Jump to content
Ménemszól.hu

Zongora hangszín beállítás


Kisrob

Recommended Posts

Sziasztok! Van egy Roland RD 700NX színpadi zongorám és hozzá két Yamaha HS 8 stúdió monitorom. Hatalmas csalódás a zongora hangszínek. Tekergetem én a potikat de harmat gyenge az a zongora hangszín. Szerintetek is gyenge ennek a zongorának a grand piano Hangszíne vagy vannak konkrét beállítások amivel ezt fel lehet turbózni? Hisz profi cuccról beszélünk és nem gondolnám hogy ennek ilyen ramatyul kellene szólni. Equaliezeren túlmenően tud valaki segíteni hogy milyen beállítással lehet ezen javítani? Köszönöm segítségeteket előre is.

Link to comment
Share on other sites

Fejhallgatón mindig jónak tűnik egy-egy hangszer, aztán...

Nekem haveromnak volt NX, most RD2000-e van, de a kitűnő mechanikát leszámítva egyiknél se volt soha az a "kéne" érzésem. Az NX-et módom volt élő buliban is hallani és próbálni, de ugyanazt tudom mondani hatalmas csalódás volt hangzásban. :(

Nézegettem én RD800-at is hangszerboltban, ...arról inkább jobb nem is beszélni! 

Valami tényleg nem kerek ezeknél a Rolandoknál, pedig annyi innovációt tettek különböző zongora hangzásokba (super natural, v-piano). A nagyobb gond inkább az, hogy tényleg nem tudja az ember mit venne helyette ami jó és szól mint az álom.

A havernak volt előtte Yamaha cp5 és cp4 is mielőtt RD2000-et vett. Hát még úgy a cp4 azt mondom hogy szólt is valamennyire, pedig a Yamahák aztán tényleg cérnák.

Nordokat próbáltál már? Buták ugyan nagyon, de a zongorához azok vannak legközelebb hangzásban.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

23 órája írta djuice:

Fejhallgatón mindig jónak tűnik egy-egy hangszer, aztán...

Nekem haveromnak volt NX, most RD2000-e van, de a kitűnő mechanikát leszámítva egyiknél se volt soha az a "kéne" érzésem. Az NX-et módom volt élő buliban is hallani és próbálni, de ugyanazt tudom mondani hatalmas csalódás volt hangzásban. :(

Nézegettem én RD800-at is hangszerboltban, ...arról inkább jobb nem is beszélni! 

Valami tényleg nem kerek ezeknél a Rolandoknál, pedig annyi innovációt tettek különböző zongora hangzásokba (super natural, v-piano). A nagyobb gond inkább az, hogy tényleg nem tudja az ember mit venne helyette ami jó és szól mint az álom.

A havernak volt előtte Yamaha cp5 és cp4 is mielőtt RD2000-et vett. Hát még úgy a cp4 azt mondom hogy szólt is valamennyire, pedig a Yamahák aztán tényleg cérnák.

Nordokat próbáltál már? Buták ugyan nagyon, de a zongorához azok vannak legközelebb hangzásban.

Köszönöm szépen válaszod maximálisan egyetértek veled. Igazából azt tapasztalom hogy ha a mechanika jó akkor a hangszín hagy némi kívánni valót maga után és fordítva. Valóban a Nordok zongorában nagyon jók. Én személy szerint bele fáradtam hogy írreális összegeket költsek. Még maximum egy jó hangmodulban gondolkozom mert a mechanikája viszont nagyon ott van.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Kisrob:

Még maximum egy jó hangmodulban gondolkozom mert a mechanikája viszont nagyon ott van.

Szerintem is az NX-nek volt az egyik legjobb mechanikája. Az RD800-nál a billentyűk bevonata irgalmatlanul illúzióromboló volt, az RD2000 meg már jóval puhább billentést ad.
Hát, a hangmodulok sajnos már kihalt állatfaj. Esetleg a Ketron Klavipro említhető még közülük https://www.thomann.de/hu/ketron_klavi_pro_piano_expander.htm de nem biztos hogy megéri az invesztálást.
Van egy haverom, ő pl. Kawai VPC1-et használ ipaddel. Inkább azt mondanám én is, hogy szoftveres kiegészítéssel kéne kísérletezni.

Pl.: 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
Ekkor: 2020. 02. 17. at 16:33 írta djuice:

Szerintem is az NX-nek volt az egyik legjobb mechanikája. Az RD800-nál a billentyűk bevonata irgalmatlanul illúzióromboló volt, az RD2000 meg már jóval puhább billentést ad.
Hát, a hangmodulok sajnos már kihalt állatfaj. Esetleg a Ketron Klavipro említhető még közülük https://www.thomann.de/hu/ketron_klavi_pro_piano_expander.htm de nem biztos hogy megéri az invesztálást.
Van egy haverom, ő pl. Kawai VPC1-et használ ipaddel. Inkább azt mondanám én is, hogy szoftveres kiegészítéssel kéne kísérletezni.

Pl.: 

 

Üdv. Ez sem Nord, hanem a Nord felületet utánzó szoftverzongora készlet, de egyébként nagyon jó! Azonban ilyet a neten sehol nem találtam vásárlásra. Talán Dél-Amerikában forgalmazzák... Esetleg tudja valaki, hol lehet hozzájutni?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...