Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro Tools 10 upgrade kérdések és válaszok


A/D

Kérdés

Eszméletelen jó kérdezz-felelek van a Sweetwater lapján a témában itt.

Ebből kiderül pl:

  • A HD 10 támogatja a régi Rtas és TDM plugineket, és a 11-es Pro Toolstól fog ez megszűnni
  • Session és hardver kompatibilitás (HD és HD Accel rendszerek KOMPATIBILISEK a 10-es Pro Tools HD-vel!!!!)
  • stb

    Egy nagyon jó leírás szintén a Sweetwateren itt.
    • 3-7x számítási teljesítmény az Accelhez képest egy sima PCI-e kártyán
    • Texas Instruments T1-es DSP
    • FPGA mix processzor (!!!!!) - a DSP már csak plugint szmol
    • 64 bites lebegőpontos összegzés
    • stb

    Az AVID lapján itt találjátok a különféle Pro Tools termékek összehasonlítását.

      [*]Látható, hogy 4 féle van, hogy az SE-t ingyen adják az M-Audio interfészekhez

      [*]Input monitoring még mindig csak a HD-ben van (BAHH!)

      [*]stb

      Itthon számos helyen kapható a Pro Tools, pl. a Hit Space-ben.

      A dologból számomra az derül ki, hogy a Pro Tools 10-es egy nagyon komoly, nagyon érett rendszer lesz, ami elsősorban működésben, és hangminőségben próbál a konkurrencia fölé kerülni. Nagyon régóta nem olvastam olyan specifikációt zenefelvevő szoftverről, ami bármilyen szinten azzal reklámozta magát, hogy JOBB hangminősége van. Hajrá!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

sziasztok. pt LE 6-ot használok sok éve változatlanul (PTLE6.9.2, digi002, PB g4). vajon tudok-e up/crossgrade-elni most 10-re (MBpro i5, digi002), vagy meg kell vennem mintha új felhasználó lennék. Ha tudok, mi lehet ennek a menete? Sehol nem találok erre még utalást sem, hátha ti tudtok rá választ.

http://shop.avid.com...307527273741024

Nem látom, hogy ki lenne emelve, hogy 6-ra nem...

Viszont arra figyelj, hogy kell venned egy iLokot is, valamint regisztrálnod kell a www.ilok.com -on, különben nem tudod hova "delegálni" a download verziót.

Ja, és azt hiszem, hogy az LE verziót regisztrálnod kell (ha még nem történt meg), mert annak a sorozatszáma a "jogosítvány" a crossgrade-hez.

Link to comment
Share on other sites

Egy kis poén :)

Az én kérdéseim:

- lesz, vagy esetleg van valami "akciós" PT8LE PT9-re crossgrade most a 10 bejelentése után?

- a tanulói verzióhoz milyen papírokra van szükség

A választ privátban is örömmel fogadom.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Megtudtam egy csomó számomra új dolgot a Pro Tools 10-zel kapcsolatban.

Az egyik és talán legfontosabb, hogy a natív változatban is ELéRHETŐ az input monitoring funkció! Hogyan?

Sajnos ehhez meg kell venni a Complete Production Toolkitet, ami "mindössze" egy majd 2000 dolláros csomag, Figyelem, ez NEM tartalmazza a Pro Tools szoftvert ;) Tehát "kétezeré'" (dollárban, még mindég) ezt tudja:

-PT HD session kompatibilitás

-sávlimit megy fel 768-ra

-VCA mixing

-7.1 surround

-Egyebek, pl. Scrub Trim, Session info as text, automation snapshot, auto-match stb.

SAJNOS A DISK CACHE CSAK A HD és a Complete Production Toolkittel jön!

Hogy ez mennyire kúl, azt az alábbi videó igen jól bemutatja:

Ha megtaláltam a szívgyógyszerem, folytatom a post írását.

HD júzerek upgrade-elhetnek trükkös módon úgy, hogy amennyiben rendelkeznek HD 9-el, vesznek egy úgynevezett "Avid Standard Support Plan" csomagot, ami supportot és 1 évig ingyenes upgrade-eket biztosít. Ez igen jelentős spórolás, és úgy tudom, ez az egyetlen lehetőség erre.

A 10-es Pro Tools-ról kérdezz felelek itt megy a DUC-on.

A derék ProToolerBlog-on itt van egy jól összeszedett írás az újdonságokról részletesen.

Szintén újdonság, hogy a GOBBLER jön ProToolsra!

igaz, még csak az audió backup funkciójáról. Viszont ami a fontos újítás, hogy ez nagyon gyors online filecserét lehetővé tevő szolgáltatás, amit most ugye beintegrálnak a Pro Toolsba.

Ismét megerősítem, hogy az új Pro Toolsban - árak ide vagy oda - nagyon nagy áttörési potencia lakozik.

