Jump to content
Ménemszól.hu

KORG 2020 - Wavestate


djuice

Recommended Posts

Néztem én is a youtube-on. Érdekes, hogy most hirtelen több cég is ezt az irányt vette elő. Kiváncsi leszek, hogy mennyiért mérik majd. A fickó a roland jupiter ex és a yamaha modx-et is hasonlítgatja hozzá.
 

 

Szerkesztette power32
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 8 months later...

Ez a Wavestate 2.0 frissítés tök jó példa lehetne más gyártók számára is:

Annak idején a Nord Wave 1-hez nem voltak egetrengető felhasználói kérések, hogy milyen frissítéseket lehetne még betenni abba a szintibe (még olyan felhasználói ötletek is felmerültek, hogy fizetnének az upgrade-ért csak legyen már valami). De ehelyett nem történt semmi csak jó pár évre rá, inkább kihozták a majd 1 millás Nord Wave 2-t. A NW2 tényleg gyönyörű, valóban ott van minden feature (nemcsak az NW1-hez tartozó akkori kérések, hanem sokkal több) csak hát annyiba kerül, amennyi. Luxus kategória az elitnek.

A Korg meg eközben simán képes egy nagyobb frissítést adni az eredeti szintijéhez a felhasználók kérései alapján? Ezért tényleg jár a dícséret a Korg-nak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta ProfesszorX:

Ez a Wavestate 2.0 frissítés tök jó példa lehetne más gyártók számára is:

Annak idején a Nord Wave 1-hez nem voltak egetrengető felhasználói kérések, hogy milyen frissítéseket lehetne még betenni abba a szintibe (még olyan felhasználói ötletek is felmerültek, hogy fizetnének az upgrade-ért csak legyen már valami). De ehelyett nem történt semmi csak jó pár évre rá, inkább kihozták a majd 1 millás Nord Wave 2-t. A NW2 tényleg gyönyörű, valóban ott van minden feature (nemcsak az NW1-hez tartozó akkori kérések, hanem sokkal több) csak hát annyiba kerül, amennyi. Luxus kategória az elitnek.

A Korg meg eközben simán képes egy nagyobb frissítést adni az eredeti szintijéhez a felhasználók kérései alapján? Ezért tényleg jár a dícséret a Korg-nak.

Azert a Korg-ot sem kell felteni, amit anno az uj Electribe-al lemuveltek az hasonloan pofatlan volt. Volt egy rakas bug meg elvarhato feature request amihez hozza se nyultak, de amikor az emberek rajottek, hogy ki lehet cserelni a sima es a Sampler firmwaret, akkor azt kb azonnal foltoztak.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Mangonel:

Azert a Korg-ot sem kell felteni, amit anno az uj Electribe-al lemuveltek az hasonloan pofatlan volt. Volt egy rakas bug meg elvarhato feature request amihez hozza se nyultak, de amikor az emberek rajottek, hogy ki lehet cserelni a sima es a Sampler firmwaret, akkor azt kb azonnal foltoztak.

Hát igen, egy bughalmaz. Itt a remek alkalom, hogy megcsinálják!

Link to comment
Share on other sites

Sztem nem egy csapat tervezi egy cégen belül sem a motyókat, aztán ki hogy csinálja közöttük... Pl. anno a Korg az olaszokkal is kooperált, igaz teljesen más vonalon, mint amiket írtatok. De ismerek olyan olasz gyártót, ami az évek óta futó, s nem olcsó csúcsmodell hangszeréhez is úgy ad ki szoftverfrissítést, hogy fagylaltozni megy vele mindenki....

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 09. 03. at 17:34 írta djuice:

Sztem nem egy csapat tervezi egy cégen belül sem a motyókat, aztán ki hogy csinálja közöttük...

Igen, a honlapon írják is: Designed by KORG R&D in California.

