Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg tr és CFU midi


Molesz1986

Kérdés

Sziasztok 

Adott egy TR és egy CFU midi billentyű. Ez a két eszköz össze van kötve egy midi kábellel. 

Az alap elképzelés az lenne, hogy a midi billentyűn is tudjak játszani. Félig meddig sikerül is, csak elég komoly hangzás problémáim vannak. 

Combi módban játszok. Ha a korgon pl egy zongora hangszín megy és a midi billentyűn egy lead, akkor a lead jellegzetes hangzása elveszik.

Úgy csinálom jelenleg, hogy a zongora áll pl 4 programból, azt hagyom a korgon, a többi 4 programot meg kiküldöm a kettes csatornára. A gond ugye az, hogy a master effektet mind a 8 program megkapja, valamit egy lead teljesen más mfx-el rendelkezik mint egy attack piano. 

Mi lehet a megoldás? 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 órával ezelőtt írta Molesz1986:

a master effektet mind a 8 program megkapja, valamit egy lead teljesen más mfx-el rendelkezik mint egy attack piano. 

Mi lehet a megoldás? 

A combi persze hogy lánc végi master effektet használ, ez ellen nem tudsz mit tenni. Illetve annyit, hogy megnézed a lead meg a piano stb. programok mit használnak insertnek. Azt be tudod állítani, copyzni, bár pont ha jól tudom a TR pont egyik gyenge láncszeme, hogy csak 1 insertet tud! :(

Szóval ahol már 3-5 inserted is lehetne, az a Korg M50, csak ott meg mondjuk nincs sampler. :(

Úgyhogy marad a kompromisszum. Ha a lead insertje, mastere fontosabb, akkor azt hagyod, a pianon meg ezt bypassolod vagy mondjuk a közös zengető masterből adsz neki vmi elfogadható send értéket a sávjaira.

Az az igazság hogy a Korgok combijai tulkép. majdhogynem programként értékelendők, ill. amivel nagyobb mozgásteret engednek, ezek a korábbi lite modellek engineben kicsit keveset nyújtanak már...

Vehetsz mondjuk mellé egy Microstationt! Ott már 5 inserted is lehet és M3 hangjaid egyben. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 órája írta Molesz1986:

A gond ugye az, hogy a master effektet mind a 8 program megkapja, valamit egy lead teljesen más mfx-el rendelkezik mint egy attack piano. 

TR-en a COMBI 8 eleméhez a maximálisan felhasználható effekt arzenál az az 1 darab INSERT FX és a 2 darab MASTER FX. Sajnos a PROGRAM hangszínek is egyenként ennyivel alakítják ki a színes-szagos hangzást, majd mikor behívod COMBI-ba őket, akkor mindez elvész és kezdődik az egész nulláról. Teljesen manuálisan neked kell kiokoskodnod hogy hogyan gazdálkodod ki a hangzáshoz azt a 3 darab effektet.

Én a következő képpen szoktam eljárni:
1. Megvizsgálom hogy az INSERT FX melyik hangszín (zongora vagy lead) esetében ad fontosabb funkciót és a COMBI-ban azt terelem INSERT FX irányba és bemásolom az INSERT FX-ét. Tételezzük fel, hogy esetedben ez a zongoránál fontosabb kompresszor vagy exciter, így ezzel lefoglalod az 1 darab INSERT effektedet és arra tereled a 4 darab zongora PART-ot.
2. Szintén feltételezem, hogy a Lead esszenciáját egy jó kis sztereó delay adja meg, így Az MFX1-re tennék egy delay-t, arra küldve a lead-et és arra nem engedve a zongorát.
3. Végül az MXF2-re tennék egy általánosan jól beállított reverbet, amibe csak a kívánt mértékben küldeném be a lead-et is és a zongorát is külön-külön.

Játszottam több ilyen KORG-al + master keyboardal (X5D, X50, MicroX, X3) színpadon, ahol elvárás volt, hogy az alsó klaviatúrán zongora szóljon a rá jellemző effektezéssel, magán a hangszeren pedig orgonával játsszak és Rotary speaker effekttel. Így oldottam meg, ahogy fent leírtam.

A TR-en van még egy plusz lehetőséged, mégpedig a két AUX kimenet. Oda kötsz egy külső effekt procit, mondjuk egy gitár multi effektet és arra küldöd a leadet. Ott aztán már egy egész effektláncod lehet a lead hangszín "megokosítására". Természetesen így is használtam már KORG szintit, az első időkben egy KORG AX3G effekt procival, most meg egy Pandora Stomp-ot tartogatok ilyen célra. Ez egyébként rendkívül hatásos és szerintem a legcélravezetőbb megoldás lenne a számodra. A TR mind a három effekt prociját pedig használhatod a zongorádra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 11. 12. at 16:42 írta Koródi Csaba:

A TR-en van még egy plusz lehetőséged, mégpedig a két AUX kimenet. Oda kötsz egy külső effekt procit, mondjuk egy gitár multi effektet és arra küldöd a leadet. Ott aztán már egy egész effektláncod lehet a lead hangszín "megokosítására". Természetesen így is használtam már KORG szintit, az első időkben egy KORG AX3G effekt procival, most meg egy Pandora Stomp-ot tartogatok ilyen célra. Ez egyébként rendkívül hatásos és szerintem a legcélravezetőbb megoldás lenne a számodra. A TR mind a három effekt prociját pedig használhatod a zongorádra.

Én annó pont így csináltam :) TR + CME UF6 + AX3G-vel :) 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...