Jump to content
Ménemszól.hu

Elektron Model: Cycles


cantor

Recommended Posts

Ekkor: 2020. 02. 28. at 13:53 írta Wytchelle:

Kivancsi vagyok amugy, hogy maga a hardware mennyire kulonbozik a Model:Samples-tol. Igy elso ranezesre akar egy sima fizetos firmware updattel meg lehetett volna oldani es nem termeltek volna vele extra elektronikai hulladekot.

Itt inkább az a lényeg, hogy ugyanazon a hardware alapon kihoznak több terméket, így a nagy mennyiségből származó költségcsökkenést maximálisan ki tudják használni.

Technikailag nyilván csak a szoftver más, de a szabadon váltogatást meg nem fogják a felhasználóknak engedni, mert pénzt is kéne valamivel keresni, ha már a fejlesztést beleölték :)

A fizetős upgradeben persze igazad van, de valószínűleg a rászítázott feliratok nem stimmelnének.

Szerkesztette knobtwist
Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta knobtwist:

Itt inkább az a lényeg, hogy ugyanazon a hardware alapon kihoznak több terméket, így a nagy mennyiségből származó költségcsökkenést maximálisan ki tudják használni.

Technikailag nyilván csak a szoftver más, de a szabadon váltogatást meg nem fogják a felhasználóknak engedni, mert pénzt is kéne valamivel keresni, ha már a fejlesztést beleölték :)

A fizetős upgradeben persze igazad van, de valószínűleg a rászítázott feliratok nem stimmelnének.

Ertem en, hogy mirol van szo, csak szerintem kihozhato lenne ugyanakkora haszonnal egy altalanos Machine:~ amin a kulonbozo OS verziok/expansionok jelentik a hozzaadott erteket. Igy nem kene ket kulonbozo verziot gyartatni, szallittatni, menedzselni, hanem lenne egy, aztan azt rak ra az ember amit akar. Tovabbertekesitesnel meg lehet szopatni a felhasznalokat DRM-el es akkor maris minden hasznalt eladasnal csengetnek a kasszaba. A szitazas helyett meg lehetne csupasz es akkor matricakkal eldontod, hogy mit raksz ra. :)

Ennek a fajta sunyisagnak amugy a Korgek a mesterei, akiknel egy par byte atirasaval cserelheto volt a firmware Electribe es Electribe Sampler kozott. A Zoom szinten zenesz, ott ugyanaz a DSP chip van minden ujabb cuccon es lazan cserelhetok az effektek a kulonbozo arkategoriak vagy eppen hangszerek kozott.

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta Wytchelle:

Ertem en, hogy mirol van szo, csak szerintem kihozhato lenne ugyanakkora haszonnal egy altalanos Machine:~ amin a kulonbozo OS verziok/expansionok jelentik a hozzaadott erteket. Igy nem kene ket kulonbozo verziot gyartatni, szallittatni, menedzselni, hanem lenne egy, aztan azt rak ra az ember amit akar. Tovabbertekesitesnel meg lehet szopatni a felhasznalokat DRM-el es akkor maris minden hasznalt eladasnal csengetnek a kasszaba. A szitazas helyett meg lehetne csupasz es akkor matricakkal eldontod, hogy mit raksz ra. :)

Ennek a fajta sunyisagnak amugy a Korgek a mesterei, akiknel egy par byte atirasaval cserelheto volt a firmware Electribe es Electribe Sampler kozott. A Zoom szinten zenesz, ott ugyanaz a DSP chip van minden ujabb cuccon es lazan cserelhetok az effektek a kulonbozo arkategoriak vagy eppen hangszerek kozott.

 

Nem hülyék a gyártók, tisztában vannak az összes opcióval és saját profitjuk irányába optimalizáltak.

Ellenben a vásárlók nagy többsége nem ért a firmwarekhez, azt érti hogy bekapcsolja és működik, a gomb azt csinálja ami oda van írva. Minden egyéb kombináció fejfájás és support költségekkel jár.

Szerintem ha nekünk kéne egy hasonló gépezetet és fejlesztési folyamatot irányítani és életben maradni a Behringerek világában, akkor mi is nagyon gyorsan ugyanebben a hajóban kötnénk ki függetlenül attól hogy mik az ideáljaink.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta knobtwist:

...

Illetve nyilvan uzleti modelljukkel kockazatot vallalnak, ahogy irod is, a profitjuk maximalizalasanak erdekeben. De kockazatot vallalnak.

