Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MBP vs Focusrite Saffire Pro - zaj FW-ön?


Reb

Kérdés

Sziasztok

Tavaly valamikor előkapartam a saffire hangkártyámat és meglepetésemre fura halk cicergés, nyöszörgést kaptam mellé.
11-es évjáratú a MBP-re van felkötve, de azt nem mondanám, hogy szét volt használva se a gép, se a hangkártya.
Fizikailag zavarónak nem mondanám, csak ....sza az ember fülét. :)
USB műveletnél, SSD műveletnél egyértelműen hallatszik nagy hangerőn, hogy köze van hozzá, "üresben" pedig egy vékony zaj van csak, elhanyagolható.
Ördög nem alszik elven lehúztam gépet mindenről, maradt hangkártya és akku... na akkor viszont zavaróan hangosabb a zaj.
Hangkártyában néztem a klasszik kondikat, de semmi bajuk.

Látott már valaki olyat, hogy az alaplapi alkatrészek így öregedjenek, esetleg hasonló tapasztalat?

köszi
Zsolt

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Hali!

Én is jártam ugyanígy egyszer egy Macbook Pro 2008 late 15 géppel. Azon mindegy volt milyen hangkártya lóg, ezt csinálta mindenre FW/USB kapcsolaton is. Mondjuk ott már valami nagyobb gond is lehetett, mert rázott a gépen minden. Ott zajolt a kurzor mozgatása is prociról, mint egy jó 30 éves gép alaplapi 3,5-es jackes kijárata! :D Világos, nálad ekkora probléma nincsen, a párhuzam mindösszesen annyi, hogy biztosan áramgondod van...

Nem lehet már alapból a hálózaton jön be a "koszos" áram? Esetleg a hangkártya tápja fáradt meg. Én ezekre gondolnék elsőre az írottakból.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...