Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Usb-s, nem usb-s mikrofont vegyek?


Peszter

Kérdés

Szeretnék venni egy jó mikrofont (minél olcsóbban) énekes felvételekhez. Jazz és kalsszikus irányban használnám. Az Audio Technika 2020-as szériát ajánlották. Ebből létezik usb-s és nem usb-s kivitel is. Kérdésem: Mi a különbség a kettő között? Árban majdnem 20 ezer forint. 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
42 perccel ezelőtt írta Peszter:

Kedves Wolf és Hobkins! 

Valóban teljesen kezdő vagyok a felvétel terén és a számítógéphez sem nagyon értek. Profi énekeseként dolgozom klasszikus irányban. A cél az, hogy jazzénekléssel próbálkozzak itthon, egyelőre a magam örömére. Ha kialakul valami, ami vállalható számomra, akkor esetleg koncerten is. De teljesen kezdő vagyok ezen a téren. A felvétel az önfejlesztésre kell, de fontos a minőség. Hallanom kell minden apró hibát, rossz mássalhangzóejtést, zümmögést ahhoz, hogy tudjak kísérletezni. Nem akarok hangmérnök lenni, de zavar, ha ócska a felvétel.

A pénzem nagyon kevés. 40-50 ezerből ki kell jönnöm Az AT2020-as mikrofont már vadászom használtan egy ideje. A többit is így venném. Fel kell állítanom egy fontossági sorrendet. Nyilván a mikrofon és a hangkártya áll az első helyen. A hangkártyára 10 körül számolnék. Nem tudom használban mit lehet venni ezért az árért, és azt sem tudom mihez kéne ragaszkodni. Melyik márkát, típust érdemes. Ebben teljesen tanácstalan vagyok. A többinél kiegészítőnél nem tudom mi legyen a sorrend.

A hangrendszerem Philips SPA9350/93  Ez két kis hangfalból, egy mélynyomóból és egy speaker system-ből áll. Lecserélni egyelőre nem tudom.

A gépem processzora Intel Core i5-4570 CPU @ 3.20 GHz, memória 8 GB, 64 bites op rendszer, x64 alapú processzor. 

Leírtam amit láttam, nem értek hozzá.

A számítógép házam Cooler Master FOR500KKN11181800061

Ha kell, lefotózok bármit, amiből könnyebb megállapítani mi lehet hozzá való. 

És továbbra is köszönöm a tanácsokat! 

 

 

Nagyon szűk a budget... Focusrite Scarlett 2i2 (2nd gen) plusz az AT2020 használtan kb. ki is nullázza a keretet. Egy dolgot még mindenképp venned kell... egy pop filtert (mikrofon elé ) , ezt azért újonnan  vedd. 5-6 ezerért ilyesmi teljesen jó lesz. 
A számítógéped jó, ha a zenét nem te csinálod magadnak és nem te akarsz szoftver hangszerekből alapot készíteni. Illetve akkor is jó lehet, csak bizonyos korlátokkal, bizonyos keretek között.
Sőt...fejhallgatót is venned kellene, zárt kivitelűt énekléshez. Ebből ami biztosna jó az a SONY MDR-7506, és az ehhez hasonló kategóriájúak. Ez direkt énekre van kihegyezve.
És így midnjárt ott járunk, hogy 90-100 ezer... Persze lehet venni fejhallgatót is használtan kérdés, hogy mennyivel olcsóbban és az megéri-e az árkülönbséget a garancia hiányában. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Peszter:

Szeretnék venni egy jó mikrofont (minél olcsóbban) énekes felvételekhez. Jazz és kalsszikus irányban használnám. Az Audio Technika 2020-as szériát ajánlották. Ebből létezik usb-s és nem usb-s kivitel is. Kérdésem: Mi a különbség a kettő között? Árban majdnem 20 ezer forint. 

Szia!

SEMMIKÉPPP NE USB-set!
Az USB-s annyit jelent, hogy már van benne egy ultrabrutál gagyi hangkártya, amivel egyből fel tudsz venni. Na, de ha énekről beszélünk, oda nem árt egy legalább átlagos, de minimum normális hangkártya, pláne meg Jazz éneknél. Nem beszélve arról, hogy ha éneket akarsz felvenni, akkor kellene hallani az alapot, amire énekel az énekes, ezt csak akkor tudod megoldani normálisan, ha egy külön hangkártyád van. Szóval csak olyan mikrofont vegyél énekelni, amibe XLR dugó megy. A normál AT2020 30+ ezer forint, megéri az árát kezdő mikrofonnak tökéletes!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Hobkins:

Szia!

