Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zúgás megszüntetése studio monitoroknál


borso.

Kérdés

Sziasztok! Gyorsan a lényegre térnék, KRK Rokit 5 g3 hangfalakat használok és jelenleg egy 2 trs egy kis jack kábellel vannak összekötve és bedugva az alaplapomba. A problémám az, hogy a számítógép elektromos zajt kreál és a monitorok is zúgni kezdenek. Ha telefonba dugom be a jacket, semmi probléma nincsen. Utána olvasta a dolognak, hogyan lehet ezt a zajt megszüntetni és ha minden igaz egy audio interfacere van szügségem. Egy M-audio M-track 2x2 interfacet néztem ki, viszont nem vagyok 100% biztos abban, hogy ez a megoldás. Esetleg valami ötletetek van számomra? Előre is köszönöm a válaszokat :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

1. Igen, neked egy "Milyen hangkártyát vegyek?"-re van szükséged. Olyanra, ami a szívednek/pénztárcádnak megfelel. Ezek között mindegyik olyan, ami az alaplapi szaroknál nagyságrendekkel jobb, összehasonlítani nem is lehet.

2. Zaj. Ezzel érdemben akkor lehet foglalkozni, ha a fenti feltétel adott. Akkor már lehet szűrni: milyen zaj, tartalmaz e brummot vagy felharmonikusait, árnyékolás, kábel stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 órája írta borso.:

Sziasztok! Gyorsan a lényegre térnék, KRK Rokit 5 g3 hangfalakat használok és jelenleg egy 2 trs egy kis jack kábellel vannak összekötve és bedugva az alaplapomba. A problémám az, hogy a számítógép elektromos zajt kreál és a monitorok is zúgni kezdenek. Ha telefonba dugom be a jacket, semmi probléma nincsen. Utána olvasta a dolognak, hogyan lehet ezt a zajt megszüntetni és ha minden igaz egy audio interfacere van szügségem. Egy M-audio M-track 2x2 interfacet néztem ki, viszont nem vagyok 100% biztos abban, hogy ez a megoldás. Esetleg valami ötletetek van számomra? Előre is köszönöm a válaszokat :)

Szia!

Próbálj ki olyan kábelt, aminek az egyik vége "kis jack" és a másik 2db RCA. Ha jól gondolom, van RCA aljzat a KRK-n. Mivel aszimmetrikus az alaplapi kártya kimenete, nem kell oda TRS jack a másik végére. Első körben ezzel próbálkozz, aztán jöhet a hangkártya. Fogalmam sincs mire használod az alaplapi hangkártyát, de ha csak filmet nézel rajta, arra megfelel. 

UI. Ugye a gép is és a hangfalak is földelt konnektorba vannak dugva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...