Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Preamp és hangkártya összekötése


Mecks

Kérdés

Sziasztok. Először is, vettem egy Focusrite isa one előfokot és egy Focusrite scarlett solo hangkártyát. Eddig nem használtam előfokot csak simán hangkártyába dugtam XLR-el a mikrofont és ennyi, így hogy most van egy Isa One-om, nem tudom hogyan kell összekötni a hangkártyával. Tehát a mikrofon XLR kábellel megy az Isa one-ba, az Isa one-bol megy egy kábel a Scarlett solo-ba? És milyen kábellel lehet vagy érdemes összekötni az Isa One-t a Scarlett soloval? Remélem sikerült jól fogalmazni. Előre is köszönöm a válaszokat! 😊 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Sziasztok!

Nem szerettem volna erre új topicot nyitni, és végül is ide is elfér talán...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy van nekünk egy UAD apollo twin Usb-s hangkártyánk és ezt szeretnénk bővíteni, illetve több bemenetet szeretnénk, hogy a dobot, gitárt és a szintit is egy időben feltudjuk venni, illetve pluginekkel kicsit megspékelni a szandokat játék közben.

Gondolom az ADAT optikai bemenetén lehetne beküldeni még a sávokat valamelyik AD/DA converter/preamppal. pl. Behringer ADA8200.

Működik e ez jól, minimális késéssel és a hangminőség mennyire lesz jó?

Plugineket lehet e használni a pl. Behringerről bejövő külön külön sávokon?

Esetleg ti mit ajánlotok ehhez a projekthez? 

(Nagyobb Apollora nem fussa sajnos..) 😞

Köszönöm Urak előre is!   

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, megy realtime, meg pluginezni is lehet azokat a sávokat, de persze a Behringer sokkal rosszabbul fog szólni, mint az Apollo saját bemenete.
Apogeet lenne érdemes oda rádugni, vagy valami hasonlót. Dobra meg főleg. Demózni persze mindegy, arra jó a Behringer is.
Ilyenkor viszont külső órajelre kell kapcsolni az Apollot és akkor rááll az ADAT-on érkező órajelre.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm. Akkor várunk egy kicsit és összedobunk egy használt Apogee vagy RME-re vagy valami hasonlóra. Ámbár természetesen csak demózásra kellene, de hát akkor már szóljon is jól. :)

A Latency-vel mi a helyzet így ADAT-on keresztül, elenyésző?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
46 perccel ezelőtt írta bjanos:

Köszönöm. Akkor várunk egy kicsit és összedobunk egy használt Apogee vagy RME-re vagy valami hasonlóra. Ámbár természetesen csak demózásra kellene, de hát akkor már szóljon is jól. 🙂

A Latency-vel mi a helyzet így ADAT-on keresztül, elenyésző?

 

Nincs plusz latency gyakorlatilag, néhány mikrosec lehet max. Az Apogeehoz viszont még előfok is kell, pl. ISA 828. Az meg komoly pénz, szóval nem egyszerű történet ez, hogy ha pro szinten akarod csinálni. Nálunk Apollo x8P van és az ADAT-ra ISA828+Apogee AD16X van dugva. Ez így király, de egy vagyonba kerül. Viszont első generációs Focusrite Octopre jó lehet kompromisszumos megoldásnak. Konverterrel együtt is lehet venni jó áron használtan. Nem egy Apogee, meg ISA, de messze nem Behringer szint. Meg biztosan lehet még találni más alternatívát is.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...