Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen erősítő/hangkártya kell 2 db M-Audio BX8 D3 stúdió monitorokhoz?


raveride

Kérdés

Nemrég vettem 2 db a címben említett hangfal párost, és háát nem úgy szól, ahogy elvártam, pedig aktív hangfalak, tehát beépített erősítőkkel rendelkeznek, ráadásul 2x150 W, aminek nem kéne gyengén szólni egy 4x4-es szobában. Háromszög alakban raktam el őket egy asztalon, és mindkettő felém néz, ahogy a leírási útmutatóban van. Jah és nem vettem hozzá hangkártyát, mert az még + 70 euró lett volna, lehet ez a baj, mert igy egy jack-dupla male xlr kábellal kötöttem a PC-hez (mivel búgnak kicsit, lehet földhurok is van). Tehát nincs ereje, hangosnak hangos, viszont no basszus. Hogy lehet ezt orvosolni? Hogy dübörögjön a basszus, és rengjenek az ablakok? :D

20191003_114030.jpg

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Általában ahogy írtuk 20-30-tól kezdve "normálisabb" hangkártyák, amik USB-sek.

Nekem volt korábban Presonus hangkártyám, igaz "egy fokkal" magasabb árkategóriában és rendkívül strapabíróak voltak. Így első keresésre ez nagyon szimpatikus volt nekem:

https://hitspace.hu/presonus-audiobox-usb.html

De itt tudsz nézelődni, csak fontos, hogy USB-s legyen és szimmetrikus kimenete (ahogy írtad vagy TRS Jack, vagy XLR).

https://hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akkor elárulom: nekem most egy BX8 Carbon van. Már nem kapható. Rendes kábellel. A BX8 50%-ra van állítva, és még így sem tudom a hangerőt feltekerni, mert akkorát szól. Nem mindegy, mi van alatta, ha az asztalon van. Én szivaccsal oldottam meg. Nélküle dübörgött. Így jó. És igen, ezen hallgatok zenét is. Elégedett vagyok vele.

Ha már hangkártya: sokszor meglepődök, hogy az Audient mindig kimarad egy felsorolásból. Pedig nem olyan rossz név az.

Az a kábel akkor is gyanús. Tuti rosszul van bekötve. Ha a kis jack nincs bedugva, és az ujjaddal a végéhez érsz (máshoz nem), zúgni kellene a bal oldalnak. A középsőhöz pedig a jobbnak. Mi az, hogy a pc szól, a mobil meg nem? Oké, illesztetlen, de akkor is... mindegy.

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok, Presonus az volt az általam jóknak tartott hangkártyák között. A többiről mit gondoltok? a behringert belépő szintnek tartják, a focusrite solo 2nd edition-t a muziker facebookján ajánlották, van még ugye roland, steinberg, m-audio ezek jónak számítanak? Komolyan mondjatok egy jót, mert még ezen a héten meg akarnám rendelni

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta wolf:

Jack-Jack jó választás, nem lősz mellé. A hosszát is mi döntsük el? Ne már...  🙂

lehetséges :D

annyira nem tudom, hogy meg kell kérdeznem még: ugye 6,3 mm-s jack kell ehhez? mert ez a hangkártyába és a monitorokba megy. valamint ez a jack-jack kábel az összes hangkártyához jó? nem lesz asszimetrikus a jel?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta raveride:

lehetséges :D

annyira nem tudom, hogy meg kell kérdeznem még: ugye 6,3 mm-s jack kell ehhez? mert ez a hangkártyába és a monitorokba megy. valamint ez a jack-jack kábel az összes hangkártyához jó? nem lesz asszimetrikus a jel?

Nem minden Jack-Jack, hanem csak ahogy írtad korábban TRS Jack, azaz ugyanaz, hogy mindkét oldalon "sztereó" jack dugó van. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi a válaszokat! Tehát a focusrite-t ajánljátok, mint a muziker üzemeltetői, elgondolkozok rajta! Még tetszik a behringer/M-audio is, viszont a steinberg dizájnja valahogy nem jön be... Legalább a kábel már fix :D

Tehát majd ha megvettem, írok majd hogy be-e vált :)

Szerkesztette raveride
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja és még mindig van valami: :D