Nem tudom milyen Korg tervező-csaptok vannak és mi a különbség a munkamódszerek között. Mindenesetre ez az R&D tervezte annó az OASYS-t is és hát oda is sorra érkeztek az újabb és újabb szoftveres bővítési lehetőségek.

Szerintem ezzel a Wavestate, Modwave, Opsix vonallal most valami új "hullámot" akartak gerjeszteni az uncsi újdonságok állóvizében... szerintem sikerült... és valószínűleg ők is így érzik, úgyhogy egy kicsit még tolják.

Azzal egyébként egyetértek, hogy általában nulla, vagy max. egy frissítést szoktak megélni az alsó és középkategóriás hangszereik. Az említett Electribe2-ben nekem is volt több hiányzó fájdalmam, még petíciót is adtak be a felhasználók (amit én is aláírtam), de sosem találtak meghallgatásra a kéréseink, pedig a kék-piros frissítés még csak ez után érkezett, de nem hozott semmi értékelhető újítást... izé újítást? még javítást sem :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Sziasztok! 

Szeretném telepíteni a 2.0 firmwaret, de ahhoz hogy ezt meg tudjam tenni, előbb az 1.0.6-os verzióra kell frissíteni, ami pedig már nem elérhető a Korg oldalán.. 

Valaki rendelkezik ezzel a verzióval, és el tudná küldeni?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Moonbow:

Sziasztok! 

Szeretném telepíteni a 2.0 firmwaret, de ahhoz hogy ezt meg tudjam tenni, előbb az 1.0.6-os verzióra kell frissíteni, ami pedig már nem elérhető a Korg oldalán.. 

Valaki rendelkezik ezzel a verzióval, és el tudná küldeni?

Köszönöm!

Feltöltöm drive-ra és küldök linket privátban.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
5 órája írta Szodike:

desktop formátumra alakíthatod az opsix/modwave/wavestate-edet

Anno én is gondolkoztam, hogy egy ügyes asztalossal (ma meg már inkább 3D nyomkodóval), fogom a MicroX-emet és sk. terv. új panelbe szerelve a belét, összeépítem akármi mással, amit szintén ilyen deskt. modul befogadására alakítok. Tulkép. ilyen Lego elvvel már rég működhetne minden hangszer, akár csak a modularok más területen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ez a Korg vonal amúgy is modolásra született, a roland butik szériához hasonlóan lett volna fincsi - egy kaszni billentyűzettel, ami lehet occó vagy aftertouch nyalánkság is - a kedves vevő igényeinek és pénztárcájának megfelelően, és szépen belepattintod a modwave/opsix/wavestate trió általad birtokolt tagját :)

A kezem meg a bilibe lóg :D

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Azt értem, hogy a rack modulok miért haltak ki, de a desktop verziók simán életképesek lehetnének. Billencset meg külön is vehetne bárki ami tetszik melléjük. Nem értem minek erőlködnek a gyártók azzal, hogy budi nagy kasznit varrjanak egy vasnak, meg spóroljanak a billentyűzet olcsósításon már-már a kritikán aluli minőségérzetekig, mikor a Fatartól szerzik be amúgy is a legtöbben a gyártók. Arranger vasaknál is pl. csak a Ketron gyárt ma még modul verziót utolsó mohikánként, s akinek meg pont egy kalapácsmechanikás zongorával kell, jól tudja is párosítani. Hogy ezt miért nem látja be más cég is, nem értem!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A Korg eljátsza most a szokásos rókabőr műsorát, jön a wavestate-ből és az Opsix-ből az "SE" változat alaméjnium kasztnival, a Nautilus-ból a sokat sejtető "AT" variáns (spoiler: aftertouch-os keybed-del), nem is beszélve az mk2 verziókról, amikben gyakorlatilag csak a SOC lett cserélve egy gyorsabb rb pie-ra ...

Talán ha nagyon nem veszik a népek, akkor rájönnek, hogy nem ezzel lehet becsalogatni (vagy bent tartani) a kedves vevőt a korg kocsmába(n)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...