Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Access Virus TI1 Keyboard polifónia kérdés


zozolee76

Kérdés

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy Access Virus TI1 61 billentyűs szintetizátort.  Nagyon tetszik ,de felmerült egy kérdésem a polifóniát illetően. Nos tudom hogy a polifónia ennél a klasszikus változatnál 80 polifónia,  és azt is hogy a TI2 polifónia a 25%-al gyorsabb DSP miatt több, de észrevettem a TI1 esetében dolgokat. Egy egyszerű példa erre, pl a gyári DEMOSONG lejátszása, melynél egyértelműen hallatszik hogy a kevés polifónia miatt itt-ott úgymond ellopódnak hangok vagy kimaradnak, ha úgy tetszik. Ez egy gyári demo, ezért furcsálottam. Ez nem olyan lényeges dolog, csak észrevétel, viszont néhány kereskedelmi soundset esetében is észrevettem hogy egyszerű SINGLE üzemmódban is néhol kevés bizonyos hangoknál a polifónia. Pl a CFA Sound Thrillogy 1 könyvtár néhány HyperSaw féle hangnál. Ott ugye a HyperSaw meg kilencszerezi a Saw wave-t, és néhol 3-4 Unisono is hozzá van rendelve a hangokhoz , némi effektel fűszerezve, daley, reverb stb. Ha mind a 10 újammal két kézzel lenyomom egy akkordot, akkor gyorsan észrevehető, hogy a polifónia kevés. A HyperSaw 9x Saw Wave Detune-t biztosít, tehát az egy billentyű esetében 1 polifónia. Még ha le is nyomom mind a 10 újammal a billentyűket, és teszek hozzá max 4 Unisono-t nem mind a 8-at, akkor is csak 40 polifóniát kellene fogyasztania tudomásom szerint.  Lehetséges hogy az effektek, pl reverb, esetleg haramdik oscillator bekapcsolása, és Sub Oscillator annyit fogyasztana a polifóniából hogy egy jó kis Trance HyperSaw szerű hangnál korlátozódik a polifónia kb 4-5 hangra, vagy hangkimaradások kezdődnek? Több kereskedelmi Soundset esetében is felfedeztem ezt a gondot.pl: Sunny Lax Virus TI Esentials soundset. Ott elég erőteljes reverb, és daley van a legtöbb hangon, és látszólag a DSP erőforrásai a maxon vannak szerintem. A Virus TI2 esetében is fennálnak ezek a problémák a 110 polifóna esetében is, vagy csak a TI esetében lettek kevésbé kidolgozottak ezek a hangok?  Mind a kettő TI és TI2 kompatibilis könyvtárak. Valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, vagy összehasonlítási alapja van esetleg?

Szerkesztette zozolee76
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Szia, sajnos nálam Ti1 és Ti2-vel is ugyanez a helyzet. Pl egy több oktávos padot már képtelenség “kereskedelmi” soundsettekkel felvenni. De ha nagyon combos egy lead vagy akár egy bass, pluck, bármi, szaggat és kimaradnak hangok. Az egyetlen megoldás ha sávonként veszed fel a Virust, nekem is folyamatosan bouncolnom kell ha Virussal dolgozom. Waldorf Kyra vagy Novation Peak, ezek is tudnak audio over usb-t és a számítási teljesítményük is sokkal komolyabb egy Ti-hoz képest. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...