Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Nem tudom, hogy más mit fog javasolni, nekem az M-Audiok beváltak.

Windows XP-n, Win 7 x64-en, OSX Leon, SnowLeon és Lionon tökéletesen működnek/működtek.

Nem a legezoterikusabb kártyák, de stabilak.

Amikhez eddig szerencsém volt:

Audiophile USB

Fast Track USB (a "régi")

Jelenleg egy FireWire Audiiphile-t "gyötrök".

Fórumokon a nagyobb tesókat is dícsérik.

Az USB-sek kevésbé problémásak, mint a FireWire-ek, mert a gagyi FW chipek "megkeseríthetik" a zenész ember életét.

Érdemes lehet még az új AVID-okon elgondolkozni (Avid MBox Mini), már csak azért is, mert - ha jól tudom, még - kapsz hozzájuk ProTools LE-8-at ;)

Szerkesztette bendi
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezesetben több bemenetes hangkártyát javasolnék inkább.

Firewire: Focusrite Saffire Pro 40

USB: Focusrite Scarlett 18i6

Illetve!

Mackie Onyx 820i

Mackie Onyx 1220i

Azt gondolom, hogy akik vasat használnak, azok talán jobban járnak az ilyen integrált keverőpultokkal. Jó minőségű a preamp, rögtön van monitorszekció, kéznél EQ. Nem kell hozzá matatni egy dedikált patch szoftverrel, nem kell hozzá futtatni a szekvenszert. Kényelmes, elegáns.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Jelenleg E-mu 1820m hangkártyám van, de szeretnék váltani Mac snow leopardra és ehhez a kártyához elvileg nincs driver. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen hangkártyát vegyek, ami mac/win kompatibilis, és természetesen Prootools, Logic kompatibilis, alacsony latency, jó minőségű konvertere van, usb vagy firewire csatlakozású. A elég 1 ki és 1 bemenet.

A segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem tudom, hogy más mit fog javasolni, nekem az M-Audiok beváltak.

Windows XP-n, Win 7 x64-en, OSX Leon, SnowLeon és Lionon tökéletesen működnek/működtek.

Nem a legezoterikusabb kártyák, de stabilak.

Amikhez eddig szerencsém volt:

Audiophile USB

Fast Track USB (a "régi")

Jelenleg egy FireWire Audiiphile-t "gyötrök".

Fórumokon a nagyobb tesókat is dícsérik.

Az USB-sek kevésbé problémásak, mint a FireWire-ek, mert a gagyi FW chipek "megkeseríthetik" a zenész ember életét.

Érdemes lehet még az új AVID-okon elgondolkozni (Avid MBox Mini), már csak azért is, mert - ha jól tudom, még - kapsz hozzájuk ProTools LE-8-at ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen hangkártyát vegyek, ami mac/win kompatibilis, és természetesen Prootools, Logic kompatibilis, alacsony latency, jó minőségű konvertere van, usb vagy firewire csatlakozású. A elég 1 ki és 1 bemenet.

Lesz egy nagyon zsír kártyánk, ami jelenleg még titok :) Jövő héten bejelentjük - arra az esetre mondom, ha tudsz várni! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hali!

Jelenleg hangkártya vásárláson töröm a fejem, és az a gondom, hogy csak fehér MB-m van és azon nincs FW csak USB, jelenleg két megoldáson gondolkozom.

1. Apogee duet 2: állítólag jók a preampok, a konverterek is.

2. Focusrite scarlett+valami vas(Isa one, Gap pre73, stb): itt ugye gyengébbek a konverterek, viszont a későbbi bővítés szempontjából jó lenne, mondjuk egy FF-octroPre vagy valamely Isa sokcsatornás csoda. :D:D.

Kérdés az, hogy mivel járok jobban minőség tekintetében. A duet minden tekintetben kiemelkedő az interfészek közül, de nincs rajta digit bemenet és kérdés hogy mennyi különbség az említett vasak és a duet preamjai közt. persze nyitva marad még a d/a konverzió kérdése, de engem elsősorban az A/d érdekel mivel még nincs egy tisztességes lehallgatás addig max próbálkozhatok, de inkább szakemberrel csináltatnám a dolgot. műfajt tekintve teljesen általános felhasználás lenne, így a semleges hangzás az Isa-t részesíti előnyben. Egyenlőre egyszerre egy csatorna is elég lenne tisztességes minőségben, de mindenképpen szeretném kihozni a legtöbbet az egyre értéktelenedő fizető eszközömből. :D

Ui.: Látom szó van itt valami zuppa top szíkret kütyüről, amit hamarosan lelepleztek, várom szeretettel. :)

Szerkesztette u-ra
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A PCI M-Audiokhoz nincs - és a "megnyilatkozások" alapján nem is lesz - OSX inteles támogatás. A 10.5.8 is csak power PC-s.

Ha nem ragaszkodsz a gyári driverhez, le lehet tölteni innen nem hivatalos, de intel Macen működő drivert: http://www.audio-evo...on.com/drivers/

Vigyázz, ne az Envy24HT drivert töltsd le, hanem a "sima" Envy24-et.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rendben! Elnézést, nem tudtam, hogy ezt így kell csinálni, de azonnal korrigálom a dolgot.

a fel le nyilak a tetszésnyilvánítás kezelői. ha feléállsz egérrel, ki is írja. szeretném rávenni a fórumozókat, hogy használják ezt, mivel segíti az eligazodást. Ha pl. valaki bemondja a tutit valamire, a közösség kvázi elfogadja válaszként, és aki erre kíváncsi, hamar ki tudja keresni!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...