Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

32 bit float VS 64 bit float


endilv426

Kérdés

Eddig Cubase 5-öt hasznéltam, most gondolkozok rajta, hogy átváltok a 10-esre. Összességében könnyebb, jobb dolgozni a 10-essel az 5-öshöz képest? (a kinézete nem nyerte el a tetszésem a 10-esnek de ez szubjektív)

A 32 bit float és 64 bit float közötti minőségbeli különbség számottevő? Ahogy olvastam a külföldi fórumokon elméletileg a 64 bit floatnál tisztább lesz a végeredmény, de ott megoszlottak a vélemények....

Úgy tudom, hogy elméletileg a hátránya, hogy nagyobb helyet foglal a rögzített fájl és több memóriát használ fel.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

A 64 bit float alapvetően számítási módszer, tehát nem foglal nagyobb helyet semmi sem, mert a felvétel ugyanúgy 24 bit integer. Az más kérdés, hogy szükség esetén lehet csinálni 64 bit float fájlokat is. A processzort viszont keveréskor jobban leterheli a 64FL, ráadásul jelenleg még nem sok értelme van, mert a legtöbb plugin nem tudja. Szóval csak ezért ne akarj váltani, de van más ezer ok, amiért érdemes lehet.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta deneverstudio:

A 64 bit float alapvetően számítási módszer, tehát nem foglal nagyobb helyet semmi sem, mert a felvétel ugyanúgy 24 bit integer. Az más kérdés, hogy szükség esetén lehet csinálni 64 bit float fájlokat is. A processzort viszont keveréskor jobban leterheli a 64FL, ráadásul jelenleg még nem sok értelme van, mert a legtöbb plugin nem tudja. Szóval csak ezért ne akarj váltani, de van más ezer ok, amiért érdemes lehet.

 

Konkrétan mikre gondolsz, mik lennének az előnyök amiért érdemes lenne az 5-ösről a 10-es verzióra váltani?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! Egymás mellett megnyitottam a Cubase 8.5 el, és a Cubase 10.5 pro-t, és azt tapasztaltam , hogy a 10-es verziónál  a mix console-n behívott ( mindegyik, a steinberg és az user is ) track picture minősége gyengébb, mint a nyolcas verziónál. ( a többi felület egyformán jó..) Egymás próbaprojectjeit oda-vissza töltve is. Mintha alacsony felbontást látnék, úgy néz ki.. Minden más grafikai megjelenés tökéletes .Lehet ezt orvosolni beállítással a C10-en?

Szerkesztette zsole
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...