Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg Electribe 2 vagy Electribe 2 sampler


KrisztianHorvath

Kérdés

Sziasztok !

A közeljövőben szeretnék vásárolni majd egy electribe2-őt vagy electribe 2 samplert és ha valakinek van tapasztalata vagy véleménye azt szívesen fogadnám a témában , hogy melyik a jobb választás?Én a sampler fele hajlok mert inkább dobgépnek/sequencernek szeretném használni és kűlső szintiket megszólaltatni vele , hosszútávon jobbnak tartom ha saját hangokat is fel lehet rá tölteni.

Olvastam itt a fórumon hogy a sequencerbe felvett dolgokat midin ki lehet küldeni egy külső szintire és akkor ott szólal meg a hang ,  az lenne a kérdésem hogy megoldható-e az hogy több külső hangszert szólaltatunk meg úgy ,  hogy midi elosztót használunk?

bocsi ha nem teljesen érthető még új vagyok a témában

a válaszokat köszi előre is

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
4 órája írta KrisztianHorvath:

Sziasztok !

A közeljövőben szeretnék vásárolni majd egy electribe2-őt vagy electribe 2 samplert és ha valakinek van tapasztalata vagy véleménye azt szívesen fogadnám a témában , hogy melyik a jobb választás?Én a sampler fele hajlok mert inkább dobgépnek/sequencernek szeretném használni és kűlső szintiket megszólaltatni vele , hosszútávon jobbnak tartom ha saját hangokat is fel lehet rá tölteni.

Olvastam itt a fórumon hogy a sequencerbe felvett dolgokat midin ki lehet küldeni egy külső szintire és akkor ott szólal meg a hang ,  az lenne a kérdésem hogy megoldható-e az hogy több külső hangszert szólaltatunk meg úgy ,  hogy midi elosztót használunk?

bocsi ha nem teljesen érthető még új vagyok a témában

a válaszokat köszi előre is

 

Üdv Krisztián!

Nekem a sima Electribe2 volt... kétszer. Harmadjára egy Samplerre pályáznék. A helyedben a Samplert választanám, hiszen ha dobgépnek akarod főleg, akkor jobb a békesség ha bármikor tudsz saját mintát használni. A sima Electribe2-ben található dob hangok bár jól szétcsavarhatóak és agyon mozgathatóak modulációval és automatizációval, de azért hamar kinőhetőek.

A 16 PAD megfelel 16 PART-nak és a 16 MIDI csatornának... ez fix, vagyis nem lehet az egyes PART-ok MIDI kiosztását megváltoztatni, de természetesen ez egyúttal azt is jelenti, hogy 16 MIDI csatornán meg tudsz hajtani vele MIDI elosztóval akár 16 külső hangszert is. Az már egyéni setup kérdése, hogy mennyi külső eszközt akarsz használni, a külső eszközön mennyi MIDI csatornát használsz és melyikeket... ezt nem az Electribe2-ben, hanem a külső eszközökön kell belőni hogy melyik csatorna üzeneteire reagáljanak és melyikre ne.

Tapasztalatom szerint a fő limitációt az jelenti, hogy az Electribe2 összesen 24 hang polifón, de PART-onként maximum 4 lehet, vagyis ha egy PART-on lefogsz egy harmóniát, majd egy másikat, akkor a második harmónia full harapja az előzőt, mellőzi a sustaint vagy releaset. És ez a fajta viselkedés szekvenszeren keresztül is átjön, vagyis az Electribe szekvenszere is érintett a limitációban, hiába hajtasz meg vele egy 128 hang polifón hangszert, akkor is össze-vissza fogja harapdálni a szólamodat ha egy komplexebb valamit szeretnél feljátszani.

Ha ezt a viselkedést és a vele járó sajátosságokat megismered és kitanulod, vagy eleve nincsenek olyan elvárásaid mint nekem, mert főleg dobgépnek használnád, akkor nagyon ügyes berendezések, én nagyon csipázom őket. Pedig nem vagyok elég kreatív a felhasználásukban, nekem ezek nagyon sarkallatos korlátozások, de mégis szívesen vesződtem velük, mert guszta gépek. Az eredményt pedig Ableton projektbe lehet exportálni az SD kártyán, amit én nem is Abletonban használok fel, hanem iPad-en Cubasis-ben és komplett számokat lehet kifaragni belőle.

