Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangszigetelés


Pixelwalker

Kérdés

Sziasztok !

Segítséget kérnék, hátha valaki már próbálkozott hasonlókkal.

Adott egy 5x4-es szoba, amiből szeretném, hogy ne menjen ki zaj ha lehet.

Egy ajtót szeretnék valamennyire hangszigetelni a lehető legolcsóbban

Ezek közül néztem, viszont nem tudom mit lenne érdemes venni

https://www.muziker.hu/az-abszorbens-hab-panelek?per=36&page=2&sort_by=price desc

Pl őt : https://www.muziker.hu/audiotec-profil-complet-95x95x7

ami a probléma, hogy ez az ajtó alul felül katedrálüveges és jelenleg mindent átvisz oda-vissza

Mennyit tudnék ezen javítani ?

Leginkább beszéd, és tv zajszűrése lenne a cél

 

Köszi

Szerkesztette Pixelwalker
kihagyott link
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Ezek szerintem kb. semmit sem fognak hangszigetelni. Vagy csak nagyon minimálisat.
Nem is arra vannak mondjuk kitalálva, hanem akusztikai panelek akarnak lenni. Leginkább valamilyen hangszigetelő ajtó kellene, persze kerettel együtt.
Az nem elég, ha a felület hangszigeteled, mert attól még a keretnél kijön.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta deneverstudio:

Ezek szerintem kb. semmit sem fognak hangszigetelni. Vagy csak nagyon minimálisat.
Nem is arra vannak mondjuk kitalálva, hanem akusztikai panelek akarnak lenni. Leginkább valamilyen hangszigetelő ajtó kellene, persze kerettel együtt.
Az nem elég, ha a felület hangszigeteled, mert attól még a keretnél kijön.
 

hát jelenleg annyira átjön a zaj, hogy szinte a lépkedést is hallani. Természetesen amit tudnék csinálni, az még hogy körben ilyen ragasztható szigetelést is végigfuttatnék

ajtót nem áll módomban cserélni sajnos.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

hát jelenleg annyira átjön a zaj, hogy szinte a lépkedést is hallani. Természetesen amit tudnék csinálni, az még hogy körben ilyen ragasztható szigetelést is végigfuttatnék

ajtót nem áll módomban cserélni sajnos.

Vagy esetleg végig maratod egy asztalossal és gumi szigetelést raksz a nútba, úgy mint a régi ablakoknál. ezzel a zárás megoldott valamennyire és jobb lesz mintha csak ragasztgatnál ilyen szivacsokat. Az ajtó akkor fog jól hang szigetelni, ha nagy tömege van. csinálj rá fából egy keretet amit nagy tömegű gyapottal kitöltesz. Az illesztés lehetőleg légmentes legyen, ragaszd az illesztéseknél. fedlapnak pedig valami osb vagy valami bútorlap, ami szimpatikus kb ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...