Jump to content
Ménemszól.hu

gorgo73

Recommended Posts

Az Alesis úgy döntött, hogy kicsit leporolja legendás, középkategóriás sztereó dinamikaprocesszorát a 3630-at, amely már vagy 20 éve vezérli a dinamikát zenéinkben. Belső pletykák szerint például a Daft Punk pumpáló hangzásának is ez a vas a felelőse....

3632compressor_md.jpg

Itt egy kis videó a részletekkel.

A duál csatornás készülék három részből áll: Expander/Gate, Compressor és Limiter.

Az alap funkciókon túl egy kis csavargatással karakteres hangzásokat hozhatunk létre- persze ne várjunk LA2A vagy Summit minőséget a 149 USD árért, hiszen ennyibe manapság már egy jobb kompresszor plug-in is kerül, és ez azért mégiscsak vas... :D

Bővebb információ az Alesis 3632 kompresszor oldalán.

Link to comment
Share on other sites

.mindig jobb a vas mint a plugin. a plugint meg se tudod fogni már csak ezért is....

En elonyben reszesitem a vasat, de ez a kijelentesed szerintem baromsag.

Igenis van elonye a plug-inekenek a vassal szemben,

pl. egyszerre tobbet hasznalsz belole egy araert, altalaban "rugalmasabb" a bekotese, nincs alapzaja (hacsak nem direkt), hordozhatobb, nem igenyel szervizt stb.

Raadasul az olcsobb vasak egyaltalan nem jelentenek jobb minoseget egy szoftverrel szemben. Egy Behringer Fityfirittynel vagy akar a cikkben emlitett kompresszornal is jobb minosegu/hangzasu lehet egy hasonlo aru plug-in.

Link to comment
Share on other sites

Vas párti vagyok, és nem szeretem az agyonhájpolt márkákat, de ez 1 szar.

Ennek ellenére van egy remek funkciója, pont ugyanaz, mint egy lepusztult live-keverőnek a stúdióban: dísz, parasztvakítás.

(Sok zeneész szemében, hiába van neked a legújabb SaDie-d, ProTools-od, SSL MX4-ed, ha nincs keverőpultod, meg sokterős vasad, akkor az egész gagyi.)

Link to comment
Share on other sites

ha most olyan lennék mint a profik akkor azt mondnám hogy egy szar és ne vegyetek ilyet, én olcsó jános koromban vettem meg és mára rájöttem hogy ez iszonyat jó cucc master limiternek soha nem használható de ha szintetizátorra kötöd annak szépen turbozza a hangját és én egy 3630-assal találtam meg a pulzálós túl kompizott hangzásvilágomat...én nem tudom én hülye vagyok szeretem ha rángat a kompi ha szépen rángat, nem zajos mert külső trafós noise gate miatt külön jó bármit veszel vele fel mondjuk vokálra szerintem felejtős de house-os kollégáknak érdemes kipróbálni pláne ha már eleged van vst hegyekből és a lelketlen pumpingolásból ezzel teljesen másképp pumpáltathatsz, és valszeg nem 5perc alatt jöttök majd rá hogy mit hogy kell mivel macerás a vca része freki meg jelszint függő hogy milyen jól csinálja a dolgát de ezzel együtt én most is vennék ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Itt mindenki szidta ezt a terméket.

Akkor az a kérésem, hogy ennyi pénzért mondjatok jobbat!

(Kétszer meg háromszor ennyiért én is találnék! :P )

Ebben az árkategóriában szinte mindegy, hogy van e jobb, mert az, hogy ettől jobb, nem jelenti azt hogy jó.

Egyébként meg ez nagyban függ attól is, hogy mire kell:

- ha felvételi lánc részeként szeretnéd használni, akkor felejtsd el

- ha sound design a cél akkor esetleg jó is lehet. Ahogy Silk mondta a kompresszorokat taglaló videóban, hogy mixing fázisban akár jó lehet a Behringer is, ha tudod, hogy mi az, ami miatt arra van szükséged, ha épp pont azt az elbaszott karaktert szeretnéd visszahallani, amit az tud.

- esetleg valami kiskocsmában is elférhet PA elé betolni, ahol az elsődleges szempont az, hogy a süket dj ne bassza tönkre túl hamar a hangrendszert.

Link to comment
Share on other sites

- esetleg valami kiskocsmában is elférhet PA elé betolni, ahol az elsődleges szempont az, hogy a süket dj ne bassza tönkre túl hamar a hangrendszert.

Élő (zenei) hangosítási célra akarom használni. (Ugyebár nem mindenki stúdiózik..)

Link to comment
Share on other sites

Élő (zenei) hangosítási célra akarom használni. (Ugyebár nem mindenki stúdiózik..)

A kettő nem zárja ki egymást. Nem tudom biztosra állítani a dolgot, de ha már élő hangosítás, akkor inkább DBX cuccokat érdemesebb beszerezni. Persze ez is olyan, hogy mit akarsz hangosítani, mire szeretnéd használni, masterra, sávolásra, van e konkrét zenei stílus, vagy általános használat stb.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...