Az elektron-tol nekem nagyon batornak tunik az ebbe az arkategoriaba valo ereszkedes, es en sem csodalkozom, hogy nem engedik hipp-hopp FW update utjan hasznalni a kulonbozo modulokat. Bar vegulis fizetosen lehetne az is bizniszmodell, hasonlo kockazatokkal. Plug-out reinvetned.

5 órája írta knobtwist:

 és életben maradni a Behringerek világában, akkor

Ezt kulon kiemelnem az igazsagtartalma miatt!

A behri nagyon durvan felrazta a piacot az elmult 1-2 evben. Nyilvan az also/belepo kategoriat elsosorban, de a lejart szabadalmi oltalmu cuccok "ujragyartasaval" vegulis magasabb helyekre is befer, mert 1. szare-hugye van, 2. amit iger, egeszen jol hozza is. Es ez nem baj. Nagyon nem.

Ami erdekes szamomra az elektrontol, akitol ezt nem varnam el alapbol, hogy igenis rarepul erre a piacra, ami volumeneben nagy, arreseben korlatozott, ezert kulonosen kockazatos, es ebbe vegulis nem voltak bele-eroltetve.

Viszont mivel az egesz csak szoftver, aminek a fejlesztesi reszet mar megoldottak korabban (es meg a szabadalmi oltalma sem jart le :) ) , ezert vegulis a digit cuccaikat meg tudjak oldani joarasitva kezdoknek, kapudrogkent. A4 sajnos nem lesz ilyen formatumban, dehat ez mar csak ilyen. :)

Szoval nekem tetszik, es remelem sikeres! :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2020. 03. 02. at 17:26 írta Wytchelle:

fajta sunyisagnak amugy a Korgek a mesterei, akiknel egy par byte atirasaval cserelheto volt a firmware Electribe es Electribe Sampler kozott. A Zoom szinten zenesz, ott ugyanaz a DSP chip van minden ujabb cuccon es lazan cserelhetok az effektek a kulonbozo arkategoriak vagy eppen hangszerek kozott.

Ez nem sunyiság - úgy hívják üzlet és ezek a cégek ebből élnek. Nem jótékonysági intézményekről beszélünk, hanem piaci alapon működő társaságokról - nyilván nem az az érdekük, hogy vicsellnek budapestről egy matricázással két elektronja legyen egy dobozban - nem bántásból írom. Amúgy csomó TC electronic pedálban is kopp ugyanaz a circuit van, csak más sw fut rajtuk, így lesz az egyik flashback, a másik corona chorus stb.

Szerkesztette cisco
Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta cisco:

Ez nem sunyiság - úgy hívják üzlet és ezek a cégek ebből élnek. Nem jótékonysági intézményekről beszélünk, hanem piaci alapon működő társaságokról

Igen, ez tök jogos. Azt gondolják a zenészek, hogy a zene az egy olyan művészeti ág amitől szebb lesz a világ és ezért pusziért kéne osztogatni hozzá az eszközöket? Ezek a cégek terveznek, fejlesztenek, embereket fizetnek, eszközöket gyártanak amit piacra dobnak és bevételt (meggazdagodást/megélhetést) várnak tőle. Ez ennyi, nem több.

Az már csak egy magyar modell, hogy a zenész csak azért mert szeret zenélni, elmegy sörért, útiköltségért vagy ingyen, csak hogy játszhasson :)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom honnan vettetek, egy szoval sem mondtam, hogy ingyen kellene barmi, direkt kiemeltem, hogy fizetnek a szoftveres tamogatasert. Szimplan zavar az, hogy a gyartok merhetetlen elektronikai hulladekot termelnek ugy, hogy nincs mogotte igazi technologiai kenyszer es lehetne alternativaja ennek a modellnek. 

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta Wytchelle:

Nem tudom honnan vettetek, egy szoval sem mondtam, hogy ingyen kellene barmi, 

Ne vedd személyeskedésnek... nem állítást írtam, hanem kérdést, és általánosítottan (zenészek).

És párhuzamot vontam egy nagyon is létező jelenséggel (ingyen zenélés).

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...
10 órája írta V László:

Ezeknek mennyire stabil az USB-je? Eldobálja a gép mint a DSI-t, nem is működik mint a Korg, vagy fasza mint a Roland?

Nálam teljesen megbízható és azonnali volt. Az adatcseréhez PC-vel használtam, tökéletesen működött. AUDIO felvételre pedig iPad-en használtam az Audio interface-ét, miközben a MIDI szinkront is tartotta ugyanazon az USB kábelen. Az iPad-en Loopy HD looperben rögzítettem külön-külön tárcsákra az egyes TRACK-eket és végig szinkronban maradt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...