Jump to content
Ménemszól.hu

Recommended Posts

A videoban az összehasonlítós résznél tűnt fel, hogy a Behringer valahogy harsányabb (már ha lehet acidre ilyet mondani :) az eredetihez képest, Érdemes meghallgatni, hogy vannak olyan részek ahol pont az a hipnotikus vibe nincs úgy meg benne bizonyos beállításoknál.

Ettől függetlenül persze nagyon jó cucc, főleg ennyi pénzért.

Nyilván szoftver alapon nem olyan élmény, de ha az eredeti hanghoz viszonyítjuk, az Audiorealism ABL3 túltesz rajta.

A RE-303 viszont 98,9 % úgyanúgy szól mint az eredeti. Annál eredethűbbet biztos nem fog senki késziteni, max jobbat :). Néztem a honlapjukon már régebben is, de nem értem ezt az egész összeszerelős témát.
Mit kell hozzá venni? Szerelővel kéne összerakatni? Magát a dobozt sem látom eladóba, csak a belső részeit...

Valaki esetleg?

Szerkesztette Arnoux.
Link to comment
Share on other sites

Nekem pont a fenti amitt jön be a TD-3.
Az eredeti egy buta, kicsi, olcsó műanyag nyavaja volt, pont mint ez. Nem pont úgy szól? Nem.
De...
Nekem van itt MB33 és messze nem csavargatom annyit, mint amennyit ezt fogom majd, mert pont, hogy szívese ül oda ehhez az ember.

Az RE-303-at én is néztem, én össze is tudnám rakni, mert van hozzá it kicsiben komplett műhely, de nayon sokat kell utánajárni...

Arról nem is beszélve, hogy Thomann gari lesz a Behringerre, vagyis ha nem megy valami, vagy nem tetszik vagy tönkremegy, akkor ott a gari :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Igen, egyébként ez így van, nekem 2019 legnagyobb pozitív csalódása a Behringer.
És konkrétan az ára miatt, ennyi.
18 bemenetem és 20 kimenetem van a stúdióban, mindezt 120-130 forintból ki tudtam hozni, keverő nélkül.
Minden szintimet hallom egyszerre, tudok felvenni, visszajátszani, stb. Mindenre van három év gari.
Elhiszem, hogy nem nem olyan a konverter meg a preamp meg stb., de akkor is.

Link to comment
Share on other sites

FélOFF: Annyira röhejesek ezek a kicsomagolós videók. Mi az érdekes abban, hogy vki kinyit egy dobozt, kiveszi a tápot, a bármilyen egyéb hozzácsomagolt kieget és végül ott az akármilyen cucc, amiről úgyis van csomagolás nélkül kép/videó?
ON: Amúgy részemről a sárgával szemezek, abból kellene behúzni egyet.

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta power32:

Csak ezt nem tudom, hogy ha a tomannál 150 eu akkor itthom miért 64500 ft?

A Thomann-nál csak akkor 150 euró, ha Németországba rendelsz, ha Magyarországra, akkor már 160 (az ÁFA-különbség miatt). Meg 18 euró postaköltség. De persze még így is olcsóbb 6000 forinttal.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta kib:

A Thomann-nál csak akkor 150 euró, ha Németországba rendelsz, ha Magyarországra, akkor már 160 (az ÁFA-különbség miatt). Meg 18 euró postaköltség. De persze még így is olcsóbb 6000 forinttal.

 A Musicstore-ban 150+20EUR, ha ide rendeled is, de a 808 esetében a 30000HUF különbség már akár egy kirándulást is megér.
Ja és külföldön talán van jótállás, itthon biztos, hogy nincs.

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

Rohadtul nem érdekel semminek se a színe. És tényleg a klónok háborúja van: egyforma dobozban "almost" hasonló hangú cuccok garmadái. Jól szólnak, de túl sok különbséget nem találok közöttük - hangban.

