Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zaj a hangfalakon


Marcell83

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy problémával kapcsolatban amire eddig nem sikerült megoldást találnom. Egy USB hangkártyára (Focusrite Solo 2nd Gen) van rákötve két aktív JBL hangfal unballanced kábelekkel, mivel a hangkártya kimenete szintén unballanced. Első körben egy laptopot használtam után gyártott adapterrel, ezzel viszont a hangfalakon erős zaj volt hallható (Egér mozgatásakor erősödő, magasabb frekvenciájú zaj). Az adapter gyárira történő cseréje megoldotta a problémát.
Most viszont a laptopot egy asztali gépre cseréltem és a zaj visszatért. Próbáltam a hangfalakat másik aljzatba csatlakoztatni, átmozgatni a kábeleket, kipróbáltam az összes USB konnektort a PC-n úgy, hogy minden más le volt választva de semmi sem segített. A zaj egyféle módon szűnik meg, amennyiben lecsatlakoztatom a hangfalak földelését, ezt viszont csakis tesztelés végett próbáltam ki, végleges megoldásnak nem megfelelő. Sajnos a gépben lévő tápot, alaplapot  nem tudom cserélni mivel nem áll belőlük rendelkezésre még egy amivel ki tudnám próbálni, hogy esetleg azok okozzák -e a problémát. Röviden összefoglalva tehát: laptoppal nem volt zaj, új asztali PC-vel megjelent a zaj, viszont a hangfal földelésének lecsatlakoztatása után megszűnik. Amennyiben valakinek van bármi további ötlete, kérem ne tartsa magában. :) Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Eddig még senki nem tudott válaszolni a kérdésre. Esetleg te tudod a választ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...