SEMMIKÉPPP NE USB-set!
Az USB-s annyit jelent, hogy már van benne egy ultrabrutál gagyi hangkártya, amivel egyből fel tudsz venni. Na, de ha énekről beszélünk, oda nem árt egy legalább átlagos, de minimum normális hangkártya, pláne meg Jazz éneknél. Nem beszélve arról, hogy ha éneket akarsz felvenni, akkor kellene hallani az alapot, amire énekel az énekes, ezt csak akkor tudod megoldani normálisan, ha egy külön hangkártyád van. Szóval csak olyan mikrofont vegyél énekelni, amibe XLR dugó megy. A normál AT2020 30+ ezer forint, megéri az árát kezdő mikrofonnak tökéletes!

Nagyon köszönöm a választ! Érdeklődnék még, hogy milyen hangkártyát vegyek? Külsőt érdemes? Lehet-e ilyesmit is használtan? A mikrofonhoz kell-e fantom táp? És milyen kiegészítőket ajánlasz a jó felvétel érdekében? Milyen programot érdemes használni? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Peszter:

Nagyon köszönöm a választ! Érdeklődnék még, hogy milyen hangkártyát vegyek? Külsőt érdemes? Lehet-e ilyesmit is használtan? A mikrofonhoz kell-e fantom táp? És milyen kiegészítőket ajánlasz a jó felvétel érdekében? Milyen programot érdemes használni? 

Nagyon szívesen! Persze, hogy érdemes külsőt venni, sőt... Lehet használtan is, tele az apróhirdetés ilyesmivel.
Igen, kell hozzá fantomtáp (de ezt a hangkártya tudja). A kondenzátormikrofonokhoz kell. Az AT2020 pont ilyen mikrofon (és általában a legtöbb nagy membrános kondenzátor mikrofon, kivéve amelyik csöves, azokhoz nem kell, annak saját tápja van). 
Hogy milyen kártyát vegyél, attól függ mennyi pénzed van, a rendelkezésre álló gépednek milyen csatlakozói vannak, nem mindegy, hogy USB, FW, TB csatlakozós kártyát tudsz-e rajta használni stb. Tehát szedd össze a gondolataidat, pontosan mire szeretnéd használni, mit szeretnél még felvenni, egyidejűleg hány mikrofont, hány hangszert szeretnél felvenni, vagy elég csak 1 mikrofon bemenet, stb.stb.stb. És van egy téma már erről ahol sok mindent olvashatsz: "Segítség, milyen hangkártyát vegyek" címre hallgat.
Az, hogy milyen programot érdemes használni, az ebben a formában nem helyes kérdés. Ez inkább tőled függ, hogy neked melyik szimpatikus. És mire van pénzed, de ha újonnan veszel hangkártyát, ahhoz szoktak mellékelni olyan DAW szoftvereket is, amik kezdetben tökéletesek mind funkcionalitásban, mind minőségben egy demo projekthez. Én Cubase-t használok, azzal kezdtem, azt szoktam meg. 
A milyen kiegészítőket ajánlok kérdésre is több alternatíva van, de ez megint attól függ mennyi pénzed van rá. És az is, hogy mit szeretnél ezzel az egésszel kezdeni, később milyen irányba akarsz haladni, egyszeri projekt, hangmérnök akarsz lenni, saját stúdiót akarsz. Mert konkrétan erre a világ összes pénzét el lehet költeni. A kérdéseidből ítélve teljesen kezdő vagy, ne értsd félre nem sértés!!! És így hiába mondom, hogy vegyél egy ezt vagy azt, hiába lenne az asztalodon a berendezés, nem biztos, hogy tudnád használni, és pláne nem biztos, hogy hatékonyan.
Szóval először legyen egy hangkártyád meg egy mikrofonod. És minden a rendelkezésre álló zsetontól függ. (vehetsz hangkártyát 50 ezerért, meg 1 millióért is, ugyanez vonatkozik mikrofonra, és minden másra is)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem az jön át, hogy a kérdezőnek vagy nagyon szűk a budget, vagy szokatlanul magasnak tűnnek a komponens árak. Ez természetes mondjuk a laptopja (ami szintén nem mindegy milyen) árához képest. Mindent figyelembe véve kell mikrofon, hangkártya, és számolni kell még mikrofonkábellel, mikrofon állvánnyal, popfilterrel, fejhallgatóval és hangfalakkal...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kedves Wolf és Hobkins! 

