Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

VGA és a Cubase


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!


Miközben dolgozom a Cubase-zal, és megnyitok egy böngészőt, a Cubase elkezd recsegni, és a görgetéssel szinkronban akad stb. Ha nem mozog a kép akkor nincs baj, de ha görgetem a böngészőben az oldalt, akkor meg van zavarodva a Cubase. Lehet ennek köze a VGA-hoz?
PC Setup: Gigabyte Z170X-gaming 7, i7-7700, INTEL HD630 VGA, 1X 16Gb HyperX Fury Black 2666MHz, 2X8Gb Samsung 2400 MHz. (igen tudom a memóriák így nem teljesen passzolnak, a 2X8Gb lecserélésre kerül ugyanolyan 1X16 GB modulra, mint ami van benne jelenleg is)
Win10 Pro (hivatalos) és a Cubase 10 Pro SAMU EVO 970 NVME SSD-n, sampler könyvtárak SAMU QVO 2Tb SSD-n, a projektek Toshiba DT01ACA300 HDD-n. 
Az ASIO meter peak-be ugrik, amikor görgetek (nem a HDD kijelző). 
Még annyit hozzátennék, hogy a régebbi gépemen, is ugyanez a szitu volt 1-1 nagyobb projektnél és abban 3db azonos memória modul volt, de szintén Intel  HD4600 VGA. 
A megtisztelő válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Mi a hangkártya és mennyi a buffer?

 

Apollo X6 és 128/256
De kizárólag csak akkor, ha megnyitok egy böngészőt.
Ha csak a Cubase működik, akkor nincs problémám. A projektet bőven terhelhetem instrument sávokkal, nincs gáz. 

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 perccel ezelőtt írta Hobkins:

De zongorázni nem tudok 1024-gyel :D 

Ja, de amellett meg nem csinálunk mást. Sajna ez így megy.
Ez két külön üzemmód, amikor real-time kell monitorozni, meg amikor keverés van.
Kíváncsiságból majd megnézem, hogy nálam is ez van-e a böngészővel, de nem lep meg, ha igen.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Épp most írta deneverstudio:

Ja, de amellett meg nem csinálunk mást. Sajna ez így megy.
Ez két külön üzemmód, amikor real-time kell monitorozni, meg amikor keverés van.
Kíváncsiságból majd megnézem, hogy nálam is ez van-e a böngészővel, de nem lep meg, ha igen.

Pihentetés képpen szoktam böngészni, de akkor meg hallgatom mellette, hogy mit javítsak még. Akkor jönnek új ötletek, stb.
Nyilván nagy üzemben igazából még internet se kellene rá, de nálam ez egy mindenes gép, mivel csak home szinten csinálom az egészet.
Cubase 8 óta tapasztalom ezt a jelenséget. Ha nincs betöltve sok sampler, akkor is peak-el néha az ASIO meter böngészés közben, és azért szerintem ennyire nem kéne megfogni a gépet pár sávnak meg egy böngészőnek. És az is érdekes, hogy pl. Firefox jobban gyilkolja, mint a Chrome. Azért gondolok a VGA-ra, mert ugye a rendszer memória egyben a VGA memóriája is. És amikor tölti a képkockákat a RAM-ba, akkor jönnek elő a szaggatások, fura hangok. Legalábbis az én elméletem ez. Ezért gondoltam, hogy egy dedikált GPU+RAM megkönnyítené a rendszer memória helyzetét, és talán megszűnne a probléma. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja, hát net nélkül manapság már nem lehet meglenni, az biztos. Jó lenne kipróbálni egy komolyabb video kártyával.
Amikor elkezdtünk gépezni, akkor csak Matrox jöhetett szóba audio gép esetében, de az egy vagyonba kerül,
úgyhogy már régóta leszoktunk róla mi is. Egyszerűbb, 15-20eFt-os videókártyákkal toljuk azóta.
Nem volt még velük gond, de majd megnézem, hogy mi történik ilyen alacsony latencyn.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

 Egyszerűbb, 15-20eFt-os videókártyákkal toljuk azóta.
Nem volt még velük gond, de majd megnézem, hogy mi történik ilyen alacsony latencyn.

Előre is köszönöm, ha lesz rá időd! 

Szemezek 2 olcsobb kategorias VGA-val, egyik Alinak lesz sok kijelzos megjeleniteshez, egy GTX 1050 2Gb. Még utana olvasok, h. mennyire jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta deneverstudio:

Prism Sound Titan, ami USB2

No, ez nagyon jó konstelláció a kérdésemhez!

Ilyen top pro vonalon mit keres az usb 2 kommunikációs forma??? (most nem alázásképp, de egy rádiós hangmérnök ismerősöm egyszer azt mondta, "hangátvitelre usb? abba max csak az egerem dugnám be...!")

Aztán meg a Prism nem épp Casio kategória, szóval na! Hogy is van ez?

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

USB 2.0 = 480 Mbit/s. Ha eleresztünk egy sztereo csatornát 24 bit/192 kHz-re, annak átviteli sebessége 9216 kbps. Ebből kiszámolható, mire képes az USB. De ezt mindannyian tudjuk. A Prism is tudja. (Latency-vel most nem számolunk.)

A rádiós hány csatornát akart egyszerre kezelni egy USB-n (akár 44.1-en), hogy akadályba ütközött?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta deneverstudio:

Nálam nem csinálja. Mondjuk ez nem Apollo, hanem Prism Sound Titan, ami USB2. Lehet, hogy nálad ez Thunderbolt rumli.
Esetleg próbál meg, hogy másik slotba rakod a videó kártyát.

Köszönöm, hogy megnézted!
Mivel Intel a VGA, nem lehet sehova rakni, mert alaplapi, illetve CPU-ba integrált.
Az előző setup-om egy Avid Duet by Apogee volt, ami ugyancsak USB 2.0 és azzal is tapasztaltam ilyen problémát. Szintén Intel alaplapi VGA-val, csak az Intel HD4600 volt WIN 7 oprendszerrel 24Gb RAM, i7-4790 CPU-val. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Hobkins:

Köszönöm, hogy megnézted!
Mivel Intel a VGA, nem lehet sehova rakni, mert alaplapi, illetve CPU-ba integrált.
Az előző setup-om egy Avid Duet by Apogee volt, ami ugyancsak USB 2.0 és azzal is tapasztaltam ilyen problémát. Szintén Intel alaplapi VGA-val, csak az Intel HD4600 volt WIN 7 oprendszerrel 24Gb RAM, i7-4790 CPU-val. 

Akkor rakj bele egy Nvidia kártyát például. Jó eséllyel megszűnik a gond.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta djuice:

No, ez nagyon jó konstelláció a kérdésemhez!

Ilyen top pro vonalon mit keres az usb 2 kommunikációs forma??? (most nem alázásképp, de egy rádiós hangmérnök ismerősöm egyszer azt mondta, "hangátvitelre usb? abba max csak az egerem dugnám be...!")

Aztán meg a Prism nem épp Casio kategória, szóval na! Hogy is van ez?

Nem elmélkedtem ezen. 16 sáv és semmi baj sincs vele, ráadásul brutál jól szól.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...