Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-mu 1820m clippelő bemenet


Fanta

Kérdés

Sziasztok,

Van egy E-mu 1820 asom, és jelentkezett egy olyan probléma, hogy ha bekapcsolom a phantomtápot akkor folyamatosan clipel mind a 2 microfon bemenet!!

És még csak rá se kötöttem semmit! Nem tudom mi a franc ez, a kábel az hibátlan, mert van tartalék CAT5 osom és azzal ugyanez a helyzet.

Elszáltak a preampok a külső egységben? Lehet ezt valahogy Valahol javíttatni?

Kérlek aki tud valamit segtsen....

A jelszint hullámzik , olyan mintha DC offset rohangálna fel le.. ha felveszek valamit akkor az egy random hullámformán fut végig, nagyon fura..

Köszi!!!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok,

Van egy E-mu 1820 asom, és jelentkezett egy olyan probléma, hogy ha bekapcsolom a phantomtápot akkor folyamatosan clipel mind a 2 microfon bemenet!!

És még csak rá se kötöttem semmit! Nem tudom mi a franc ez, a kábel az hibátlan, mert van tartalék CAT5 osom és azzal ugyanez a helyzet.

Elszáltak a preampok a külső egységben? Lehet ezt valahogy Valahol javíttatni?

Kérlek aki tud valamit segtsen....

A jelszint hullámzik , olyan mintha DC offset rohangálna fel le.. ha felveszek valamit akkor az egy random hullámformán fut végig, nagyon fura..

Köszi!!!

Szia! Én úgy tapasztaltam, hogy nem igazán szokott menni CAT5 kábellel. Legalábbis nekem nem ment, mikor próbáltam (tipikusan az a jelenség, hogy kap áramot, de nincsen adatkapcsolat a géppel). Inkább CAT6 (gigabit) osztályú kábelekkel próbálkozz.

Szerintem az esetedben a tápellátást kéne ellenőrizni. Bent a gépben, a főkártyára rá kell kötve lennie egy tápcsatlakozónak. Olyan, mint a kisfloppyhoz való, négytűs kis bizbasz. Ha nincs bekötve, akkor az már régen rossz. Ha be van, akkor pedig elképzelhető, hogy kontaktos, vagy szétcsúszott, vagy ilyesmi. (Az a tápfeszültség nem csupán a dockhoz, hanem például a Firewire-höz is kell.)

Egyébként én nyitottam már E-MU hangkártyás topikot, a helyén... (a hangkártyákról szóló fórumban) ;)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként én nyitottam már E-MU hangkártyás topikot, a helyén... (a hangkártyákról szóló fórumban) ;)

Hát ja. Most két ilyen fórum van, úgyhogy át fogom nevezni.

A téma címválasztása se szerencsés. Célszerűen bele kéne írni azt, hogy miről szól PONTOSAN az értekezés. Tehát "E-Mu hangkártyák"-ról átneveztem "E-mu 1820m clippelő bemenet"-re. Mindenkinek érdeke szerintem az, hogy a témák jól kereshetők legyenek, ezért volt tiszta dráma az absolute.hu fórum.

Eredeti címkéket töröltem: olyan címkéket kell használni, amik segítenek hasonló témájú cikkeket megkeresni.

Link to comment
Share on other sites

nem clipel a bemenet, ezért nem az volt a téma.-

áramot kap a kártya, rá van kötve a plusz táp,. firewire is működik rendesen.

gyári EDI kábel van a kártya és a külső egység között.

működik a külső egység is , addig amíg a preampot be nem kapcsolom, utána a mic in-ek önálló életbe kezdenek.

..........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...