Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Foglalkozik valaki egyedi méretű "tok" vagy "rack" készítéssel?


pocakka

Kérdés

Sziasztok! Van itt a fórumon olyan ügyeskezű szakember, aki tudna a képen láthatóhoz (Youtube képernyőkép) hasonló logikájú utazó házat / rack-et készíteni úgy, hogy egy Elektron Analog Four MK II és egy MPC Live stabilan elférjenek benne egymás fölött? Csináltam hozzá Photoshop-ban egy vázlatos képet, hogy mit is szeretnék. A két kütyü szélén az áttetsző keret csak azt mutatja, hogy valamiféle perem kellene föléjük is, ki ne essenek.

Minden ajánlatot szívesen meghallgatnék.

Köszi előre is :)
 

Screenshot_2020-02-06 ann annie.jpg

rack.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
7 órája írta HUGO:

Elvileg Tajtiék foglalkoznak ilyennel, de ha magad vágnál bele, alapanyagot pl. az Elimextől tudsz szerezni hozzá.

B-tervként pedig érdemes lehet szétnézni az SKB termékei között.

Vagy a használt piacon.

Tajtiéknak már írtam is, köszi.
Tudsz esetleg szabvány rack sablon mérteket, ami alapján lehet keresni? Átnéztem vagy 100-at külnféle oldalakon, de valahol nem passzolnak, vagy túl mélyek (23cm), vagy túl szélesek. Még a Thomann case tervezője sem lett jó.

Kb ilyen belső méretet keresek mint a képen (+- 1-2 cm eltérés simán jó lehet), mélységre 10-12 cm pedig bőven elég lenne.

A gond, hogy ha Google-ben így keresek, nem ad ki semmit (pl.-: "50x56x12 rack", vagy "50cm x 56cm x 12 cm case").

rack-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No, sikerült megtalálni a megfelelő táskát (a Zomo-tól rendeltem be, Pioneer DJM-2000-hez való), belepróbálva nagyjából a cuccokat, el is férnek kábelezéssel együtt. Már csak a szivacs része kérdéses, hogy stabil legyen.

Viszont amikor táblás szivacsra (egy 500x600x80mm-es már bőven jó lenne), vagy pl. "hard foam"-ra keresek, mindenhol puhább szivacsokat találok a neten.

A táskához kaptam pár darabot ez jó is lenne anyagban. Ebből a fajtából már ki lehetne alakítani stabilan a cuccok helyét, viszont nem tudom, mi a szivacsfajta hivatalos neve. Be lehet nyomni, de csak erősen (nagyon tömör, és masszív, de még rugalmas).

Nem tudja valaki, hogy érdemes erre keresni?

IMG_20200214_173419.thumb.jpg.3b793f1f358b8c26da45447f6b5a1af6.jpg

IMG_20200214_173536.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Most akkor én kérdezek (újabb topicnyitás helyett):

Van valakinek tapasztalata gyári eredetiben már nem elérhető rack fülek gyártásában/gyártatásában?

Gondolom a lemez nem kerül sokba, és a csavarközöket kimérni sem nagy mutatvány, de ha bármi egyéb turpisságról tudnom kell, hadd halljam!

Természetesen jöhetnek a barkácsprofesszorok nevei is....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...