Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Alap VST pluginok


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

15 évvel ezelőtt felvettünk egy (rock, indie) albumot, amit így a homeoffice idején előbányásztam. Az ok, hogy azóta újra szeretném énekelni az egészet. Most összeraktam egy szerény home stúdiót és kezdeném a dolgot. Sequoia dawval vettük fel annak idején, ami egy ismeretlen szoftver, viszont megszoktam, azzal csinálnám most is. A nagy probléma, hogy egyetlen plugin sincs már meg abból, amivel annak idején dolgoztam. Nyers minden sáv, újra kell keverni az összes sávot, új pluginekkel, effektekkel. Vettem egy Komplete audio 2 hangkártyát, és bíztam abban, hogy az alap plugineket megkaphatom vele. Valószínűleg én vagyok amatőr, de a daw valamiért egy plugint sem lát ezek közül. Míg, ha letöltök bármilyen ingyenes plugint a netről, azt látja.

Az lenne a kérdésem, hogy ha az alap pluginekre (reverb, chorus, delay, kompresszor, limiter, esetleg auto-tune) lenne szükségem, merre indulnátok el a helyemben? Nincsenek erre százezreim, de a nagyon gagyit is elkerülném. Láttam ingyenes gyűjtőoldalakat, ahol rengeteg féle van, de nem ismerem őket. Fél év lenne mire kipróbálgatom őket. Ingyenesből tudtok ajánlani plugineket, vagy létezik esetleg olyan csomag max. néhány tízezerért, ami kezdésnek jó és a fenti plugineket tartalmazza?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, véleményeket!

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
12 órája írta Hobkins:

Ott nem a Cubas-zal lesz baj valószínűleg, hanem a HW driverekkel. 

Mondom működött neki, aztán 1x úgy indított véletlenül rá a Cubra, hogy a hangkari nem volt bedugva és onnan hulla! Már nézegették neki pro Cubase felhasználók, szakértők is, de valszeg full újra kell telepítenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
37 perccel ezelőtt írta djuice:

Mondom működött neki, aztán 1x úgy indított véletlenül rá a Cubra, hogy a hangkari nem volt bedugva és onnan hulla! Már nézegették neki pro Cubase felhasználók, szakértők is, de valszeg full újra kell telepítenie.

Én is sokszoor jártam úgy, hogy nem volt bedugva hangkártya, vagy épp másik volt bedugva, és kérdezte,hogy most akkor mi legyen, melyik ASIO-t válassza. Semmi problémám nem volt. Kiválasztottam, bedugtam ment. Focusrite Forte, Avid Duet kártyákról van szó.
Van valami billentyű kombináció, amit lenyomva Cubase indításkor resetel mindent és olyan, mintha újratelepítené az ember. De sajnos nem tudom, mi a billentyű kombó.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 04. 19. at 11:33 írta djuice:

Mondom működött neki, aztán 1x úgy indított véletlenül rá a Cubra, hogy a hangkari nem volt bedugva és onnan hulla! Már nézegették neki pro Cubase felhasználók, szakértők is, de valszeg full újra kell telepítenie.

Nekem ez volt mindig a problémám a PC-vel... hiába van egy jól működő rendszerem, a nyomorék WIN10 frissít egyet a háttérben és borul minden.

A Cubase esetében azt tapasztaltam, hogy az eLicensert kell folyamatosan naprakészen tartani. Ezt volt a legnehezebb megemésztenem, de amióta erre figyelek, azóta tökre kezes a Cubase.

Eleve sokszor úgy indítom el a Cubase-t hogy elfelejtem a hangszert bekapcsolni, egy kis párbeszéd abkakban felsorolja hogy mivel akarom elindítani. Még nincs fix munkamódszerem, ezért totál változatos hogy mit dugok rá, mint említettem, 3 különböző hangkártyát variálok és minddel megy. Nincs olyan hogy hónapokon át ugyanazzal a setuppal dolgozok és ha egyszer nincs rádugva, akkor vége az egésznek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát csak egy megjegyzés a plugin keresés, régi dawval bajlódás margójára. Kipróbáltam az ingyenes 30 napos Cubase elements-et, áttettem egy nóta sávjait a régi Sequoia-ból és tulajdonképpen -az én szintemen- minden problémám megoldódott. Egy ideig persze ismerkednem kell a dawval, de amire nekem szükségem van effektek, lehetőségek, úgy látom, az simán benne van. Többen megijesztettek a Cubase bonyolultsága miatt, de nem vészes, nagyon tetszik! Köszi a javaslatot az elementsre, befizetek rá!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...