A muziker oldalon konkrétan a Focusrite Scarlett Solo 2nd generation-t ajánlották, viszont én nem néztem jó szemmel, mivel solo, és elöl 1 xlr bemenet van. Ez azt jelenti hogy 1 hangfalra van csak? mert a hátulján van 2 jack kimenet... Mert van ebből ugye 2i2 verzió is, aminek elöl 2 xlr csatlakozó van...

https://www.muziker.hu/focusrite-scarlett-solo-2nd-generation

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezért volt kérdés, hogy pontosan mire szeretnéd használni? Nem kaptunk választ az ablakrezegtetésen kívül. Addig ajánlani hangkártyát nem nagyon lehet. Felelősséggel biztosan nem. Mert mi is a feladat:? Kössük össze a rendszeredet korrekt módon a BX8-al. Erre lehet költeni akár most mittomén hasra ütök: húszezertől hárommilláig. Van kabát, de milyen gombot tegyünk rá? Érted már?

Azért Solo a neve, mert egy mikrofonbemenete van. Nem mindenkinek van szüksége többre, annak tehát jó az olcsóbb is. Ez bemenet, semmi köze a hangfalaidhoz. Ebben a kategóriában sztereó, azaz két kimenet a jellemző. (Van persze olyan kártya, amin több kimenet is van, de ez már feature, vannak erre is igények.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

még jó, hogy megkérdeztem, mert így akkor olcsóbban megúszom :) a 2i2 verziók +20 euró legalább

Ezek után Focusrite Scarlett Solo 2nd Generation lesz...

a kábel pedig: https://www.muziker.hu/lewitz-tgc068-3m

(trs jack-trs jack, azaz sztereó ugyebár)

Remélem mostmár minden jó, még ma jó volna megrendelni

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kis aggodalom lett úrrá rajtam, miután megnéztem egy videót a Focusrite solo 2nd generation hangkártyáról, mivel abban azt mondják, hogy hátul 2 rca bemenete van, amit én jack-nek hittem. Mivel azt tanácsoltátok, hogy trs-trs kábelt vegyek, most el vagyok bizonytalanodva. Biztos jó lesz így? hisz ugye hátra már nem dughatom be, elöl ugyan van egy jack dugó bemenetnek látszó valami, meg még egy, de az a fejhallgatóé...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Gen2 kifutott típus, sok helyen már nem is kapható, hiszen ott a Gen3. (Feltételeztük, hogy az lesz.) A Gen2-ben valóban rca az out, de ez nagyon nem jellemző. (Gen3-ban javították.)

Nagy baj nincs, a megfelelő kábellel (RCA<->TS) is tökéletesen fog működni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tehát meg kell változtatnom a megrendelést, hétfőn hozták volna ki, mert akk családból vki otthon lett volna, mert én hétköznap nem érek rá, de ezek után nem tudom ki veszi majd át...

Na mindegy, néztem azóta egy 2x rca - 2x xlr male kábelt, és mostmár remélem SEMMI baj nem lesz vele:

https://www.muziker.hu/bespeco-rcm300

Ez a kábel már minden kétséget kizáróan jó lesz??? meg ez már nem is kínai, hanem olasz...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jajj, most olvasom. Nem tudtam, hogy a 2gen-nek nem jack a kimenete, én is már csak a 3.gent látom. Viszont akkor nem lesz jó a hangkártya!!! AZ RCA szintén nem szimmetrikus, tehát nem vagy előrébb, mint a számítógéped saját hangkártyája. Viszont lehet jobb, ha utána jársz, hogy a 3. gen-nek szimmterikus-e a kimenete vagy sem, mert amikor néztem én nem láttam külön a specifikációban ezt. Szóval mindenképpen kérdezz rá akármit veszel, hogy szimmetrikus-e vagy sem a kimenete!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 perccel ezelőtt írta idioty:

Jajj, most olvasom. Nem tudtam, hogy a 2gen-nek nem jack a kimenete, én is már csak a 3.gent látom. Viszont akkor nem lesz jó a hangkártya!!! AZ RCA szintén nem szimmetrikus, tehát nem vagy előrébb, mint a számítógéped saját hangkártyája. Viszont lehet jobb, ha utána jársz, hogy a 3. gen-nek szimmterikus-e a kimenete vagy sem, mert amikor néztem én nem láttam külön a specifikációban ezt. Szóval mindenképpen kérdezz rá akármit veszel, hogy szimmetrikus-e vagy sem a kimenete!!!

hallod még rákeresni sem lehet arra hogy focusrite scarlett solo symmetric output, mintha nem is létezne ez a kifejezés...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...