Mi hamarosan beszerezzük a rendszerünket, és szétszadizzuk ha már a HDX is itt lesz.

Link to comment
Share on other sites

Fontos: a fórumtémákra fel lehet iratkozni. Ez azért írom, mert pl. ez a Pro Tools 10 upgrade kérdések és válaszok téma máris nagyon jó tárolója az ezzel kapcsolatos tudnivalóknak. (Valahogy így képzeltük el a fórum működését, mikor terveztük). Jelenleg egy ember van rá feliratkozva, de a számok egyértelműen mutatják, hogy sokkal több felhasználót érint a téma. Jobb fent lehet a "feliratkozás erre a témára" gombot, mely hatására az érdeklődők értesítőt kapnak, ha ez a téma frissül. Elnézést, csak ennyit szerettem volna mondani.

Link to comment
Share on other sites

Szóval aki 0-ról akar Pro tools 10 re lépni annak kell vagy fél millió ft hogy minden meglegyen neki...

Terveztem hangkártya vásárlás után a váltást Logic-ról Pro Tools-ra de az ilyen ártól egyből elment a kedvem...

Az én személyes véleményem az, hogy a Pro Tools még így is megéri, mivel nem számszerűsíthető a működéséből és egyebekből adódó előnye.

Az alap Pro Tools szoftverrel szépen el lehet boldogulni, aztán ha úgy adódik, meg lehet hozzá venni azt a Complete Production Toolkitet, vagy várni egy későbbi verzióig, amikor végre ezt alapból beleintegrálják. Mondjuk Fecka téged pont érint a dolog, mivel te épp realtime rendszert építesz, és az input monitoringnek nem kis hasznát vehetnéd.

Link to comment
Share on other sites

LE 8-ról történő 9 upgrade-nél nincs mi megmaradjon az iLok kulcson, mert LE-hez nem volt iLok autorizáció - a Digidesign/AVID hardware a kulcs.

MP 7 vagy 8-ról 9 upgrade esetében a korábbi autorizáció eltűnik és csak a 9 lesz látható - ez a múlt heti tapasztalat. 10-re upgrade elvileg ugyanez, de ezt még nem tudom gyakorlatban látottakkal megerősíteni.

Link to comment
Share on other sites

Engem meg mielőtt kritika ér, (és szereném, ha a forgalmazók illetve DT kifejtené a véleményét a kérdésben) ugye azt mondtam hogy a Pro Tools 10 megéri az árát, de ezt az új szoftverre értettem.Ugyanakkor azt gondolom, hogy az upgrade súlyosan túl van árazva, és az nem éri meg.

A gyorsulás pl. csak a Complete Production Toolkitet érinti kicsivel több mint 400k forintért, és továbbra sincs Input monitoring.

A bejelentés nyilván az AAX platform és a HDX elsősorban, a többi annyira nem izgi. A clip gainért ennyi pénzt kérni picurit erőske!

Link to comment
Share on other sites

sziasztok. pt LE 6-ot használok sok éve változatlanul (PTLE6.9.2, digi002, PB g4). vajon tudok-e up/crossgrade-elni most 10-re (MBpro i5, digi002), vagy meg kell vennem mintha új felhasználó lennék. Ha tudok, mi lehet ennek a menete? Sehol nem találok erre még utalást sem, hátha ti tudtok rá választ.

Link to comment
Share on other sites

http://shop.avid.com...307527273741024

Nem látom, hogy ki lenne emelve, hogy 6-ra nem...

Viszont arra figyelj, hogy kell venned egy iLokot is, valamint regisztrálnod kell a www.ilok.com -on, különben nem tudod hova "delegálni" a download verziót.

Ja, és azt hiszem, hogy az LE verziót regisztrálnod kell (ha még nem történt meg), mert annak a sorozatszáma a "jogosítvány" a crossgrade-hez.

nagyon köszönöm a gyors valaszt.

szerinted nem lesz gond az hogy az uj gepemen egyaltalan nincs mit upgradelni, hiszen a pt6 nem megy fel ra?

Link to comment
Share on other sites

Nem lesz gond, mert a dolog úgy működik, hogy érvényesíted a jogosultságot a crossgrade-re, és ezzel kapsz egy teljes értékű licenszet crossgrade áron. (Az MP-nél ez más, mert az már elve iLokkal jön.)

Azért a technikai részletekért - szerintem - írj az AVIDnak e-mailt, hogy egészen pontosan hogy történik. Az rémlik, hogy a digidesign / AVID audio interface sorszámára is szükség volt.

Link to comment
Share on other sites

Nem lesz gond, mert a dolog úgy működik, hogy érvényesíted a jogosultságot a crossgrade-re, és ezzel kapsz egy teljes értékű licenszet crossgrade áron. (Az MP-nél ez más, mert az már elve iLokkal jön.)

