Jump to content
Ménemszól.hu

KORG COLLECTION: TRITON (:


djuice

Recommended Posts

Nálam már itt muzsikál a gépen. Nekem nagyon-nagyon tetszik.

A Legacy tulajok kedvezményesen vehetik meg.

Nagyon belehúztak szoftver fronton a nagy nevek is: Roland betette az XV-5080-at a cloudba, a Korg kiadta a FULL Triton "enciklopédiát"... Bezzeg a barom Creative / Sound Blaster lenyelte, eltüntette az Emulator-X-et. Pedig azzal ők is nagyot guríthatnának... :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mondjuk eleve az EXB boardok nyomták a Tritont egekbe sztem, esetleg a mágikus arpeggios szinti hangköltemények, amivel nyitottak az új évezredre, de pont Csabival értekeztük múltkor, hogy a legendásan fostos zongorahangjaival a Korg meg az OASYS / M3 megjelenéséig üldözte a népet. És hiába volt korábban már CX3 orgona hangzásuk is, a Rolandhoz képest valahogy ezt nem erőltették integráció szintjén. Osztán ahogy a Nord is felismerte, hogy billentyűsöknek pedig pont a zongora/hammond a legkardinálisabb a szinti hangok előtt, de valahogy a Korg nem érzett erre rá a workstationökben. A Triton akusztik zongija pl. még a Trinity után is még botrányosabban szólt +ROM ide vagy oda, még EXB szinten se volt túl acélos, egy Extremeben nemrég csekkoltam...

Na mindegy, azért szép gesztus a progi tőlük így fullosan. Én az M1, Wavestation után már a 01/W-t is vártam volna, teljesen más soundjai voltak annak az érának, bár 01/W bankok készültek Tritonra is, de sokkal vékonykábban szóltak mint az eredeti. :(

 

Az EMU-ból meg elvileg ma már a Rossum Electric vagy mi csinálhatna vmit. Pl. egy friss hardver samplernek sokkal jobban örülnék mint az EMU X-nek speciel, de ha már az újév hajnalán az újévi kívánságokról fantáziálunk, dobhatna pl. iOS-re az AKAI is egy fullos samplert! ;)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

KORGék kiadták a KORG Collection 2-t.

Egyrészt GUI frissítés, ami szerintem kifejezetten jót tett az MS-20-nak és a Polysixnek. (Ezeknél a leglátványosabb.) Valamint rengeteg preset került be néhányukba. (MS20, polysix, ?)
A frissítés ingyenes minden KORG Collection tulajnak.

https://www.korg.com/us/products/software/korg_collection/

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...