Én a Sampler felé bátorítanálak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem E2S van.
Csaba jól mondja + 

-A 24 polifónia csak és kizárólag külső eszközöket hajtva érhető el, saját hangokkal kb a fele.
Ráadásul nem szól, hogy elfogyott a CPU, csak random kikapcsol valamit, (ha súlyozod a szólamok fontosságát, akkor nem random).
-"Akár egészen" 40MB, 5 perc mono hangmintát is fel tudsz tölteni, szóval a loop funkciót felejtsd el.
-Egy parton belül, egyszerre megszólaló hangok esetében csak egyféle velocity van,  ami dobgép meghajtásnál problémás. 
-Dalszerzésre alkalmatlan, mert annyira körülményes és bugos programozni (nagynehezen bepötyögöd és nem azt játsza, törlés újra...)

Viszont minden más konkurenciája is szar, de ez legalább jóval elérhetőbb árú. 
Részletes kifakadásom  itt olvasható 🙂

 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

  • 0
54 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

ha súlyozod a szólamok fontosságát, akkor nem random

Ez annyi plusz információt megér, hogy az Electribe-on PART-onként be lehet állítani, hogy fontos, vagy nem fontos... ennyi. Ha 2 PART-on alkalmazod amin szőnyeg van, akkor azok nem fognak random megszakadni, de ha 8 PART-ra beállítod hogy fontos, akkor olyan mintha semmit sem csináltál volna 🙂 És akkor hol van még a többi 8... Szóval nagyon ésszel kell az eszközben gondolkodni.

54 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Dalszerzésre alkalmatlan, mert annyira körülményes és bugos programozni (nagynehezen bepötyögöd és nem azt játsza, törlés újra...)

Ezzel is részben egyetértek, csak azért egészíteném ki, mert ahogy fentebb említettem, nagyon ésszel kell benne gondolkodni és akkor azért lehet ügyesen használni. Dalszerzésre "majdnem" alkalmatlan, de zenei alapokat ügyesen össze lehet vele hozni. No meg én rendes MIDI billentyűvel használtam, így a feljátszás nem "nagynehezen felpötyögés", hanem ugyanolyan feljátszás, mint bármi más szekvenszeren, és ha rontok, akkor a bármi más szekvenszeren is törölni kell és újra feljátszani... szóval én ebben nem látok különbséget vagy bugot más szekvenszerekhez képest. Tény hogy az Electribe2 feljátszott TRACK-jébe nem lehet úgy belelátni, mint mondjuk egy Triton szekvenszerében a Micro Edit ablakon, de ezektől a gépektől talán nem is várja ezt el senki.

Viszont van az Electribe2-ben egy olyan funkció, amiben fel tudod venni a performance-odat, vagyis elindítod a felvételt és rögzít minden PART kapcsolgatást, poti tekergetést és pattern váltást, majd a végén generál egy lejátszható fájlt, amit bármikor lejátszhatsz az Electribe-on, és közben még beletekergethesz, mert valós időben játssza... Ezt ráadásul úgy is teszteltem, hogy olyan fájlt játszottam le, amit a korábbi Electribe2-őn játszottam fel és ugyanúgy lejátssza az új... Ezt úgy értsd, hogy Pista a saját Electribe2-jén a saját patternjeivel felveszi a performance-ot, majd átteszi a fájlt Józska Electribe-jára, akinek nincsenek fent ugyanazok a patternek meg hangszínek a gépén, sőt semmi köze nincs a Pista beállításaihoz, és mégis ugyanúgy játssza le valós időben a Józska gépe, mint a Pistáé.

Egy szó mint száz, ezzel a funkcióval már majdnem dalt készítettünk, már csak mellé kell játszani más hangszerekkel élőben.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok !

Először is köszönöm a válaszokat!  Így már a Sampler lesz a befutó.

Első körben majd egy Korg Monologue-ot szeretnék vele meghajtani  szóval nem tudom hogy ezt a 24 polifóniát mennyire fogom kihasználni az elején de a későbbiekben szeretnék polifónikus szintetizátort is , akkor már figyelnem kell erre 24 hangos határra.  Ez az Ableton projektben való kimentés nagyon tetszik benne bár elsősorban live-ozni szeretnék és azt felvenni , de a későbbiekben  hasznos lehet.

Köszönöm a segítséget.

Mégy egy gyors kezdő kérdés : ha mondjuk 2 monofónikus szintit szeretnék meghajtani vele akkor az csak 2 polifóniát vesz el a 24-ből ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta KrisztianHorvath:

Mégy egy gyors kezdő kérdés : ha mondjuk 2 monofónikus szintit szeretnék meghajtani vele akkor az csak 2 polifóniát vesz el a 24-ből ?

A gyors válasz: igen 🙂

Azt a 24-es számot viszont ne kezeld általánosan mert becsapós. Egy PART maximum 4 hang polifón lehet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...