Azért a technikai részletekért - szerintem - írj az AVIDnak e-mailt, hogy egészen pontosan hogy történik. Az rémlik, hogy a digidesign / AVID audio interface sorszámára is szükség volt.

ertem, koszonom
Link to comment
Share on other sites

Engem meg mielőtt kritika ér, (és szereném, ha a forgalmazók illetve DT kifejtené a véleményét a kérdésben) ugye azt mondtam hogy a Pro Tools 10 megéri az árát, de ezt az új szoftverre értettem.Ugyanakkor azt gondolom, hogy az upgrade súlyosan túl van árazva, és az nem éri meg.

A gyorsulás pl. csak a Complete Production Toolkitet érinti kicsivel több mint 400k forintért, és továbbra sincs Input monitoring.

A bejelentés nyilván az AAX platform és a HDX elsősorban, a többi annyira nem izgi. A clip gainért ennyi pénzt kérni picurit erőske!

Az árazásról persze mindenkinek van véleménye ( nekem is ), de sajnos az annyi, amennyi. Pontosan tudni, mi az AVID elképzelése a következő időszakban, amikor az utóbbi év elég agresszív fejlesztési üteme folytatódik, nem lehet. Az szerintem is furcsa, hogy valaki elindult fél éve egy 8-ról, megvette a 9 upgrade-et és most megveszi a 10 upgrade-et - ha ezt összeadjuk, elég húzós. Lehet, hogy jobban jár, aki kivár. Ezt persze egy profi, akinek éles munkaeszköze a PT nehezen teszi meg - persze könnyebben is keresi meg vele a fedezetet.

A Complete Production Toolkit ára talán inkább érthető - egy "majdnem HD" színtű megoldást lehet vele megvalósítani a hw ára nélkül.

( Biztos nincs benne az input monitoring ? )

Link to comment
Share on other sites

Engem meg mielőtt kritika ér, (és szereném, ha a forgalmazók illetve DT kifejtené a véleményét a kérdésben) ugye azt mondtam hogy a Pro Tools 10 megéri az árát, de ezt az új szoftverre értettem.Ugyanakkor azt gondolom, hogy az upgrade súlyosan túl van árazva, és az nem éri meg.

A gyorsulás pl. csak a Complete Production Toolkitet érinti kicsivel több mint 400k forintért, és továbbra sincs Input monitoring.

A bejelentés nyilván az AAX platform és a HDX elsősorban, a többi annyira nem izgi. A clip gainért ennyi pénzt kérni picurit erőske!

Az ár magas, rohadt magas. Pláne itthon. Bár egy vállalkozásban ez részben leírható. Az upgrade igazából nem upgrade, hanem (ismét) crossgrade. Tehát az avid úgy kezeli, hogy ez megint egy igazi különálló release. Ettől függetlenül én úgy érzem, hogy az upgrade majdnem megéri. Azért majdnem, mert ennyit pofátlanság elkérni, de közben nagyon sok dolog változott, igaz, jó része post production illetőségű.

PT9-nek a zenészek örülhettek, a 10-es verziónak meg a post prod körök örülnek.

Link to comment
Share on other sites

Volna egy másik - szerintem többeket érdeklő - kérdésem / problémám ProTools + UAD-2 témakörben.

Windows 7 x64-en a ProTools 9.0.5 az UAD-2 Soloval (6.1-es szoftver, de a 6.0-val is ugyanez volt a helyzet) gyakorlatilag használhatatlan, pár perc után fagy az egész.

Cubase 6-tal (32 bites) órákon keresztül lehet dolgozni.

Viszont Lion alatt ugyanacsak ProTools 9.0.5 + UAD-2 (6.0 és 6.1-es szoftver is) gond nélkül muzsikál. (Cubase 6 is...persze...)

Kérdéseim:

- Másnál is problémás a Win7 (x64) + ProTools 9(.0.5) + UAD-2 ?

- ProTools 10 (nem HD/HDX, de akár az is) Win7 (x64) + UAD-2 rendben üzemel órákon keresztül?

Azért firtatom ezt a dolgot, mert ha a ProTools 10 + Win7 + UAD-2 hibátlanul "muzsikál", akkor összeszorítom a fogam, és upgrade-elek. De ha megveszem, és ugyanúgy "összeszarja magát" a PT10-es is, mint a PT-9, akkor csőre rántom a ballisztikus rakétát és "beleküldöm" az AVID-ba / UAD-ba...

Link to comment
Share on other sites

Az elmùlt hàrom napban "nyúztam" egy kicsit...egyenlöre Win 7 környezetben (38 sàv, telepakolva pluginekkel) Mac-en majd a héten valamikor.Nagyon stabil, editàlàssal gyorsan, remekül lehet haladni. A channel strip nagyszerü! Ami kicsit fura, hogy a D-Verb és a Vari-fi még mindíg a "régi", de ùgy làtom az Avid fòrumon, hogy ez nem csak nekem tünt fel...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...