Valóban teljesen kezdő vagyok a felvétel terén és a számítógéphez sem nagyon értek. Profi énekeseként dolgozom klasszikus irányban. A cél az, hogy jazzénekléssel próbálkozzak itthon, egyelőre a magam örömére. Ha kialakul valami, ami vállalható számomra, akkor esetleg koncerten is. De teljesen kezdő vagyok ezen a téren. A felvétel az önfejlesztésre kell, de fontos a minőség. Hallanom kell minden apró hibát, rossz mássalhangzóejtést, zümmögést ahhoz, hogy tudjak kísérletezni. Nem akarok hangmérnök lenni, de zavar, ha ócska a felvétel.

A pénzem nagyon kevés. 40-50 ezerből ki kell jönnöm Az AT2020-as mikrofont már vadászom használtan egy ideje. A többit is így venném. Fel kell állítanom egy fontossági sorrendet. Nyilván a mikrofon és a hangkártya áll az első helyen. A hangkártyára 10 körül számolnék. Nem tudom használban mit lehet venni ezért az árért, és azt sem tudom mihez kéne ragaszkodni. Melyik márkát, típust érdemes. Ebben teljesen tanácstalan vagyok. A többinél kiegészítőnél nem tudom mi legyen a sorrend.

A hangrendszerem Philips SPA9350/93  Ez két kis hangfalból, egy mélynyomóból és egy speaker system-ből áll. Lecserélni egyelőre nem tudom.

A gépem processzora Intel Core i5-4570 CPU @ 3.20 GHz, memória 8 GB, 64 bites op rendszer, x64 alapú processzor. 

Leírtam amit láttam, nem értek hozzá.

A számítógép házam Cooler Master FOR500KKN11181800061

Ha kell, lefotózok bármit, amiből könnyebb megállapítani mi lehet hozzá való. 

És továbbra is köszönöm a tanácsokat! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha nem is tízért, de egy kicsivel többért (tízezer nagyon kevés) vehetsz egy Focusrite Scarlettet használtan, abból van több típus is, nagyon népszerű, sokan használják, olyan (underground) zenekarok is, akiknek lemezen is megjelenik ilyen hangkártyával készült felvétele. Belépő szint, mint az AT2020, de már használható minőséget ad olcsón.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Van egy JVC fülesem. 10 ezer körül vettem 2 éve. Az még jó egy darabig. Alapvetően alapokra énekelek. Nem vagyok sajnos hangszeres. Idővel egy billentyűzetet érdemes lenne beszereznem. Pl, ha barokk áriát veszek fel, esetleg feljátszok kíséretet. Egy mikrofont fogok használni. Esetleg több énekszólam szóba jöhet valami acapella darabhoz. De csak egy mikrofonnal. Hacsak nem hoz valaki még egyet. Egyéb hangszereket nem hiszem, hogy használok. És a javát biztos nem mostanában. Egyelőre a saját énekes fejlődésemhez kell minden. A Focusrite Scarlett 2i2-nek utánanézek. Meg a solo verziónak is. Ha nem találok, esetleg még kérdezek azokról, amit igen. Esetleg ha leírjátok, mit tudjon mindenképp, más márkákat is keresek. De nem tuti, hogy megértem... 

Ha esetleg van ötletetek, hogy itt, a jófogáson, vaterán, market place-n, ebay-en kívűl merre nézelődjek, azt köszönöm, ha megírjátok! 

Köszönöm a sok jó ötletet! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A GSFanaticon szokott még lenni néha:

https://gsfanatic.com/hu/hangszerek/keverok-6--studio-9--es-koncert-technika/audio-interface

Úgy látom, pont van is egy Solo. De érdemes beírni a keresőbe is, mert a kategóriák nem mindig egyértelműek, nem csak egy kategóriában lehet.

https://gsfanatic.com/?tart=kereso&lang=hu&search_switch=1&search_string=focusrite

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezt ajánlották még. Ez most van olcsóbban, érdeklődnék mit gondoltok róla. Ezen két bemenet is van. De ha a másik sokkal jobb, olyat keresek. 

Lexicon ALPHA: USB átalakító: sztereó bemenet (billentyűs hangszer, mp3 lejátszó, CD, stb.), szimmetrikus mikrofon bemenet, előfokkal (fantom táp nincs), magas impedanciás bemenet gitárhoz, vagy basszushoz, 2 sáv egyidejű felvétele, USB kapcsolat, fejhallgató és vonal kimenet (állítható a bejövő jel és a visszajátszott jel aránya), A/D D/A átalakító: 44.1 kHz vagy 48 kHz (szoftver függő)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta Peszter:

Ezt ajánlották még. Ez most van olcsóbban, érdeklődnék mit gondoltok róla. Ezen két bemenet is van. De ha a másik sokkal jobb, olyat keresek. 

