Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI Rendszer kötése


clubimpacto@index.hu

Kérdés

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.Adott egy olyan rendszer ahol hangkari midi i/o, midi 4x4 port,master keyboard,sampler 1,sampler 2.Ezt szeretném összekötni úgy hogy a master keyboard tudja megszólaltatni a vst-ket és a sampler-eket és természetesen a cubase midi jeleit is ugyanígy fogadják a hangszerek.

Köszönöm!

Péter

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Hello:)

Bocsi a gyors infókért,megoldottam.Köszönöm a segítséget.A latency-vel nem tudok mit kezdeni,a paralell port-os miditerminál gyakorlatilag nem érzékelhető késést produkált.Ez az usb M-audio 128-as buffernél is késik.Valószínű hogy a probléma összetettebb win 7-Terratec driver lehet a ludas.Ezt sajnos csak újabb hangkari tudja megoldani.Ez most elérhetetlen.Még egy kérdés ha belefér:A midi out-ok a samplerekben milyen üzeneteket küldenek vissza,és mi a jelentőségük?Mondjuk az én esetemben.Pl.:Sampler out-midi interface in.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 0
35 perccel ezelőtt írta clubimpacto@index.hu:

A midi out-ok a samplerekben milyen üzeneteket küldenek vissza,és mi a jelentőségük?Mondjuk az én esetemben.Pl.:Sampler out-midi interface in.

Az nagyban függ attól is, hogy valójában milyen samplerről is beszélünk? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Abban az esetben van jelentősége a visszaérkező midi jelnek, ha az adott samplerrel műveleteket tudsz végrehajtatni zene közben. Például ha az a sampler egy MPC lett volna, akkor lehetne oda-vissza csinálni dolgokat.

Az említett két sampler esetén szerintem nincs különösebben releváns funkció amit érdemes visszakötni. Hacsak nem akarsz sysex-ben hangszíneket lementeni a számítógépre... de ezt nem tartom valószínűnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Bocs ha szét offolom a témát, de hát ha itt kapok gyorsan választ a kérdésemre.
Van egy Focusrite Clarett hangkártyám, aminek van MIDI be/ki menete. Jelenleg használok vele egy Roland SE-02-t. Eddig semmi probléma nincs a képlettel, működik. Szeretnék venni egy JU06A-t és egyelőre nem tudom, hogy tudnám megoldani a rendszerbe kötését. Tudnátok megoldást mondani, hogy tudok több külső vasat párhuzamosan használni?

Jelenleg így néz ki a lánc: Clarett midi out --> SE02 midi in --> SE02 out --> Clarett in. Ezt egy USB midi bill.-el vezérlem.

Bocsánat, ha eleve hülyeséget kérdezek és nagyon triviális a megoldás, de ez a talaj még új nekem :)

Köszi!

Bence 

Link to comment
Share on other sites

  • -1
1 órával ezelőtt írta clubimpacto@index.hu:

 

A midi4x4 valószínűleg gyári presetként tudja az egyetlen bemenetet küldeni az összes kimenetre párhuzamosan. Ha azt egy kicsit tudod finomhangolni, akkor a keyboard és a cubase is szabad utat kaphat.

Az én kérdéseim:

A samplerek egyetlen midi sávot használnak, vagy multimódban mennek?

A billentyűzet zónázva vagyon, vagy külön presetet váltogatsz minden hangszer vezérlésére?

A billentyűzetet cubase-be is be akarod kötni, vagy a sequencertől függetlenül játszanál vele sávokat?

Link to comment
Share on other sites

  • -1
1 órája írta +Vader:

A midi4x4 valószínűleg gyári presetként tudja az egyetlen bemenetet küldeni az összes kimenetre párhuzamosan. Ha azt egy kicsit tudod finomhangolni, akkor a keyboard és a cubase is szabad utat kaphat.

Az én kérdéseim:

A samplerek egyetlen midi sávot használnak, vagy multimódban mennek?

A billentyűzet zónázva vagyon, vagy külön presetet váltogatsz minden hangszer vezérlésére?

A billentyűzetet cubase-be is be akarod kötni, vagy a sequencertől függetlenül játszanál vele sávokat?

Köszönöm a segitségedet! A samplerek multimode-ba mennének, a cubase ugyan úgy a keyboard- al működjön. Mindenhez külön preset- eket használnék, és nincs megosztva a masterkeyboard-al. Régebben egy ESI termiált használtam, de ezt anno nem én kötöttem láncba és nagyon jó lenne tudnom, hogy a midi i/o hogy követi egymást a láncban. 

Nagyon köszönöm!

Péter

Link to comment
Share on other sites

  • -1

Hát akkor keyboard megy az egyik bemenetbe, és onnan a cubase-be (mondjuk 1. kimenet vagy usb). Így tetszőlegesen fel is tudod venni az éppen játszott részeket a sequencerbe, vagy csak simán továbbküldöd a jelet a hangszerek felé.

Aztán a számítógép jöhet vissza egy másik bemeneten, és azt kell kiosztani az összes többi kimenetre a samplerek felé. A midi routereknek már viszonylag régóta van PC-s szerkesztő progijuk, abban ez gyorsan kivitelezhető, viszont a vst-k irányítása cubase-en keresztül megy, gondolom....

A billentyűzeten hány kimenet van, illetve hány különböző preset futna? Azok gondolom, saját csatornára vannak címezve....

Link to comment
Share on other sites

  • -1

Hát ez akkor derül ki amikor összeáll a rendszer.A vst-kkel nincs gond az mindig master billrő megy és a sequencer-be beírt jeleket játssza. A két sampler elvileg 64 ch-t kezel de ennyi nyiván nem kell.Általában a sequencer virtuális klaviatúrájára ossza ki a készletet amit behívsz a hardverbe.Megpróbálom a driver-ben hátha van vmi opció setup-ra.Ez nagy segítség volt Tőled!Nagyon köszönöm!Írok holnap ahogy összeraktam.Köszi még1x!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • -1

Az nem elég, ha a Cubase-ben adott MIDI sáv MIDI bemenetének kijelölöd a MASTER Keyboard-ot, MIDI kimenetének a hardver Sampler adott MIDI csatornáját, a sávon pedig bekapcsolod a MIDI THRU funkciót?

Túl sok szervezést nem igényel, csak rajta kell lennie a MIDI interface IN bemenetén a Keyboardnak, két MIDI OUT kimeneten pedig a samplereknek. A CUBASE-ben pedig amikor létrehozol egy hangszeres sávot, egyszerűen megmondod hogy melyik irányba menjen: egyik MIDI, másik MIDI, vagy VST. A THRU funkció bekapcsolása pedig biztosítja, hogy a sampler a Keyboard jelét is megkapja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...