Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen erősítő/hangkártya kell 2 db M-Audio BX8 D3 stúdió monitorokhoz?


raveride

Kérdés

Nemrég vettem 2 db a címben említett hangfal párost, és háát nem úgy szól, ahogy elvártam, pedig aktív hangfalak, tehát beépített erősítőkkel rendelkeznek, ráadásul 2x150 W, aminek nem kéne gyengén szólni egy 4x4-es szobában. Háromszög alakban raktam el őket egy asztalon, és mindkettő felém néz, ahogy a leírási útmutatóban van. Jah és nem vettem hozzá hangkártyát, mert az még + 70 euró lett volna, lehet ez a baj, mert igy egy jack-dupla male xlr kábellal kötöttem a PC-hez (mivel búgnak kicsit, lehet földhurok is van). Tehát nincs ereje, hangosnak hangos, viszont no basszus. Hogy lehet ezt orvosolni? Hogy dübörögjön a basszus, és rengjenek az ablakok? :D

20191003_114030.jpg

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Hangkártya azért kell, hogy megfelelően illeszd az eszközöket egymáshoz. PC->USB->Interface->BX8. (A monitor felé szimmetrikus kábellel persze.) Fel kell tenni a hangkártya driverét (asio), és azt alapértelmezetté tenni. A hangerőt a kártyán fogod tekergetni, tehát a windows hangereje legyen 100-on, és nem azt piszkálni. Búgás nem lesz, viszont a BX8-nak lehet egy pici alapzaja, ez természetes.

Hogy milyen típust veszel, azt a zsebed, ízlésed (és a kártya funkciója) határozza meg. Bőséges a választék pl. itt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

+1 tipp.

A képen látható, hogy akusztikai szempontból nem ideálisak a körülmények. Ha van rá lehetőség, én a következőt tenném: megnyitod pl. ezt: Speaker Placement Calculators. A szoba falainak hosszát beírod cm-ben. Ha a kapott 5 eredmény közül bármelyiket meg tudod valósítani, nagyon sokat tettél annak érdekében, hogy a jelenlegi állapotnál az akusztika sokkal jobb legyen. Ingyen!

Bocs, rossz szóhasználat. Az akusztika nem lesz jobb, de a lehallgatás körülménye igen.

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta wolf:

Ha van rá lehetőség, én a következőt tenném: megnyitod pl. ezt: Speaker Placement Calculators.

Ez egy jó tipp, bár a bútorok léte, nem léte, elhelyezkedése, falburkolat, padló fajtája stb. dolgokkal ha jól látom nem számol és pl. hogy a sarkakban ami basszus gyűjtő hely mindig, kéne-e valami csillapítás esetleg... Jó, házi körülmények közt nem kell itt csodára számítani ebből persze, hogy rögtön referencia helységet faragjunk, de ha nagyon üres a szoba, nincs szőnyeg padló stb., amellett a hangfal elhelyezés inkább csak díszlet jellegű lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta wolf:

Hangkártya azért kell, hogy megfelelően illeszd az eszközöket egymáshoz. PC->USB->Interface->BX8. (A monitor felé szimmetrikus kábellel persze.) Fel kell tenni a hangkártya driverét (asio), és azt alapértelmezetté tenni. A hangerőt a kártyán fogod tekergetni, tehát a windows hangereje legyen 100-on, és nem azt piszkálni. Búgás nem lesz, viszont a BX8-nak lehet egy pici alapzaja, ez természetes.

Hogy milyen típust veszel, azt a zsebed, ízlésed (és a kártya funkciója) határozza meg. Bőséges a választék pl. itt.

köszi a választ! szóval a hangkártya csak elosztó, nem "ad" basszust, mély hangzást a hangfalnak? Ha nem, akkor mi kell hozzá? erősítő? hiszen az van benne, mert aktív hangfal. Mit lehet tenni annak érdekében hogy dübörögjön a hangfal? hisz 8"-os az átmérője a mélynek, ennek már kellene szólnia tisztességesen...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oké, nem voltak ismeretesek a részletek. A 4x4-es szoba azért nem olyan rossz, én örülnék ilyen méreteknek is...   :-)

A hangkártya nem elosztó. Pl. a DA konverziót is az végzi ez esetben. Az alaplapi hangkártyákat gyorsan felejtsük is el. Én a bass hiányát erre, vagy valamilyen hibára vezetném vissza, addig mindenképpen, míg nincs a rendszer kipróbálva egy bármilyen külső interfésszel. Nem dübörögnie kell, hanem egy aránylag egyenletes hangképet kellene kapnod. (Amihez a szoba bármit hozzáadhat/elvehet.) Minden EQ-t ki kell zárni a rendszerből.