Lexicon ALPHA: USB átalakító: sztereó bemenet (billentyűs hangszer, mp3 lejátszó, CD, stb.), szimmetrikus mikrofon bemenet, előfokkal (fantom táp nincs)

Sajnos ez neked kicsit sem jó, nem tud fantom tápot a hangkártya. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
50 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Mivel szűk a keret ezért az alábbiakat tudom ajánlani:

AT2020 új 34000

Behringer UMC 22 új 15000  (erről nem tudok nyilatkozni, milyen minőségű, vagy jó, vagy nem, de van fantom tápja)

És még maradt is 1000 Ft. 
Ha használtan találsz AT 2020-at akkor mindenképp érdemes Focusrite hangkártyát nézni.

Kib írta, hogy a gsfanatic-on van 20-ért egy Ficusrite solo. Ha nagyon jó ajánlat ennyiért, akkor megvehetem azt. Használt At2020-at úgysem találok egyelőre. Vagy várjak míg lesz egy olcso nem solo verzió? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 perccel ezelőtt írta Peszter:

Kib írta, hogy a gsfanatic-on van 20-ért egy Ficusrite solo. Ha nagyon jó ajánlat ennyiért, akkor megvehetem azt. Használt At2020-at úgysem találok egyelőre. Vagy várjak míg lesz egy olcso nem solo verzió? 

Az a Solo még első generációs, nem tudom, hogy mennyire éri meg jobban a második (vagy esetleg a harmadik) generáció. Lehet, hogy megéri esetleg arra várni. Szokott lenni (viszonylag) gyakran.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 perccel ezelőtt írta Peszter:

Kib írta, hogy a gsfanatic-on van 20-ért egy Ficusrite solo. Ha nagyon jó ajánlat ennyiért, akkor megvehetem azt. Használt At2020-at úgysem találok egyelőre. Vagy várjak míg lesz egy olcso nem solo verzió? 

Én nem tartom jó árnak 20-ért az első generációs Solo-t. Minimum második generációs Focusrite-ot vennék. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta kib:

Az a Solo még első generációs, nem tudom, hogy mennyire éri meg jobban a második (vagy esetleg a harmadik) generáció. Lehet, hogy megéri esetleg arra várni. Szokott lenni (viszonylag) gyakran.

Pont egyszerre írtuk 😄 És egyébként megéri a 2-3. generációs-ra várni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 

Ezt a hirdetést találtam, Sopronban. 

Eladó alig használt stúdiófelszerelés. Egyben vagy akar külön-külön is. 

-Presonus Audiobox USB. 23.000.-
-Audio-technika AT2020 álvánnyal, popfilterrel. 25.000.-
-Gemini Djx-05 5000.-

Az egész egyben 42.000.-

Nekem jónak tűnik, kérdés, mit vegyek meg belőle. A hangkártyát nem ismerem. De focusrite-ot nem találok olcsón. 

Várom gyors válaszotokat, nehogy elvigyék előlem. 🙂

Szerkesztette Peszter
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Peszter:

Sziasztok! 

Ezt a hirdetést találtam, Sopronban. 

Eladó alig használt stúdiófelszerelés. Egyben vagy akar külön-külön is. 

-Presonus Audiobox USB. 23.000.-
-Audio-technika AT2020 álvánnyal, popfilterrel. 25.000.-
-Gemini Djx-05 5000.-

Az egész egyben 42.000.-

Nekem jónak tűnik, kérdés, mit vegyek meg belőle. A hangkártyát nem ismerem. De focusrite-ot nem találok olcsón. 

Várom gyors válaszotokat, nehogy elvigyék előlem. 🙂

Szia!

Akár meg is veheted az egészet egyben 42.000 Ft-ért. kezdésnek jó lesz a szet, aztán ha nem leszel megelégedve a Presonus krátyával, külön eladhatod. Összeadva nekem 53.000 Ft-ra jön ki, de ezek szerint egyben 11.000-rel olcsóbb? Egyébként hallomásból úgy tudom, hogy annyira nem olyan rosszak a Presonus kártyák, saját tapasztalatom nincs velük ezért nem nyilatkoznék bővebben. Azt gondolom 42-ért vedd meg, ha újszerű állapotban vannak a kütyük.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem egy ideje presonus kártyáim vannak, és elégedett vagyok velük. Viszont 23000-ért, már ki lehet fogni 22VSL-t is, aminek sokkal hangosabb a füleskimenete, meg az előfokai is jobbak. Volt dolgom scarlett-tel is, nekem a presonushoz képest gagyinak tünt, főleg az összeszerelés minőségét tekintve. Nekem az audioboxot nagy nehezen 17000-ért sikerült eladnom. Most is több hónapja árulok egy 44VSL-t, valamiért eléggé alulértékelt márka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...