Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség monitor választáshoz.


kecstam

Kérdés

Sziasztok!

Úgy döntöttem lecserélem az egész szettem stúdió monitorokra. Ehhez kéne egy kis segítség a tapasztaltabbaktól :smile53:

A Szobám ~12 négyzetméter a "nagy szekrény" nélkül. Nem igazán találtam pontos infókat arról hogy mekkora szobába hanyas monitor illik de én a 6,5-ös méreteken gondolkodtam. Sarokba lennének elhelyezve állványon, de ez még nem 100%.

Egyenlőre a Yamaha HS7 a befutó, de lehet hogy összejön egy Focal Alpha 65 is. Olvastam hogy a Genelec monitorok nagyon jók, de ilyen árban csak igen kis méretben találtam. A kérdésem az lenne hogy milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a monitorokkal? Esetleg más ebben a kategóriában?
,
Nem stúdiózni kell, de szeretem a tiszta, "egyenes" hangot.
(Egyenlőre egy Roland Mobile UA lenne a DAC/"kezelő" de későbbiekben tervezek egy XLR-es re váltani)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Szó sincs külföldről. Nem nézted át a reklám mögé bújtatott linkeket...

A méret a Te esetedben szerintem jó választás. Ebben az árkategóriában nagyjából olyan minőséget kapsz, mint amennyibe kerül. A többi ízlés kérdése, kinek mi. Van, akinek bejön pl a Genelec, és van, aki nem tudna vele élni. De ugyanez a többi is. Célszerű vétel előtt meghallgatni párat.

Elhelyezés: nem ideális hely a sarok, rátolva pedig nagyon nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta wolf:

Elhelyezés: nem ideális hely a sarok, rátolva pedig nagyon nem.

Tudom, de sajnos nincs más megoldás perpill. Kap majd pár darab "szivacskockát" meg egy jobb állványt. 

A Genelecnél a műanyag doboz aggaszt, mondjuk biztos okkal van műanyag doboza. 

 

Mellesleg hol lehet meghallgatni ezeket? Nem igazán láttam még kirakatokban stúdió monitorokat. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta kecstam:

A Genelecnél a műanyag doboz aggaszt, mondjuk biztos okkal van műanyag doboza.

Nem műanyag a doboza, hanem fémöntvény.

22 órája írta kecstam:

Néztem a Kali-kat de nem igazán rendeltem még külföldről ... nem tudom honnan érdemes berendelni.

Nem kell külföldről rendelni. A Kali monitorok és kiegészítők itthon hivatalos forrásból versenyképes áron kaphatók.

Szerkesztette AudioWorks Hangtechnika
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...