Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Moog DFAM-et vennék, beszéljetek rá másra.


bandus

Kérdés

Sziasztok!

 

Elektronikus zene projektemhez keresnék valami dobgép-szerűséget, de nem a megszokott kick-snare hangokat keresem. Elsősorban ilyen régi, kísérleti elektronikus zenéhez használnám. A jelenlegi setupom: Casio CZ-5000 (polyhoz meg mindenhez), Korg MS-10 (bass, lead, effektezve bármire) és egy Hohner Pianett T (ha valami tényleg analóg hang kell, effektezve ez is mindent tud).

Ezekből gondolom lejön az hogy szeretek tekergetni, gombokat nyomkodni és nem számítógépen szeretném megoldani a ritmusok programozását. Ajánlották már a Korg ES-1 samplert és a Korg Volca Drum-ot. Tudom mindhárom teljesen más állatfaj, ezért kérnélek meg titeket hogy még dobjatok bele pár nevet a kalapba.

Ti mit ajánlanátok kísérletezgetésre, ami árban nem drágább mint a DFAM? Gitáros vagyok alapvetően, nem vagyok benne annyira a szinti-világban. Azokat ismerem csak, amiket az orrom elé tesznek. :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

A volca drum nem hülyeség, bár rendes dobhangokat még nem sikerült előállítanom vele.... mindig elveszek az effektezésben 😁 Persze a Dfam-mel sem garantálható semmi szokványos.

Ami nem feltétlenül olcsóbb nála, az a Machinedrum meg a Nord drum.

Mindkettő alkalmas gyors eredmények elérésére, de a tekergetés szerelmesei is elveszhetnek bennük.

Én az áruk miatt nem aggódnék, mivel mindkettő kapható használtan, és kizárt, hogy valaha eladjam őket 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta +Vader:

A volca drum nem hülyeség, bár rendes dobhangokat még nem sikerült előállítanom vele.... mindig elveszek az effektezésben 😁 Persze a Dfam-mel sem garantálható semmi szokványos.

Ami nem feltétlenül olcsóbb nála, az a Machinedrum meg a Nord drum.

Mindkettő alkalmas gyors eredmények elérésére, de a tekergetés szerelmesei is elveszhetnek bennük.

Én az áruk miatt nem aggódnék, mivel mindkettő kapható használtan, és kizárt, hogy valaha eladjam őket 😎

Ezeknél valamivel intuitívabbat szeretnék a polcon látni. Ezért is tetszik a DFAM, meg a Volca. De biztos van hasonló cucc a piacon. Ezeket lehetne valahogyan együtt használni egy Kaoscillatorral?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nos, kinézetük ellenére ezek igen intuitív cuccok, én kb kétszer vettem őket elő, hogy a manualt már ne kelljen többet lapoznom.... Mindet használtam már kaossilatorral is.

A nordhoz jól jöhet egy looper, de a machinedrumról akár csatornánként is sequencelhető minden hangja kromatikusan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...