Talán idén kijönnek az ütősebb cuccok, mert a sok lófüttyből megvan a Behringer profitja, hogy komolyabb cuccok gyártásába is bele merjen fogni.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2020. 01. 02. at 14:25 írta syngular:

FélOFF: Annyira röhejesek ezek a kicsomagolós videók. Mi az érdekes abban, hogy vki kinyit egy dobozt

Ráadásul az első majd’ 1 perc azt mutatja be, hogy hogyan hánnyunk fittyet minden józan paraszti logikára és tépjünk egy dobozt a lehető legszerencsétlenebb módon :) Valaki bontott már így dobozt? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Én mondjuk pont Live-ból hajtom MIDI-vel, de alapvetően két dolgot kell tudnia egy bármilyen MIDI szekvenszernek, hogy ki tudd használni a képességeit.

1. Tudnia kell különböző velocity értékeket küldeni az accent vezérléséhez.

2. Tudnia kell átlapolni a hangjegyeket a slide használatához.

Link to comment
Share on other sites

34 perccel ezelőtt írta G.t.:

Én mondjuk pont Live-ból hajtom MIDI-vel, de alapvetően két dolgot kell tudnia egy bármilyen MIDI szekvenszernek, hogy ki tudd használni a képességeit.

1. Tudnia kell különböző velocity értékeket küldeni az accent vezérléséhez.

2. Tudnia kell átlapolni a hangjegyeket a slide használatához.

Konkretan tudnal egy eszkozt ajanlani?

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta cyberbob:

Konkretan tudnal egy eszkozt ajanlani?

Én csak egy MC-303-assal próbáltam. Annak a step sequencerével nem tudtam a slide-okat megoldani. Az accenteket igen. Igazából nem is lenne sokkal kényelmesebb mint a TD-3 szekvenszere. 
Az biztos müködne, ha a Live-ban megírt szekvenciát (ami tartalmazza a slideokhoz szükséges átlapolásokat) kiküldeném az M-303-nak és felvenném realtime-ban szekvenszerbe, majd azt küldeném a TD3-nak. Csak akkor már nem számítógép mentes a setup.

 

Még nézegettem a Beatstep manualját úgy tűnik azzal se megoldható az átlapolás dedikált hangonként. Viszont nem próbáltam élőben, mert nincs olyanom.

Valamelyik standalone MPC biztos jó lenne erre a célra is, csak hát az nem olcsó.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 02. 13. at 8:44 írta cyberbob:

Konkretan tudnal egy eszkozt ajanlani?

Nagyon-nagyon függ attól hogy milyen zenei stílusban, milyen munkamódszerrel és mennyi pénzből szeretnéd megoldani.

Én bátran ajánlanám a ROLAND MC-101-et, dedikálhatsz is sávot a TD3-nak, de szinkronizálhatod is és kiegészítheted is plusz hangszeres sávokkal a TD-3-adat. Szerintem ezzel nem nagyon lehet mellélőni, mert kicsi, tudod elektronikus stílusban is használni, de sima hangmodulként is, vagy zenei szekvenszerként, bele értve tetszőleges dob sávokat is. Nem korlátoz a polifóniában a 128 hangos polifóniája, és így szekvenszerben sem fognak korlátok megjelenni. Alapból 3600+ Zen-Core preset hangszín van benne. Ráadásul sample one shot lejátszásra, sample loop lejátszásra és a sample fájlok billentyűzetre kiosztására is használható. Ezzel full számítógépmentes és mégis értékelhető dawless produkció megvalósítható a TD3-al együtt.

Ezen kívül a ma divatos dawless miatt újra kezdenek előkerülni a Yamaha QY-70, QY-20, QY-10 és társai szekvenszerek, vagy a ROLAND MC-50 MkII. Ezek ára is kezd újra emelkedni ez miatt. De egy iPhone 6S is bőven elég a célra.

Rajtad ez ügyben több múlik mint amit ennyi információ alapján ajánlani tudunk. Egy kicsit konkretizálj! :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...