Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio: UAD szoftverfrissítés és új pluginek!


gaborvari

Recommended Posts

Az Universal Audio bejelentette a stúdió sztenderdnek számító UAD2 DSP platformjának legújabb szoftverfrissítését. A frissítés kifejezetten kedvez a Pro Tools felhasználóknak, erről bővebben http://www.menemszol.hu/page/index.html/_/hirek/uad-6-os-verzio-teljes-rtas-tamogatassal-r83.

Szintén fontos része a frissítésnek a MAC OSX Lion kompatibilitás, ami azt jelenti, hogy aki már csak az UAD kártyája miatt nem frissített eddig, az most már nyugodtan megteheti.

A hab a tortán, hogy három vadiúj pluginnel is bővült az UAD arzenál. Az Ampex® ATR-102 Mastering Tape Recorder, a Brainworx® bx_digital V2 EQ, valamint az SPL® Vitalizer MK2-T plugineket a frissítést követően bármikor kipróbálhatjuk a szokásos két hetes demó periódus erejéig.

Ampex ATR-102 Mastering Tape Recorder

"Its not a Record until it's Mastered on an Ampex Tape Machine" (Addig semmi nem nevezhető stúdiófelvételnek, amíg ki nincs írva Ampex-el), mondja a reklámszlogen, és valóban, a poptörténelem legszebb 30 évének kihagyhatatlan láncszeme volt a kétsávos Ampex magnó. Hangzását kivételes összetartó erő, ugyanakkor ütősség és ízlés szerint adagolható szalag szaturáció jellemzi, ami elég is volt ahhoz, hogy örökre helyet foglaljon magának a világ legnagyobb zenei és mastering stúdióiban, valamint a legkomolyabb hangmérnökök szívében. Az Ampex ATR-102 UAD emulációja a Studer A800 plugin tökéletes kiegészítéseként még egy fokkal közelebb hoz majd minket az áhított minőségi analóg hangkép eléréséhez.

Tulajdonságok:

- Az Ampex cég által jóváhagyott plugin emulációja a világ leghíresebb mesterszalag felvevőjének

- Anélkül kapunk igazi analóg hangzást, miközben soha nem kell kalibrálásra, karbantartásra, vagy a szalag roncsolódására gondolnunk

- Teljes mélységében lemodellezi az ATR-102 magnót, beleértve az illesztőtrafókat és az erősítőfokozatokat.

- Többféle szalagtípust, fej-konfigurációt és kalibrtációs szintet is kezel

- Állítható Wow, Flutter, Hiss, Hum, Crosstalk és Tape Delay paraméterek

SPL Vitalizer MK2-T Plugin

Az SPL Vitalizer MK2-T pontos emulációja a népszerű, csöves hardvernek, ami hosszú ideje szerepel a legnagyobb hang- és post-production mérnökök arzenáljában. Saját, szabadalmaztatott technológia révén képes a felvételek hangerőérezetének és tisztaságának növelésére termézetellenes mellékhatások nélkül. A Vitalizer független basszus és közép-magas feldolgozását végzi az anyagnak, ami mind az idő-mind a frekvenciák alapján választja szét az egymást elmaszkoló hangokat. Mind probléma javító, mind feljavító eszközként is használható: az MK2-T plug-in egy kötelező darab mixek készítéséhez.

Brainworx bx_digital V2

A bx-digital V2 egy prémium minőségű digitális masztering hangszínszabályzó és jelfelfdolgozó, amit a Future Music magazin nemrégiben az évtized plugin-jeként emlegetett. Ez az integrált kis audio szerszámosláda precíz 11 sávos hangszínszabályzást tesz lehetővé akár M/S módban.

Link to comment
Share on other sites

Szia,

Azt írtad hogy az Ampex a Studer tökéletes kiegészítője lehet... Ezt úgy kell érteni hogy különböző funkciókat látnak el, vagy ugyanaz a funkció csak más-más szín?

Az MK2-T és bx_digital V2 esetében az árak közel azonosak az UAD és az eredeti pluginek között... Érdekes lenne egy native vs TDM vs UAD összehasonlítás. Végre vannak pluginek amik minden platformon elvileg ugyanazt kell hozzák és többé-kevésbé ugyanazok fejlesztették.

Link to comment
Share on other sites

Azt írtad hogy az Ampex a Studer tökéletes kiegészítője lehet... Ezt úgy kell érteni hogy különböző funkciókat látnak el, vagy ugyanaz a funkció csak más-más szín?

Az Ampexet főleg mastersínen használják, úgy mint mondjuk egy busz-inzert effektet, a Studert viszont sávokon.

Az MK2-T és bx_digital V2 esetében az árak közel azonosak az UAD és az eredeti pluginek között... Érdekes lenne egy native vs TDM vs UAD összehasonlítás. Végre vannak pluginek amik minden platformon elvileg ugyanazt kell hozzák és többé-kevésbé ugyanazok fejlesztették.

A Brainworx bármelyik változatát használja már bárki? ;)
Link to comment
Share on other sites

Az Ampexet főleg mastersínen használják, úgy mint mondjuk egy busz-inzert effektet, a Studert viszont sávokon.

Köszi!

A Brainworx bármelyik változatát használja már bárki? ;)

Lehet hogy félreértem a kérdést, de a native és a TDM verzió már korábban is elérhető volt, csak az UAD féle verzió az, ami a napokban jött ki.

Összehasonlítanám őket én szívesen, csak nincs UAD2-m (még)

A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy ha ezek (native, TDM, UAD) mind ugyanúgy szólnak, akkor az eloszlathatna néhány hiedelmet (itt a minőségre gondolok).

Részemről mindig a native mellett voksolnék... az i7-t még 30% fölé nem sikerült vinni, viszont csóri kis UAD-1 miatt kénytelen vagyok folyton renderelni...

Link to comment
Share on other sites

Tényleg érdekes lenne... Ilyen plugin már évek óta van, pl. a Transient Designer.

Tényleg, ez ki is ment a fejemből.

Feltételezem abban is közreműködtek ugyanazok a fejlesztők.

De ez a "UAD nyit a külső fejlesztők felé" dolog még újkeletű, és ennek a végterméke ez a két új plugin.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, hogy ez segít-e, de én anno összenéztem a TDM-es és az UAD-os 1176-ot meg a Pultec EQ-t. Mindezt PT TDM alatt, azaz az UAD-ot is ugyanazon mix környezetben hallgattam (értsd, 48 bit mixer). Nem mondom, hogy rengeteget foglalkoztam vele, de én elsö benyomásra azt könyveltem el, hogy vagy semmi különbség sincs, vagy én már nem hallom. Persze nagy mixeket nem raktam vele össze...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...