. Ilyesmire gondoltam pont! Ebay-en kis szerencsével és türelemmel 40k körül ki is lehet fogni.

Tök jó, köszi a tippet!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 órája írta Irw:

Na igen, kérdés az anyagi helyzet...

Sőt még szóba jöhet ennek a samplerverziója az ES-1 ami lóbüdzsé kategória, és talán jobban is jársz vele hosszú távon. (mindig is szerettem volna egy ilyet..)

 

 

Az is tetszik, bár lehet első dobgépnek kicsit túlzás, de az biztos hosszú távon több lehetőséget rejt magában. Amelyik előbb jön szembe jó árcédulával, azt fogom megvenni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 órája írta bandus:

Az is tetszik, bár lehet első dobgépnek kicsit túlzás, de az biztos hosszú távon több lehetőséget rejt magában. Amelyik előbb jön szembe jó árcédulával, azt fogom megvenni.

Nekem volt ES-1 MkII. Nagyon melegen tudom ajánlani. Én sem a hagyományos értelemben kerestem dobgépet, többre vágytam a KICK, SNARE, TOM, CLAPS, HIHAT vonalnál. Egy ilyen dobgépbe pont ugyanúgy tudtam Sci-Fi mint country dobokat tölteni, majd szétcsavarni. Sci-Fi, ambient, lofi vonalon szerintem kifogástalan. Kicsit drágábban pedig KORG Electribe 2 Sampler... na azzal bármit le lehet scifizni :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...