A legjobban azon szoktam kiakadni, amikor a YT-on demonstrálnak pl KRK vagy Tannoy monitorokat úgy, hogy elindítják a MOBILON a lejátszást...   :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A hangfalakat a muziker.hu nevű oldalon vettem, innen szeretnék hangkártyát is, segítenétek választani valami minőségit?

Itt a kategóriája: https://www.muziker.hu/usb-interfeszek

Én ezeket néztem ki:

Behringer U-Phoria UMC204HD

Steinberg UR22 MK2

M-Audio M-Track 2x2M

Focusrite Scarlett 2i2 2nd Generation

Steinberg UR242

Roland Rubix22

Presonus AudioBox iTwo

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Felvenni is akarsz, vagy elég ha dübörög a basszus?  :-)

Nézd meg a termékek gyártói oldalán a paramétereket, mert a kereskedők lusták mindent közölni. Valaki itt írta valamelyikről, hogy nem szimmetrikus a kimenete...

Nekem van a lomtárban egy UMC204HD. Minősége jó, de a potik két nap használat után recsegnek/ropognak, de csak akkor ha tekerem.    :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Csak basszus legyen, nem vagyok dj, producer. Én nem nézek meg semmit, mert egyszerűen nem értek hozzá :D

Ezért is kérem, hogy nézzetek egy minőségi hangkártyát kb 100-200 euró között.

(ja és próbáltam mobillal a hangfalakat, és hát nem szólt semmi a hangfalakból, csak mobilról ment a zene)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem alapból sántit az elképzelésed. Ezek stúdió monitorok, nem Hi-Fi hangfalak. Ezeknél nem kell, hogy dübörögjön a basszus, sőt!

És igen, kábel nem megfelelő. Röviden: nem szimmetrikus kimenetet (PC) akarsz összekötni egy szimmetrikus bemenettel (Monitor bemenete). Természetes, hogy van alapzaj.
Szerintem sokkal jobban jártál volna "normális" Hi-Fi hangfalakkal meg erősítővel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta raveride:

ilyen kábellel kötöttem össze a pc-t a hangfalakkal:

https://www.muziker.hu/monacor-mca-329p

Utolsó:

a legtöbben pont azt mondták, hogy hi-fi nem jó, csak stúdió monitor! ne zavarj össze pls!

Gyönyörű. Mármint egyrészt a kábel, mert hiába mutatsz bármilyen kábelt, nem fogja megoldani a problémádat. Csak az előbb elfelejtettem kifejteni jobban.
Másrészt meg az, hogy a Hi-Fi nem jó, az is egy akkora nagy baromság... Bár én is stúdió monitorokon hallgatok zenét, de én pont azért, mert nem szeretem, ha dübörög a basszus és aránytalanul szól a zene. De ez más tészta. Megvan a helye a Hi-Fi-nek és a Studio Monitornak is.

Az előző hozzászólásomból ez maradt ki:
Ja és mielőtt megkérdezed, hogy melyik kábel lesz megfelelő, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy nincs ilyen kábel. Kell egy aktív eszköz elé (nem erősítő), ami szimmetrikussá teszi a jelet. Azért érdemes külső hangkártyát venni, mert akkor a DA konvertert egyrészt a külső hangkártya végzi (általánosságban bármely 20-30eFtól kezdődő hangkártya csak jobb minőség lehet, mint az alapkapi hangkártyák), másrészt már szimmetrikus kimenetet kaptsz és egy deka cm sincs, amely asszimetrikus lenne. Szóval egy jobb hangkártyát már tudsz venni 20-30-tól újonnan, vagy aegy DI boxot pár ezerért, ami megoldja a problméd egy részét. De mindezek mellett sem fog dübörögni a basszus, mint ahogy gondolod.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta idioty:

Ja igen és még valami: ha veszel egy DI boxot vagy hangkártyát, akkor kell hozzá új kábel is, attól függ, hogy az eszköznek milyen kimenete van. Mert fontos, hogy szimmetirkus kábelekkel kösd össze az eszözt és a monitorokat.

trs-trs kábel kell kettő, nem? a 2 monitorhoz

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta raveride:

és ha ilyen erősítőt vennék pl:

https://www.muziker.hu/vegfokok-250-watt-teljesitmenyig

itt azt írják hogy univerzálisak, tehát mindenhez jók. Lehetne ezt használni? van volume, treble, bass gomb rajtuk

Ezek aktív hangfalak, nem hangszórók. Ehhez nem kell erősítő egyáltalán, sőt, egyáltalán hogy kötnéd be?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...