Jump to content
Ménemszól.hu
djuice

Roland Fantom 2019

Recommended Posts

Válaszolta (szerkesztve)
9 órája írta djuice:

Az az említett Roland RD64 pont ilyen volt (persze nem a csúcs széria kalimpácsaival). Viszont szerintem meg 5 oktáv egy zongoristának pont kevés aki már a kalapácsokat is igényelné ilyen kategóriában. 6 oktáv minimum jár ilyennek vagy a 76 bill...

A Korg Kronos ezt jól felismerte vagy a Yamaha CP73.

Nem vagyok nagy zongorista, pláne nem hangverseny zongorista, de a kalapácsos billentyűt igényelném a vékony pálcikák helyett.

Szerintem az hogy az ember szeretne (ahogy említettem) hús-vér hangszeren játszani, az nem oktáv-szám függő. Nem kell ahhoz zongoristának lenni hogy az ember szeressen kalapácsos billentyűn játszani. Talán nem kell mondanom mekkora különbség lenne egy 61 billentyűs kalapácsos FA06-on játszani, vagy a rövid, vékony műanyagon... és ugyanaz a hangszer.

24 évig játszottam Country zenekarban színpadon... Nyilván zongorát, vagy pianínót nem lehet szállítani, ráadásul azért sok EP és orgona is kell egy countryrock koncerten, így a digitális zongorák is kilőve a templomi orgonájukkal... marad a szinti, vagy workstation a színpadra. Amikor szintim volt, akkor kalapácsos billentyűre vágytam..., aztán mikor cipelni kellett a monstrumokat, és mellé még egy szintit, vagy modult, akkor csak annyit szerettem volna, hogy megfogjak egy élhető méretű és súlyú hangszertokot mint a gitárosaink és egy rendes hangszer legyen a kezem alatt... amire azt mondhatom hogy HANGSZER, ami hozzám nő mint gitároshoz a gitárja.

Na, ez nincs meg nekünk billentyűsöknek. A gyártók már százezerszer megcsinálhatták volna az elmúlt 30-40 évben bármelyik színpadi hangszerükkel. Az egyetlen modell az RD64 lehetne, ha nem kéne az mellé is vinni mégegy modult vagy szintit pluszban... szóval az sem az az egy darab hangszer amivel elmegyek zenélni.

Említed a KRONOS-t és a CP-t, igen, ezek pariban vannak árban és minőségben a topik FANTOM-jával (csak hogy ne legyek teljesen off). De szerintem van itt egy anomália az ügyben. A középkategóriás hangszerek és az említettek között 2-3-szoros árkülönbség van. Nyilván a vágy beszél, de azt hiszik a minimálbérre bejelentett mezei magyar, vidéki szintisek, hogy ugyanolyan hangszeren kell játszaniuk, mint a milliárdos világsztároknak. (Ráadásul talán épp a milliárdos zenésznek - akinek telne rá - nem kell érte fizetnie, mert odaadják neki promózni.)

DE NEM. Szerintem nem kéne, hogy csak a millás hangszerben legyen elfogadható billentyűzet. Szerintem több vidéki szintis szaladgál a világban mint milliárdos világsztár. És szerintem egy vidéki szintisnek, aki csak a középkategóriát tudja megfizetni, joga lenne hozzá, hogy kalapácsos billentyű legyen a 61-es KROME-ban, MOXF-ben, FA06-ban, vagy MODX-ben... egyik sem olcsó hangszer, nem alsó kategória, de a billentyűzet minősége alulról sem súrolja az 1996-os X5D rugós felépítését.

Jó messzire kanyarodtam és nyilván a legkisebb új FANTOM-ban sem lesz vacak billentyűzet, de annyira drága lesz hogy nem tudom megfizetni, mégsem lesz benne RD64 mechanika.

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Nem találtam infót a digitális kimenetet illetően (akár usb-n, mint pl Kronos). Erről bővebben valaki?

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)

lássd: 

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

3 órája írta Koródi Csaba:

hogy ne legyek teljesen off

Folyt itt:

Hozzászólás megosztása

A második videót akár betehetted volna a MODX topikba is. Ezzel a videóval kapcsolatban amúgy így ebből nyílván nem jön le, hogy melyik a jobb. Mármint arra gondolok, hogy a különbségek igazából használat közben jönnek ki igazán és lehet kell hozzá több hét is. Én rettenetesen imádom, ahogy a MODX CFX Concert performance szól. Ugyanakkor annak idején kipróbáltam egy-egy alkalommal kiállítások alkalmával a Roland zongorákat (RD) és akkor az is rettenetesen tetszett. De sosem volt otthon Roland zongorám, így nem tudtam érdemben sosem kipróbálni őket. A lényeg, hogy kb mindig egy jobb minőségű Roland zongorára vágytam, de így, hogy megvettem a MODX-et fél éve, egyáltalán nem bántam meg, sőt!!!

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)
5 órája írta idioty:

Én rettenetesen imádom, ahogy a MODX CFX Concert performance szól.

Haveromnak volt Yamaha CP5, CP4, próbált CP1-et is. A CFX a CP4-ben jelent meg. Tajtiéknál összenézte a Montage-zsal és azt mondja, szerinte a CP4-ben szólt legjobban a CFX.

Egyszer elvittem hozzá az Electro 3-amat. Előtte csak a Yamaha C7 mintákat raktam itthon bele összehasonlításnak, hát azt kell mondjam, a Nordnak rendesen kellett kapaszkodnia a CP4 mellett!!!
De állítólag meg a méregdrága CP1-ben az a korábbi CFIII vagy melyik minta is sokkal tömörebben szól, mint bármi másban.

Tudják ezek hogy kell valamit visszabutítani, hogy magasabb árért magasabb minőséget is kapjon aki azt veszi az olcsóbb modellekhez képest. Most pl. szívesen bevállalnám a Nord mellé ha úgy lenne pénzem ahogy épp nincs, a hirdetésekben leskelődő RD700nx zongit. Nekem billentésre eddig az a modell tetszett legjobban. Hiába a CP4-nek is már fa billentyűi voltak, számomra túl lágy volt a járása a billencseknek.

Az RD700nx ezzel szemben olyan, hogy első próbálkozásra meghökkenti az embert mennyire idegen érzete van rajta, mint ha nem akarnának lesüllyedni a billentyűk, de 15-20 perc után egyre inkább élvezi az ember, mert érdekes mód úgy mozgatja át a kezét. És számomra ebben fantasztikus az a Roland mechanika. Minél tovább játszik rajta az ember, egyszerűen nem fárad rajta a kezed, ellentétben meg mikor Yamaha MO8-am volt BHE mechanikával (ami a régebbi GH-nak egy verziója tulk.kép. csak nincs zónánként eltérően súlyozva), ott pont 20 perc után volt az, hogy ebből elég, mert ott meg egyszerűen kifáradt a kéz és ezt nem egy, elsőre jónak tűnő, más-más kalapácsmechanikán is tapasztaltam már. Úgyhogy szerintem érdemes Rolandban (is) gondolkozni. Érdekes mód az RD2000-nek meg az RD800-nak már nem volt ilyen frankó érzetű mechanikája. Sőt a 800-ast jó el is kurrentották az ében utánzatú félhang billentyűkkel... Rossz volt még hozzáérni is!

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• Create New...