Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangfal zúgás/zúgó hang a PC-ből/interface választás


borso.

Kérdés

Sziasztok!

A problémám a következő lenne:
Régebben vásároltam KRK Rokit 5 hangfalakat, egy Y alakú 2xTR(6,35mm jack) --> 3,5mm jack csatlakozóval vannak bedugva az alaplapi jack csatlakozóba. A problémám a következő: amikor a gépet bekapcsolom, a hangfalak zúgnak, ha pl. egy nagyobb gépigényű játékot indítok el, akkor a zúgás felerősödik. Ha a telefonomba dugom be a hangfalakat, akkor nincsen semmilyen zúgás (a hangfalaknak van egy nagyon halk hisszegése alapjáraton, de azt olvastam, hogy ez normális). A fejhallgatómmal is hasonló volt a probléma, viszont vettem hozzá egy [FiiO E10k Olympus 2](https://fejhallgato-erosito.arukereso.hu/fiio/e10k-olympus2-p254993645/) -t és a zúgás véglegesen megszűnt.

Utánajártam a dolgoknak és a következőre jutottam: 
- ki kéne cserélni a TR (unbalanced) csatlakozót egy TRS (balanced) csatlakozóra (a jobb minőség elérése érdekében)
- vennem kéne egy interfacet

A kérdésem a következő:
Egy [M-Audio M-Track 2x2](https://www.arukereso.hu/hangkartya-c3140/m-audio/m-track-2x2-p420736917/) interface megfelelő megoldás lenne a problémámra? A fő szempont a zúgás megszüntetése lenne, viszont elképzelhető, hogy a későbbiekben esetleg egy mikrofont, hangszert kötnék még bele.

Előre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 1

Kérdést tettél fel egy problémára, és közben meg is adtad magadnak a választ...

Igen, venned kell egy interface-t (az említett FiiO E10K is az, csak fejeshez), amivel teljesen megszünteted az alaplapi hangkártya káros mellékhatásait. Az általad kinézett típus alkalmas a feladatra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...